«День народження у Кобзаря»
Мета: ознайомити дітей з образом Тараса Шевченка як поета й художника; закріпити знання про Україну, народні символи, рідну мову; розвивати мовлення, пам’ять, мислення, уяву, вміння працювати в команді; активізувати міжпівкульну взаємодію через нейроігри; виховувати у дітей почуття поваги та любові до української культури, інтерес до поетичного слова
Матеріали: портрет Т. Шевченка; карта маршруту квесту; емблеми для кожної зупинки; мультимедійна презентація; аудіозаписи української музики; кошик «подарунків для Кобзаря», картки нейрогри.
Хід заняття
- Діти, який сьогодні незвичайний день. До нас завітало свято! А чи любите ви дні народження? (Відповіді дітей.)
- Сьогодні ми вирушимо у подорож, щоб привітати з днем народження дуже важливу для України людину. Його називають Кобзарем. Хто ж це? (Припущення дітей.)
Вихователь показує портрет Тараса Шевченка.
- Це Тарас Григорович Шевченко - великий український поет, художник, друг дітей і всієї України.
Квест-мандрівка
Ознайомлення з картою маршруту
- Щоб дістатися до іменинника, нам потрібно пройти кілька зупинок. На кожній - виконати завдання й отримати частинку святкового подарунка.
Зупинка 1. «Дитинство Кобзаря»
Завдання: бесіда + презентація (слайди з ілюстраціями дитинства Шевченка).
- Колись і Тарас був маленьким хлопчиком, як ви. Він дуже любив малювати й слухати народні пісні.
- А що ви любите робити у вільний час?
Мовленнєва вправа: «Закінчи речення»
Я люблю Україну, тому що…
Діти отримують першу емблему.
Зупинка 2. «Поетичне слово»
- Тарас Шевченко писав вірші, які любить весь український народ. Послухаймо рядки з його поезії.
(Читання уривка або аудіозапис.)
Гра: «Впіймай слово» - діти плескають у долоні, почувши слова Україна, мова, народ.
Зупинка 3. Нейрогра «Символи України»
Завдання: одночасна робота правої й лівої руки.
- Лівою рукою покажіть сонце, правою - серце. А тепер навпаки.
- Назвемо символи України: (діти відповідають, виконуючи рухи).
Фізкультхвилинка «Ми - українці»
Ми - українці - сильні й сміливі (крокують),
Пісню співаємо гарну, щасливі (рухи руками),
Руки до сонця - любов у серцях (потягування),
Україна живе у дитячих думках! (стрибки).
Зупинка 4. «Шевченко-художник»
Завдання: розгляд репродукцій картин.
- Тарас Шевченко не лише писав вірші, а й малював. Який настрій у цих картинах?
Гра: «Добери слово до картини».
Фінальна зупинка. «Святковий подарунок»
Діти складають усі частинки подарунка.
- Ми виконали всі завдання! Давайте подаруємо Кобзареві наші знання, усмішки та любов до України.
Спільне виконання пісні або вірша.
Рефлексія
Вихователь:
- Що вам сьогодні найбільше сподобалось?
- Яке завдання було найцікавішим?
- Яким ви запам’ятали Тараса Шевченка?