"МАНДРІВКА У КРАЇНУ ЗДОРОВ'Я"

Про матеріал
Цей документ описує план виховної години з теми "Мандрівка у країну Здоров'я" для учнів групи продовженого дня. Метою заняття є поглиблення знань дітей про здоровий спосіб життя, особисту гігієну, профілактику захворювань, а також формування у дітей розуміння важливості здоров'я для благополуччя нації та держави. Програма виховної години включає емоційне налаштування, актуалізацію опорних знань через мозковий штурм, вирішення життєвих ситуацій, групову роботу, інтерактивні вправи та гру "Впізнай казку", спрямовані на розвиток здоров’язберігаючої компетентності та формування навичок здорового способу життя у дітей.
Перегляд файлу

 

 

                          МАНДРІВКА У КРАЇНУ ЗДОРОВ’Я

Мета:

- поглибити поняття про те, що для людини головне – це здоров’я;

- створити умови для закріплення знань учнів з питань здорового способу життя;

- розширити поняття про те, що від здоров’я дітей залежить здоров’я нації, а значить благополуччя і  добробут  всієї України, її майбутнє;

-розширити знання дітей про особисту гігієну, виникнення різних хвороб;

-формувати здоров’язберігаючу компетентність, санітарно-гігієнічні навички догляду за тілом;

- сприяти зміцненню здоров’я дітей, покращенню настрою.

- розвивати вміння берегти здоров’я, слідкувати за собою, дотримуватися правил безпечної поведінки.

-виховувати життєву потребу – бути завжди здоровим.

Епіграф:

«Хто до ста років хоче жити,

той правильно їсти повинен вміти»

народна мудрість

                                       ХІД ЗАХОДУ

І. Організаційний момент (діти підключаються, вихователь налаштовує демонстрацію екрану, перевіряє звук, якість відео)

1. Емоційне налаштування учнів.

Доброго здоров’я діти, доброго вам дня

Хай вам ясно сонце світить у вікно щодня

Хай сміється мирне небо і дивує світ

А земля нехай дарує вам барвистий цвіт

Бо здоров’я, любі діти, в світі головне

А здоровий і веселий – щастя не мине.

Завдання 1. Складіть із літер  Д З О Р В’ О Я  слово. (Здоров’я).

Вихователь. Що таке здоров’я? (орієнтовані відповіді учнів). У давнину казали: «Здоров’я – це нічого, але все без здоров’я – ніщо.

II. Актуалізація опорних знань.

1.Технологія «Мозковий штурм».

Вихователь. Діти, уявіть собі, що ви заблукали в густому непрохідному лісі. І ось перед вами з’явилось три дороги, кожна може вивести з лісу за певних умов.

Першою дорогою підеш – багатство знайдеш, а здоров’я втратиш.

Другою дорогою підеш – половину багатства знайдеш, а половину здоров’я втратиш.

Третьою дорогою підеш – багатства не знайдеш, проте здоров’я з бережеш.

Який ваш вибір?  Обґрунтуйте свою думку.

Висновок. Найкраще піти третьою дорогою, оскільки здоров’я – головне багатство людини. Тож тема нашого заняття сьогодні «Здоров’я – найбільше багатство» і ми пропонуємо вам здійснити захоплюючу подорож до країни Здоров’я. Готові? Тоді починаємо.

А щоб протягом всього часу у вас був гарний настрій, я дарую вам  смайлик «Радості».

Тому, усміхніться один одному, подумки побажайте успіхів на всю нашу мандрівку. А для того, щоб впоратися на виховній годині із завданнями, будьте старанними і слухняними.

Мені б хотілося

Щоб не просто слухали, а чули.

Не просто дивилися, а бачили.

Не просто відповідали, а міркували.

Дружно і плідно працювали.

Основна частина

Обговорення життєвих ситуацій.

