Квест-гра "Юні зоологи"

Про матеріал
Мета гри-квесту «Юні зоологи»: сприяти отриманню та удосконаленню школярами знань про тварин, їх будову, спосіб життя. Квест складається з різноманітних завдань у вигляді станцій, до якої входять ребуси, кросворди, загадки.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Квест – гра«ЮНІ ЗООЛОГИ»

Номер слайду 2

СТАНЦІЯ «Ребус» 

Номер слайду 3

Номер слайду 4

Номер слайду 5

Номер слайду 6

СТАНЦІЯ «Впізнай тварину за описом»Прісноводна тварина, розповсюджена у Європі, Сибіру, Північній Америці. Тіло витягнуте, спина темно-зеленого, або майже чорного кольору, боки смугасто-зелені, черево жовтувато-біле з сірими плямами. Невеликі особини вагою до 2 кг, живуть на мілководді. Дорослі тварини можуть досягати в довжину понад 1,8 метра, ваги - до 35 кг, самки завжди більші за самців. Живуть до 70-80 років, але іноді набагато більше. У природних умовах тварина росте швидко і в трирічному віці може досягати ваги 1,5-2 кг.. Статевої зрілості особини досягають на 3-4 році життя. Живиться личинками і дорослими водяними жуками, клопами, бабками,пуголовками, дрібними жабами. Улюбленим кормом дорослої особини є  риба, яка рясніє в конкретній водоймі. Коли корму немає в достатній кількості, може поїдати своїх родичів меншого розміру (канібалізм)

Номер слайду 7

Щука

Номер слайду 8

СТАНЦІЯ «Впізнай тварину за описом»Астероїд Гірудо названий на честь цієї тваринки .( латинською ). Символом Естонії є ця тварина. Вона зображена на платиновій монеті номіналом 100 крон, яка була випущена до 90-річчя незалежності Естонії. Тваринка також зображена на словенській монеті номіналом 2 толари. Тварини здатні ловити свою здобич на льоту. Поширені по всьому континенту (крім Антарктиди та Австралії). У світі існує 75 видів, зимують у Південній Азії, Південній Америці, Індонезії. Самки пофарбовані менш контрастно, ніж самці і у них більш короткий хвіст. Харчуються комахами (мухи, коники, цвіркуни, бабки, жуки та інші). Моногамні тварини, тобто, пару вибирають на все життя. У будівництві гнізда беруть участь обоє батьків, разом вони насиджують яйця і годують пташенят. Батьки захищають гніздо і видаляють з нього послід. Годування пташенят відбувається до 400 разів на день. Так триває близько 20 днів, поки пташенята не навчаться самостійно літати. Живуть близько 4 років (можуть дожити і до 8 років).

Номер слайду 9

Ластівка сільська, міська

Номер слайду 10

СТАНЦІЯ «Впізнай тварину за описом»Зустрічається тварина на всій території Європи, а також центральної і південно-східної Азії. Зимують в тепліших регіонах: Північній Африці, Південній Азії та на Півдні Європи. Людина завезла цю пташку в Австралію, Нову Зеландію та Південну Африку. Спершу даний вид птахів мешкав на рідколіссях, пасовищах і садах, але поступово тварини призвичаїлись до життя поблизу людей. В лісах вони лише ночують, а вдень залишають їх в пошуках їжі. В Україні гніздиться скрізь крім високогір’я; мігрує скрізь. Довжина тіла – 21,5 см. Розмах крил – 37 – 42 см. Вага - 40 – 105 г. Тіло масивне, з короткою шиєю. Крила короткі, в основі широкі і звужені на кінці. Оперення у самок і самців дорослих птахів не відрізняється: чорне пір'я з металевим блиском, який у окремих підвидів може мати фіолетовий, зеленуватий, синюватий або бронзовий відтінки. Всеїдні. Живуть до 12 років. Одна пара птахів за час вигодовування малят знищує до 8 тисяч хрущів та інших шкідників загальною масою 6 кг!. Вважають провісником весни. Вміють мелодійно співати.

Номер слайду 11

Шпак звичайний

Номер слайду 12

Станція «Кросворд»   ЗООЛОГІЯ    1. Належить до плазунів.2. До цього класу відносяться метелики, жуки, тощо.3. Утворюють підводні скелі.5. Один з різновидів крокодилів.4. Одноклітинна тварина, яка нагадує підошву. 5. Водоплавний птах. 6. Виріст грудини у птахів.7. Серед усіх ссавців у жирафи найдовша

Номер слайду 13

Станція «Зоологічні анаграми»Ниепфіїрдтоор. Аіьмліпгєів. Оугкоплво. Авндіоекп. Нижлвеян. Ркрфелс. Ндяахин

Номер слайду 14

Станція «Чорний ящик» (вгадати тварину з трьома підказками) 1. Чорно - біла тварина, поширена майже всюди. (3 бала)

Номер слайду 15

2. Живиться комахами. (2 бала)

Номер слайду 16

3. Буває сільська, міська, берегова (1 бал)

Номер слайду 17

ЛАСТІВКА

Номер слайду 18

Станція «Чорний ящик» (вгадати тварину з трьома підказками) 1. Дрібна кусюча тварина, відома абсолютно всім. (3 бала)

Номер слайду 19

2. Живе великими сім’ями. (2 бала)

Номер слайду 20

3. Є санітарами лісу. (1 бал)

Номер слайду 21

Мурашка

Номер слайду 22

Станція «Чорний ящик» (вгадати тварину з трьома підказками) 1. Велика чорно - біла тварина, відкрита у 20 ст. (3 бала)

Номер слайду 23

2. Живиться листям, живе у тропіках. (2 бала)

Номер слайду 24

3. Є символом Міжнародної Спілки Охорони природи (1 бал)

Номер слайду 25

Панда

Номер слайду 26

Станція “Чудові пари”. 1.  Бик –2.  Баран –3. Півень –4.  Гусак –5. Качка –6.  Бджола – 7.  Кріль – 8.  Кіт –9.  Кінь –  10  Орел -

Номер слайду 27

Станція. Впізнай покриви тіла тварин

Номер слайду 28

Впізнай покриви тіла тварин№ 1

Номер слайду 29

КишковопорожнинніВ ектодермі кишковопорожнинних є жалкі клітини. Це своєрідна візитна картка цих тварин: вони більше ні в кого не трапляються. Слугують жалкі клітини для захисту, ураження здобичі та її утримання. Нові жалкі клітини, так само як й інші типи клітин, виникають за рахунок проміжних клітин Покриви гідри переважно утворюють шкірно-м’язові клітини Завдяки їхньому скороченню тіло гідри стискається або нахиляється в певний бік. Між ними розкидані й нервові клітини.

Номер слайду 30

Впізнай покриви тіла тварин№ 2

Номер слайду 31

Черви. Шкірно-мускульний мішок утворює стінку тіла плоских, круглих та кільчастих червів. М'язи шкірно-мускульного мішка складаються з декількох шарів м'язових волокон: кільцевого та поздовжнього шарів, а також диагонального шару між ними. У зовнішньому шарі ці волокна тягнуться поперек тіла (кільцеві), а у внутрішньому вони спрямовані уздовж тіла (поздовжні).

Номер слайду 32

Впізнай покриви тіла тварин№ 3

Номер слайду 33

ЧленистоногіПлівка з воску на поверхні тіла павуків і комах захищає їх організм від втрати води

Номер слайду 34

Впізнай покриви тіла тварин№ 4

Номер слайду 35

Молюски. Мантія – складка покривів, що вкриває все тіло або його частину, зменшує тертя між тілом і черепашкою.

Номер слайду 36

Впізнай покриви тіла тварин№ 5

Номер слайду 37

Риби. Тіло кісткових риб вкрите лускою, яка звичайно має вигляд тонких напівпрозорих пластинок, що черепицеподібне накладаються одна на одну. Це означає, що своїм переднім краєм луска занурена в шкіру, а задній - налягає на луски наступного ряду. Із ростом тварини збільшуються і луски, наростаючи шарами.

Номер слайду 38

Впізнай покриви тіла тварин№ 6

Номер слайду 39

АмфібіїПокриви амфібій гола шкіра з багатоклітинними (на відміну від риб, у яких ці залози одноклітинні) слизовими залозами, секрет яких забезпечує зволоження поверхні тіла і захист від проникнення хвороботворних мікроорганізмів та нападу хижаків. Можуть бути отруйні залози. 

Номер слайду 40

Впізнай покриви тіла тварин№ 7

Номер слайду 41

Плазуни. Зовнішній шар покривів плазунів, на відміну від земноводних, роговіє. Шкіра суха, практично без залоз, вкрита роговими лусками, щитками або пластинками - похідними покривного епітелію.

Номер слайду 42

Впізнай покриви тіла тварин№ 8

Номер слайду 43

Птахи. Найскладніша будова притаманна контурним перам, що утворені стрижнем та двома опахалами, розташованими в одній площині. Нижня частина стрижня — так званий очин — порожня та позбавлена опахал, всередині розташовано плівчасте утворення, що називається «душка». Решта стрижня — «стовбур» — має серцевину, що складається з легкої рогової комірчастої тканини. Опахала утворені довгими борідками, від яких відходять менші бородки другого порядку; на них, в свою чергу, розташовані рогові гачки, якими зкріплюються борідки пера. В разі відсутності гачків борідки залишаються незчіпленими, і такий вид пера називається пуховим.

Номер слайду 44

Впізнай покриви тіла тварин№ 9

Номер слайду 45

СсавціШкіра ссавців міцна й еластична. Зовнішній шар епідермісу роговіє й виконує захисну функцію. Волокниста сполучна тканина дерми надає шкірі міцності. У нижньому її шарі відкладається жир, що є енергетичним резервом. Епідерміс утворює численні і функціонально різноманітні похідні (волосяний покрив, кігті, нігті, копита), що складаються з рогоподібної речовини. У шкірі наявні потові, сальні, молочні та пахучі залози, які виконують важливі життєві функції.

Номер слайду 46

Дякую всім за увагу!

pptx
Пов’язані теми
Біологія, 7 клас, Презентації
Додано
30 жовтня
Переглядів
86
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку