Дендрологічні парки являють собою місця, де можна зустріти безліч рослин, часто і екзотичних, де вони культивуються, вирощуються і опікуються. Поруч з ними немов самі собою виникають декоративні споруди, водойми, скульптури, серед яких іноді зустрічаються і імітації світових шедеврів.
Знаходиться в місті Умань, Черкаська область. Її площа налічує 179,2 га. На сьогоднішній день це найбільший і найбагатший дендропарк нашої країни, один з найбільш яскравих і красивих місць. Створення парку овіяне легендами про кохання Станіслава Потоцького до своєї дружини - Софії. На її честь і названо парк. Крім парку, в честь Потоцького назвали космічний астероїд, також йому була присвячена поема, яку написав польський письменник Трембецький.
Знаходиться в Білій Церкві, Київська область. Площа становить близько 290 га. Цей дендропарк вважається одним з найбільших парків України. Він розташовується на березі річки Рось, крім того, в ньому дуже багато декоративних водойм. Що стосується споруд та архітектури, тут чітко простежується стиль епохи класицизму. Будівництво парку велося з XVIII століття за розпорядженням графа Браницького. Парк назвали по імені його дружини. Багато знаменитостей і знатні персони побували тут за час його існування.
Олександрія служила музою для багатьох співаків, поетів та художників й стала предметом оспівування в їх віршах, поемах, полотнах. Якщо говорити про архітектуру, то небагато збереглося до наших днів - хіба що Будинок садівника, все інше було багато раз перероблено і реконструйовано. Парк славиться своїми унікальними спорудами, незвичайними рослинами і привертає велику кількість відвідувачів, створюючи романтичний настрій, відчуття дотику до чогось чудесного, немов ти вдихнув аромат лісової казки.
Розташований в селищі Тростянець, Ічнянський район, Чернігівська область. Він займає 350 га землі. Цей парк створений з ініціативи та завдяки засобам Скоропадського Івана Михайловича, в середині XIX століття. Основою будівництва парку послужив Великий ставок. Він і сьогодні витончено розділяє територію парку на дві частини.
Цей парк знаходиться в самому місті Кіровограді, з площею 44,2 га, причому зелена зона займає більше двох третин парку. Цей парк можна назвати наймолодшим парком на території України, він почав створюватися з 1950- х років. У дендропарку розкішний ландшафт - масиви квітів, особливо тюльпанів і нарцисів, прикрашають територію парку. Колись вони спеціально були завезені в ці місця з самої Голландії.
Територія розташування - місто Чернівці, парк займає територію близько 4,8 га. Як вважають місцеві жителі, та й не тільки вони, місто славиться своєю ландшафтною прикрасою - університетом імені Ю. Федьковича. У 1876 році саме тут був заснований дендропарк, відразу за головним корпусом колишньої Резиденції митрополита Буковини і Далмації. Цей корпус і сьогодні є частиною університету.
Дендропарк розташований в місті Сторожинець, Чернівецька область. Його площа становить 17,5 га. Це найдавніший в Європі дендропарк, заснований в далекому 1912 році серед звичайного лісу. У парку сьогодні ростуть дуби, ясени і клени, яким вже більше ніж по 100 або й 200 років. Навіть в холодну непривітну пору року тут ростуть екзотичні рослини. Це одна з особливостей парку - в ньому спокійно і бадьоро ростуть понад 1000 видів рослин.
Одне з знаменитих місць парку - це його липова алея, пишна і велична. Тут же є алея дружби і алея закоханих. Алея дружби так називається тому, що різні відвідувачі часто саджали на ній різні саджанці, які пізніше приживалися і прикрашали парк. Тут сьогодні зростає Тарасова верба: свого часу гілочку дерева привезли з Казахстану з дерева яке за переказами посадив сам Шевченко. За свідченнями деяких дослідників Кобзар поїхав на заслання і взяв гілочку верби з собою, де і посадив її. Вербова гілочка прижилася і виросла в велике могутнє дерево, яке росте і по сьогоднішній день.
Місто Березне, Рівненська область, з територією парку близько 30 га. Кілька поколінь садівників, скульпторів і дизайнерів створювали цей пам'ятник садово-паркового мистецтва на Західному Поліссі. Парк молодий - близько тридцяти років. Ділянки, на які він розділений, носять досить цікаві назви: кам'янистий сад, сад бузку, передгір'я. У ньому є навіть Острів Любові - він пливе по озеру, чиї береги вкриті бузком декількох видів.
Долинський район, Кіровоградська область. Площа парку налічує 109 га. Він був створений в 1893 році, розташовується на березі річки Боковенька. Цей парк належить селекційно-дендрологічній станції. Називається парк на честь річки, на якій і розташований, а на самій річці часто любили відпочити і повеселитися козаки. Дендропарк налічує близько 963 видів рослин і чагарників. Тут є багато реліктових дерев, таких як гінкго, цегляне дерево, залізне дерево, чия деревина тоне у воді. У парку є ландшафтні зони. Можна побачити три озера, прикрашені довгими містками, берега їх густо вкриті хащами чагарника. Гарно вписується в пейзаж і водоспад, займаючи своє місце в картині парку. Дуже багато ставків, які складають цілу систему.
Парк знаходиться в селищі міського типу Клесів, Рівненська область. Займає територію 3 га. Це молодий дендропарк, створений в 1977 році, скромний і невеличкий, але дуже мальовничий і приємний. Він знаменитий своїми непередаваними зеленими скульптурами. Навіть фото не можуть відобразити всієї їхньої краси, це треба бачити на власні очі. Дерева застигають іноді в найнесподіваніших скульптурах за допомогою вмілих рук і ножиць садівників.
Є дуже складні скульптури - Олімпійська чаша, Свічка Діви Марії, Кубок Богдана Хмельницького. На вході відвідувачі бачать величезний герб нашої країни. У парку можна помилуватися арками з рослин, каштановою алеєю, невеликими рукотворними озерами, острівцями усамітнення, з'єднаними мостами дружби і любові. Творцем всієї цієї краси є одна людина - дизайнер-самоучка Ворон Олексій.