Ситуація 1. Денис вважав, що в житті стільки всього цікавого і стільки треба встигнути, що йому просто ніколи було скупатися, вмитися, почистити і попрасувати одяг, вимити взуття. Їв він на ходу, забуваючи помити руки, а часто і фрукти.

Ситуація 2. Оля дуже любила читати. Вона читала багато і скрізь: під час їжі, по дорозі в школу, в транспорті, ввечері, після приготування уроків. А коли мама вимикала світло і бажала «Тихої ночі», вона, щоб не засмучувати маму, читала під ковдрою при світлі ліхтарика. А ще Оля любила гучну музику і часто не знімала навушники.

- Скажіть, будь ласка, чи правильно робили Денис та Оля?

- А як правильно себе потрібно вести?

- Чи дотримуєтеся ви правил здорового способу життя?

- А що потрібно робити для того, щоб бути здоровим?

 Складові здорового способу життя

На екрані карта з назвами міст: «Нехворійко» (загартовування, особиста гігієна), «Спортивне» (фізичне активне життя), «Вітамінленд» (раціональне харчування), «Веселе» (позитивні емоції), «Greenwald» (навколишнє середовище), «Казкове» (де живуть казки), «Шкідливе (шкідливі звички)».

Вихователь. Діти, що не заблукати, ми маємо точно знати маршрут нашої мандрівки. А в цьому нам допоможе казкова карта. На ній зображена країна під назвою «Здоров’я». У цій країні є 7 міст. І ми зараз разом з вами будемо ними подорожувати. Тому вмощуйтеся зручніше, посміхніться, бо ми починаємо нашу подорож.

(Вихователь натискає на перше місто на карті.)

Щойно ми з вами потрапили до міста «Нехворійко». А це місто багате на загадки і віршики. Тож підготуйте ваші ручки, щоб вчасно підняти їх, якщо ви знаєте правильну відповідь. Будь ласка, не викрикуємо, а працюємо спокійно і злагоджено.

***

Я – невтомна трудівниця, мені вірять люди,

Хто зі мною поведеться – той здоровий буде.

Буде часто усміхатись білими зубами,

Мене знає вся малеча і бабусі й мами.

Чистоту тримаю в домі. Справу знаю чітко,

Вам ім’я моє знайоме, бо зубна я ….( щітка)

 

Мию, мию без жалю, мию там, де брудно,

цю роботу я люблю, хоч від неї худну. (Мило.)

 

Будуть зубки здоровенькі –

Я почищу їх гарненько.

Візьму в руки зубну щітку,

Густу і пухнасту.

Що крім цього треба дітки?

Ще й і зубну…(пасту)

 

Я – маленька полотнинка,

Випрана дбайливо.

Не серветка, не хустинка, знаю своє діло.

Я до щічок, до голівки притулюсь ласкаво,

Я вберу усі краплинки з тіла після ванни.

Я не гість – хазяїн в домі,

І лежати я не звик

Вам ім’я моє відомо, пригадайте я …( рушник)

 

Він по зачісках мастак,

Вас причеше гарно так.

Розчесав моє волосся,

Так давно вже повелося,

Що охайний молодець,

Той, хто має…(гребінець)

 

Все, що бачить, нам покаже

На недоліки всі вкаже.

Як маленьке – то лежить,

Більше –на стіні висить.

(Люстерко)

Вихователь. Молодці, діти, гарно вмієте відгадувати загадки. А зараз зачитаємо правила містечка Нехворійко.

Щоб міцне здоров'я мати,

 Треба добре – добре знати

Дітям правила прості,

А за змістом – золоті!

 

Щоб нічого не боліло,

Полюбити треба мило!

 Часто й чисто руки мити

 Та охайному ходити.

 

Щоб здорові зубки мати,

Слід про них щоденно дбати:

Чистить, ротик полоскати

 І твердого не кусати.

 

Овочі та фрукти мити,

 щоб ніколи не хворіти.

Бо мікроби щохвилини –

Так і липнуть до людини!

 

Та й волосся причесати.

 Щоб красивий вигляд мати.

А в кишені кожну днинку

Носову носи хустинку.

 

Щоб здоровим довго жити,

Воду слід усім любити,

Мило, пасту, гребінець –

Будеш справжній молодець!

Вихователь. А зараз ми з вами опинилися в містечку «Спортивне».

Жителі цього міста дуже люблять активний відпочинок. І пропонують вам теж відпочити, але зробити ось як: зараз у вас на екрані з’явиться відео. На кожному слайді зображені малюнки. Ви уважно дивитеся на них і якщо ви бачите, що на малюнку шкідлива звички – ви сидите, а якщо корисна – встаєте. Поїхали!

Відеогра «Корисні та шкідливі звички»

Вихователь. Ну що ж, активний відпочинок – це дуже добре. І ви всі великі молодці. А ми продовжуємо нашу мандрівку. Заплющіть всі очі.

Уявіть, що ми потрапили в смачну, солодку, пахучу, кольорову країну, в якій дуже багато овочів і фруктів, різноманітної їжі-тістечок і тортів, цукерок і шоколадок, салатів і супів, води і соків. У вас покотилася слинка, рука потягнулася до смачненького тортика… Ой ні-ні-ні-ні! Стоп! Розплющте очі!

(на слайді багато картинок різних страв)

І щоб не заблукати в лабіринті різноманітної їжі нам потрібно навчитися правильно розподілити цей асортимент на весь день.

Learningapps. Сортування їжі на здорову і нездорову

Вихователь. Молодці! Як завжди, все швидко і вірно! На екрані карта.

Діти, уважно подивіться на карту і скажіть, який маршрут ми з вами вже пройшли і на якій станції зупинилися? Так, ми щойно з вами побували у містечку Вітамінленд. Цікава назва, чи не так?

Вихователь. Отож, діти, продовжуємо нашу подорож. А якою буде наступна зупинка ми дізнаємось, коли почуємо завдання.

На екрані ілюстрації з казок

Гра «Впізнай казку»

1) Казка «Лисиця і журавель»

- Що їла лисичка?

Пригадаємо уривки з казки.

І уривок

Іде Журавель на прошений обід, а Лисичка наварила кашки з молочком, розмазала тоненько по тарілці та й поставила перед Журавлем. Каша з молоком – це корисно? Так,звичайно, бо в молоці містяться кальцій, найважливіший елемент для росту кісток, тваринні жири та вітаміни, а також корисні для травної системи та кишкового тракту лактобактерії.

- Що намагався дістати журавель? Чи корисна це їжа?

ІІ уривок

Другого дня приходить Лисичка, а Журавель наварив м’яса, буряків, квасольки, картопельки. Покришив дрібненько, склав у високий глечик з вузькою шийкою та й поставив на столі перед Лисичкою.

Корисним для дітей, а також для дорослих вважається м’ясо кролика, індичка та телятина. Страви, приготовані з цих сортів м’яса і птиці, багаті на білок, залізо, цинк, вітаміни B2 і B6. М’ясо, приготоване на парі, варене або тушковане, краще та швидше засвоюється організмом. Бурячок зміцнює імунітет та корисний для крові людини, квасолька – містить велику кількість пектину, жирів, вуглеводів, а також залізо, йод, цинк, чим і корисна. Картопля – це також популярний овоч. Існує міф, що картопля – це порожні калорії, які не приносять ніякої користі організму, але це не так. По-перше, в складі цього продукту міститься цілий калейдоскоп вітамінів і корисних макро- і мікроелементів, по-друге в ній значно більше клітковини і вуглеводів, ніж жирів, яких всі остерігаються, та по-третє це продукт номер один для людей, в яких є хвороби серця.

2) Казка «Ріпка» Яка в цій казці згадується корисна їжа? Ріпка – це овоч. Споконвіку наші предки вирощували цей невибагливий овоч та вживали в їжу. До речі, вона має ряд корисних показників: зміцнює зуби та ясна, виводить токсини з організму, допомагає лікувати кашель та дуже корисна для шлунка та кишківника.

3) Казка «Маша і ведмідь»

- Яка тут їжа згадувалась? Випічка це також ситний продукт, який у невеликих кількостях корисний.

4) Казка «Івасик-Телесик» - Ловив Івасик що? Рибку, бо риба багата на білки, залізо, поліненасичені жирні кислоти, вітамін B12. Хоча б раз на тиждень страви з риби повинні бути у раціоні дитини. Найбільш корисними сортами риби для дітей вважаються тріска, судак, форель.

5) Казка «Курочка Ряба»

- У казці курочка знесла яке яйце? Так, золоте. Та звичайні яйця – також на вагу золота, бо дають дитячому організму білки тваринного походження із повноцінним амінокислотним складом. Вони важливі для будівництва тканин у організмі дитини. Жовтки яєць є цінним джерелом вітамінів, які є жиророзчинними.

Вихователь. На жаль, час такий швидкоплинний, тож нам потрібно завершувати нашу подорож.

Та у нас залишилося ще одне не відвідане місто з не дуже гарною назвою «Шкідливе». А чому ж воно так називається, ми зараз з вами дізнаємося.

На екрані слайд з сірим містом, де немає дерев і майже немає людей.

Вихователь.Що сталося? Що це за місто?

Вихователь. Колись це було чудове зелене місто з високими квітучими деревами, усміхненими людьми і яскравим сонечком.

По вулицях цього міста бігали діти, гуляли родини зі своїми домашніми улюбленцями, відпочивали на природі і просто раділи життю. Але в один момент з’явилися вони…

З першого погляду вони не уявляли ніякої небезпеки, бо були настільки маленькими, що деякі з них навіть і не видно було з висоти людського зросту. Але ж скільки горя вони принесли сюди. Це місто колись мало назву «Щасливе», а коли сюди ввірвалися сигарети, алкоголь і наркотики, а з ними ще й погана їжа, то його перейменували в «Шкідливе». Тут залишилися лише ті, кому байдуже здоров’я, ті, хто ніколи не доглядав за своїм тілом, ті, хто ніколи не займався спортом, ті, хто не цінує життя. З кожним днем місто стає все сірішим і все більше помирає…

Вихователь. Ой не хочемо ми сюди приїздити. Ми любимо життя, ми за здорове харчування! Ми хочемо жити!

Діти, ви згодні зі мною? (Так.) Тому наша мандрівка підійшла до завершення. Чи справдилися ваші очікування?

Вихователь. Берегти своє здоров’я – це означає вести здоровий і активний спосіб життя: робити зарядку, ходити в походи, займатись посильною фізичною працею, відвідувати спортивні секції, любити і дотримуватись чистоти, тому що чистота – запорука здоров’я А ще виробляти в собі добрі, корисні звички, позбавлятись та уникати поганих, шкідливих.

Вихователь. Бережіть себе і свій організм, радійте життю. Набувайте хороші звички, привчайте себе до активного і здорового способу життя, будьте розумними і мудрими.

Вихователь. Ми любимо життя за те, що можемо насолоджуватися красою природи, радіти зустрічам із друзями, щодня дізнаватися про щось нове у світі, який нас оточує. Ваше життя тільки-но починається, і воно сповнене надіями та планами.

Завершення заходу

Загадки-добавлянки «Продовж речення...»

Щоб здоров’я  гарне мати

слід про нього змалку...(дбати)

Кожний ранок обливатись

і зарядкою...(займатись)

У дворі щодня гуляти,

Повноцінно їсти й...(спати)

Добре мити всі продукти,

досхочу вживати...(фрукти)

Будете це все робити –

перестанете ..(хворіти)

 

docx
Додано
13 квітня
Переглядів
46
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку