1. Назвіть тварину1. Водні тварини. Не відчувають болю.2. Ці риби ніколи не сплять, інакше вони просто задихнуться.3. Здатні відчувати кров, розведену в морській воді в пропорції один до мільйона. Так, нюх у них дійсно дуже, дуже гострий.4. Хижаки. Число зубів варіюється від тридцяти штук до п'ятнадцяти тисяч.
2. Назвіть рослину1. Латинською називається «musa sapientum», що означає «фрукт мудрої людини». 2. Тропічні фрукти — широко поширені по всьому світу. 3. Кожен рік у всьому світі споживається в їжу близько 100 мільярдів цих фруктів.4. Імпортуються з багатьох країн. Перевозяться вони зеленими і доводяться до зрілості при кімнатній температурі.
3. Назвіть тварину1. Вони підстрибують на висоту, більшу в п’ять разів за власний зріст.2. Поверхня носа так само унікальна, як відбитки пальців у людей. 3. Дуже чутливі до вібрації. Вони можуть відчути поштовхи землетрусу на 10 – 15 хвилин раніше від людей. 4. Труться об людей не тільки з ласки, але і для того, щоб позначити територію запахом залоз, розташованих навколо морди.
4. Назвати природне явище1. Явища настільки ж прекрасні, як і руйнівні. 2. Можуть бути активними, сплячими або згаслими.3. Послужило причиною загибелі всього населення острова, забравши життя більш ніж тридцяти тисяч чоловік. 4. Швидкість витікання лави з жерла може досягати 70-90 кілометрів на годину.
5. Назвати рослину1. До кінця XVIII століття в Європі практично не вживалася в їжу. Багато хто вірили, що вона викликає проказу і інші невиліковні захворювання.2. У Франції, прозвана «земляними яблуками», стала відомий в 1600 році3. Багаторічна рослина. Ми викопуємо її щорічно.4. Україна займає третє місце у світі за кількістю споживання — понад 130 кг на душу населення. За цим показником ми поступаємось лише Білорусі
8. Назвати рослину1. Достеменно встановлено, що стародавні єгиптяни культивували в дельті Нілу ще в 6-му тисячолітті до нашої ери.2. Вирощування на півдні України - в Бесарабії та Криму згідно літописів відоме з VII ст. до н.е.3. В стиглих ягодах міститься 14-25 відсотків розчинних і легко засвоюваних організмом рiзновидiв цукру у вигляді глюкози і фруктози.4. Виготовляють десятки сортів вина.
11. Назвіть організми1. Живуть в лісі. Вчені припускають, що ці організми були на нашій планеті ще в епоху динозаврів. 2. Прикраса будь-якого лісу, особливо восени, коли вони так виділяються на тлі жовтіючого листя3. Вони отруйні4. Шапинка - блискуча шкірка зазвичай яскраво-оранжевого або червоного кольору різного ступеня інтенсивності, часто буває покрита липким, слизистим секретом.
12. Назвіть тварину1. Отримали свою назву від німецького слова hamstern, що означає «накопичувати чи зберігати».2. Мають відмінний нюх, але поганий зір. 3. Вміють чудово плавати. Під час плавання вони набирають в защічні мішки повітря, що дозволяє їм набагато краще утримуватися на воді.4. Гризуни. У колесі вони можуть за ніч пробігти близько 10 км.
13. Назвіть тварину1. Усі вони ведуть суворо денний спосіб життя, ведуть хижий спосіб життя. Холоднокровні.2. Відносяться до ящірок. Переважно вони мешкають в Африці й на Мадагаскарі.3. Здобич ці створіння ловлять за допомогою довгого, липкого язика.4. Можуть швидко змінювати забарвлення шкіри.
14. Назвіть природне явище1. Тонкий шар кристалів льоду.2. Кристали утворюються взимку не в повітрі, а на якихось предметах, природних тілах.3. Колір залежить від чистоти повітря. Зазвичай він білий, але він також може набувати рожевий, синюватий відлив.4. Взимку, особливо вранці, можна спостерігати легкий білий наліт на асфальті, машинах, траві, листі дерев.
15. Назвіть рослину1. Найчастіше ростуть в заболоченій місцевості.2. Розвивається воно дуже повільно, відрізняється дрібними розмірами. Тривалість життя до 40 років.3. В листочках виробляється клейка субстанція, яка містить алкалоїд кониин. Він має паралізуючий ефект.4. Містить травні ферменти. Коли чергова жертва прилипне на клейкий сік, листова пластина закривається.
16. Назвіть тварину1. Викликають страх у багатьох людей. Ця арахнофобія – дрімучий інстинкт, що зберігся з тих незапам'ятних часів, коли первісні люди жили в печерах.2. Оскільки у них немає вух, вони чують звуки за допомогою волосків, що ростуть на ногах. Запахи вони відчувають тим самим способом – чутливими волосками.3. Єдина м’яка частина їхтіла – черевце, а все інше у них покрито твердим екзоскелетом.4.Є павутинні залози.
17. Назвіть тварину1. Зустрічаються у всіх океанах світу. Є види які живуть навіть в прісноводних озерах та ставках.2. Плавають близько до поверхні води, як правило, безбарвні, а ті які живуть на глибині можуть бути червоного, фіолетового, зеленого та жовтого кольору.3. Дуже незвичні істоти, оскільки вони не мають серця та мізків і приблизно 96% їх тіла складається з води.4. Основною зброєю їх є жала, які зазвичай містяться на їх щупальцях. Щупальця медузи можуть вжалити навіть тоді коли вони відокремлені від тіла.
