Мета : Удосконалювати вміння орієнтуватися у книжках, поглибити знання учнів про пори року та їх прикмети ; вчити вдивлятися в навколишній світ ; розвивати образну уяву ,допитливість ;
виховувати любов до рідного краю.
Обладнання : малюнки учнів, виставка книг, журналів,презентація до даної теми.
Літературне читання
Урок 46
Урок позакласного читання. Як не любити зими сніжно-синьої
Мета : Удосконалювати вміння орієнтуватися у книжках, поглибити знання учнів про пори року та їх прикмети ; вчити вдивлятися в навколишній світ ; розвивати образну уяву ,допитливість ;
виховувати любов до рідного краю.
Обладнання : малюнки учнів, виставка книг, журналів,презентація до даної теми.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
ІІ. Оголошення теми уроку. Слайд 1.
1.Вступна розповідь вчителя. Слайд 2-6.
- Прийшла зима. Вона часто починається з холодних вітрів, стоне, виє завірюха. В повітрі кружляють великі сніжинки. Сніг товстим білим килимом лягає на гілки дерев. Замерзають річки. Зима – ніби справжня Снігова королева, холодна та непривітна. Зате прекрасна в своїх шикарних білих ошатах зі снігу й прикрасах з діамантів льоду. Накинувши на плечі шаль з вітру та хуртовини, зима нечутним кроком легко ступає по землі,радуючи нас своєю красою і веселими зимовими забавами. Слайд 7.
- Дуже багато художників зображували картини зимової природи. І ми також намагались зробити виставку ваших малюнків про зиму. Вони допоможуть нам створити усний журнал з тих творів, які ви підготували, які опрацюємо на уроці.
ІІІ. Робота за прочитаним матеріалом. Доповнення, розширення читацького досвіду дітей.
Усний журнал. Слайд 8.
Сторінка 1. Поетична.
Вчитель. – Зима сувора, але дуже чарівна пора року. Багато поетів, письменників розповідали про неї у своїх творах.
( Виступ дітей з книгами, короткий зміст прочитаних творів)
Учень розповідає вірш Н. Забіли « Випав сніг»
Сторінка 2.Музична. Слайд 9.
(Діти співають пісні про зиму.)
Сторінка 3. Читацька. Слайд 10.
- Які твори ви читали ?
а) Робота над оповіданням Юрія Старостенка «Коли люта зима»
Вибіркове читання:
( Інсценізація останнього абзацу оповідання )
б) – Діти, а які пташки вісники зими прилітають? ( Снігурі ) Слайд 11
- З якого твору ви про це дізналися? ( З твору Миколи Леденцова « Снігур»)
- Звідки прилітають до нас снігурі? (З півночі, туди вони повертаються, коли тануть сніги, в густих лісах гнізда будують, виводять снігурят)
- Чим живляться снігурі? ( кленове,ясенове або соняшникове насіння)
- Чому снігурі мають таку назву? (Нерозлучний снігур зі снігом.)
в) – Які твори ви дібрали для цієї сторінки?
Сторінка 4. Фізкультурна Слайд12-28
Сторінка 5.Фольклорна Слайд 29
Бесіда. – Які книги допомогли підготувати вам цю сторінку?
(Відповіді дітей, показ книг, журналів «Пізнайко», « Соняшник»)
-А що про зиму кажуть у народі? Слайд 29а,30,31,32.
( Діти презентують книги,розповідають прикмети, прислів′я,загадки)
Сторінка 6.Святкова Слайд 33.
Створення календарика зимових свят Слайд 34.
(Розповідь дітей про свята)
-Які народні традиції збереглися у відзначенні цих свят?
(Міркування дітей) Слайд 35.
Сторінка 7. Підсумкова Слайд 36.
а) відзначення найактивніших у підготовці сторінок журналу. Оцінки.
б) заключне слово вчителя
1