Математика . 1 клас.
Тема: Досліджуємо склад числа 8.
Мета: актуалізувати розуміння сутності арифметичних дій додавання
та віднімання; дослідити складені таблиці додавання і відні-
мання числа 8; вчити застосовувати отримані знання під час
виконання вправ на обчислення; вправляти учнів у складанні
різних випадків складу числа 8; формувати обчислювальні на-
вички, уміння складати, читати і записувати приклади на дода-
вання та віднімання числа 8; розвивати мислення, спостереж-
живість; виховувати інтерес до математики, любов до приро-
ди.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
Всім, всім добрий день!
Геть з дороги наша лінь.
Не заважай трудитись,
Не заважай учитись!
Сьогодні у нас буде цікавий урок,
До знань з математики ми зробимо ще крок.
Тому девіз нашого уроку:
На уроці не куняй,
Математику вивчай!
ІІ. Повторення вивченого матеріалу.
( В цифрі 8 два кільця.
Без початку і кінця.)
Жив-був Дід-Цифроїд.
Їв він цифри на обід.
Ось поїв і наші з чаєм.
Встав, яких не вистачає:
1, 2, …, …, 5, …, …, 8.
Діти за допомогою математичного віяла показують відповіді.
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
Сьогодні до нас на урок завітав дуже незвичайний гість. А хто це, ви дізнаєтесь відгадавши загадку:
Я – хитресенький дідок.
Зробив мухам гамачок.
Маю спритних 8 рук,
Називаюсь я … ( павук).
А чому саме він сьогодні вирішив до нас завітати? Так тому, що його тіло пов*язане з числом 8. А як саме? Так , у нього 8 ніг і очей, які розташовані на голові у два ряди (розглядають фото). Сьогодні ми вивчимо з допомогою нашого гостя склад числа 8, будемо вчитися складати приклади на додавання в межах 8, вчитися рахувати гроші.
ІV. Вивчення нового матеріалу.
Волохатий, головатий
Павучище біля хати.
Цілий день рахує мух,
Що дзижчать йому на вухо.
Кожен учень отримує 2 тарілочки та конверт , в якому 10 кульок; аркуш із табличкою «Склад числа 8» , в яку треба вписати відповідні цифри . У вчителя на дошці паперові 2 тарілки та 8 кульок-магнітів, набірне полотно, цифри.
Кожна дитина отримує конверт з навчальними грошима номіналом 1 грн - 10 купюр, 2 грн – 5 купюр, 5 грн -2 купюри. Завдання: відлічити 8 грн.
V. Фізкультхвилинка .
По траві, по зелененькій
Скаче павучок маленький.
На стеблинці по порядку
Робить залюбки зарядку:
Лапки вгору, лапки вбік,
Так щодня і кожен рік!
VІ. Розвиток математичних знань.
Павучки сплели павутинки . Розв*яжемо приклади в них.
1
2
1+ +2
3
4
У порожні кружечки допишіть числа, що в сумі становлять 8. ( Додаток 1.)
І вдягнув собі на ніжки.
Якщо четверо панчішок,
Скільки босих було ніжок?
Готували всім грінки.
2 гріночки уже з*їли,
6 смачненьких залишили
В холодильнику на обід.
Скільки всіх приготували
Нам порахувати слід.
5 комашок він знайшов.
2 комашки зразу з*їв,
Решту діткам залишив.
Знайди вірну відповідь. (Додаток 2.)
V. Рефлексія.
- Що нового ви дізналися на уроці?
- Що ви нового дізналися про павуків ?
- Що спільного між павуками і цифрою 8 ?
- пригадайте склад числа 8.