18. Назвіть дерево1. У Стародавній Греції плоди цього дерева називали «жолудями богів». Таку назву вони отримали через своїх цілющих властивостей.2. Художники епохи Ренесансу використовували олію з плодів в якості основи для створення масляних фарб. В одній з рукописів Леонардо да Вінчі наводяться рецептури таких фарб, які майстер власноруч готував .3. Ці дерева рубають виключно рідко, тому що їх плоди набагато цінніше, ніж сама деревина.4. В ядрах плодів є всі речовини, необхідні для життя людини: 30-80% жиру, 10-25% білка і 5-20% вуглеводів.
19. Назвіть птаха 1. Одна з найбільш поширених пернатих, що живуть біля моря. Ареал цього птаха розкиданий по всім куточкам світу, починаючи з Арктики і закінчуючи Антарктикою, однак найменше їх у тропічних країнах.2. Дзьоб сильний з гачком на кінці. Ноги середньої довжини, забарвлення їх червоний або чорний3. Має плавальні перетинки, завдяки яким вони добре рухаються у воді.4. Птахи Одеських пляжів.
20. Назвіть рослину1. Плоди цієї рослини були відомі ще в Стародавньому Єгипті. Їх зображення, висічені на камені, були виявлені в гробницях фараонів.2. В Україні є два пам'ятники цим плодам. Обидва вони розташовані в Херсонській області.3. Червоним кольором плід володіє завдяки вмісту в ньому лікопіну, потужного природного антиоксиданту.4. Вміст цукру в цих плодах великий, але натуральна сахароза добре засвоюється, тому навіть солодкі плоди добре втамовують спрагу.
21. Назвіть тварину1. Ненажерливі, через високий обмін речовин , за день з'їдають об'єм їжі рівну їх масі.2. Шерсть цих тварин примітна тим, що до неї практично не прилипає бруд, навіть мокра.3. Очі не розвинені, вони позбавлені кришталика і сітківки, але у них гарний нюх і дотик.4. Взимку вони в сплячку не впадають, а шукають сплячих в землі комах і їх личинок. Але так як в холодну пору року добувати їжу в мерзлому ґрунті набагато важче, вони завчасно роблять запаси їжі.
22. Назвіть природне явище1. Може завдати значної шкоди сільському господарству.2. Може ущільнити грунт, що ускладнює проникнення води і повітря до коренів рослин. 3. Утворюється внаслідок складного процесу, що відбувається у висотних грозових хмарах. 4. Атмосферне явище, що характеризується випаданням твердих частинок льоду з хмар під час грози.
23. Назвіть тварину1. Здатність змінювати колір шкіри, щоб краще сховатися.2. Живуть у воді,вміють переміщатися по суші. Щоправда, недалеко.3. Рівень розвитку інтелекту у цих тварин дуже високий. Ці створіння навіть піддаються дресируванню, а також вміють розрізняти людей і геометричні фігури.4. На кожному щупальці розташовано понад десять тисяч смакових рецепторів. Так, ці істоти відчувають смак за допомогою щупалець.
24. Назвіть природне явище.1. Змінюється в залежності від атмосфери, температури, погоди і місця розташування. 2. Утворюється, коли різниця між температурою повітря і точкою роси становить менше 2,5 градуси. 3. Може бути дуже густим, коли нам важко побачити щось навколо, а буває і не дуже сильним.4. Складається з крихітних крапельок води. Сотні маленьких крапель води рухаються по повітрю.
25. Назвіть рослину1. Плоди бувають різних кольорів: білі, жовті, смугасті, фіолетові і майже чорні.2. В італійському місті Палермо в розпал літа влаштовують Олімпіаду цій рослині. На неї з’їжджаються кращі з кращих майстрів кулінарії, щоб приготувати гастрономічні шедеври із цього овоча, застосувавши свої рецепти.3. Китай став першою країною, яка почала вирощувати цю рослину в промислових масштабах ще в V столітті до н. е.4. Найбільш корисними вважаються вузькі довгасті плоди з майже чорної шкіркою.
26. Назвіть дерево1. Утворють крону до 40 метрів в діаметрі.2. Плоди являють собою горішки, зібрані в супліддя круглої форми зеленувато-коричневого кольору3. Стовбур покритий зеленуватою корою, яка з часом відшаровується великими пластами, в результаті чого на поверхні утворюється химерний малюнок.4. У дерева є й інші назви: чинара, східний клен, гудзикове дерево.
27. Назвіть тварину 1. У цих тварин напрочуд гарна пам'ять. Відомі випадки, коли вони мстилися кривдникам через багато років.2. Найвідоміший довгожитель – на ім'я Лінь Ван, який прожив на цьому світі 86 років.3. Є найбільшими сухопутними тваринами на землі.4. Найближчі родичі нині вимерлих мамонтів.
30. Назвіть рослину 1. Є найдавнішим видом рослин, який вирощується в якості прикраси. В скам'янілостях знаходять рештки, яким більше 35 млн років. Документи, датовані 50 роком нашої ери, свідчать про те, що стародавні римляни вирощували квіти на величезних плантаціях і в місцевих теплицях, щоб забезпечити цілорічне постачання лікарських екстрактів, кулінарних інгредієнтів і прикрас.2. Найстарішій живій рослині 1 тисяча років. Вона росте на стіні собору Гільдесгайма в Німеччині, і її фактична присутність задокументована з 815 року нашої ери.3. У 1986 році президент Рональд Рейган оголосив цю рослину національною квітковою емблемою США. 4. Мають колючки.