МАЙСТЕР-КЛАС “ ВІЗУАЛІЗАЦІЯ НАВЧАННЯ ЗА ДОПОМОГОЮ МОБІЛЬНИХ ТЕХНОЛОГІЙ НА УРОКАХ ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ ”

Про матеріал
РОЗРОБКА МАЙСТЕР-КЛАСУ “ ВІЗУАЛІЗАЦІЯ НАВЧАННЯ ЗА ДОПОМОГОЮ МОБІЛЬНИХ ТЕХНОЛОГІЙ НА УРОКАХ ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ ”
Перегляд файлу

ЕНЕРГОДАРСЬКА БАГАТОПРОФІЛЬНА ГІМНАЗІЯ “ГАРМОНІЯ” ЕНЕРГОДАРСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ  ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

 

 

 

 

 

МАЙСТЕР-КЛАС 

 “ ВІЗУАЛІЗАЦІЯ НАВЧАННЯ ЗА ДОПОМОГОЮ МОБІЛЬНИХ ТЕХНОЛОГІЙ 

НА УРОКАХ ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ ” 

 

                                                                                           Автор  Тимощенко Олена Сергіївна

учитель зарубіжної літератури

 

 

2020

 

РОЗРОБКА МАЙСТЕР-КЛАСУ

ТЕМА. Візуалізація навчання за допомогою мобільних технологій на уроках зарубіжної літератури.

Форма представлення розробки - карта майстер-класу.

Мета:  презентація педагогічної практики вчителя зарубіжної літератури, розвиток цифрової компетентності учасників майстер-класу.

Завдання : 

-         актуалізувати питання візуалізації навчання згідно з чинною програмою із зарубіжної літератури, сучасними тенденціями в освіті;

-         зосередити увагу на оптимальності та ефективності використання мобільних технологій під час візуалізації навчальної діяльності;

-         розкрити можливості мемів та інтернет-мемів для вирішення нестандартних завдань учнями із ознаками обдарованості; ознайомити із програмами мемгенерування;

-         поділитись власним педагогічним досвідом щодо організації роботи із учнями, які мають підвищені здібності та нахили до предмета, за допомогою відеоповідомлень;

-         продемонструвати можливості використання віртуальної реальності: YouTube (vr video 360*), смартфону та картонних VR-окулярів під час виконання навчальних завдань;

-         практично ознайомитись зі структурою "Fakebook" як прикладом проектної діяльності учнів зі створення сторінок письменників, персонажів творів, літературних творів за принципами соціальної мережі Facebook; 

-         сприяти самоаналізу, самооцінюванню та взаємооцінюванню власної діяльності учасників майстер-класу.

Форма проведення - інтерактивне заняття. 

Аудиторія: вчителі МО філологічного циклу, члени АК (якщо вчитель атестується), вчителі різних дисциплін. Формат запрошення - Google Forms за допомогою будь-якого комунікаційного інструменту. Забезпечення роботи майстер-класу: презентація до майстер-класу в PowerPoint, зразки учнівських мемів, картонні VR-окуляри; смартфони учасників майстер-класу; YouTube (vr video 360*); відеофайли учнівських робіт; виставка репродукцій сторінок Fakebook письменників та героїв творів, створених учнями; графічна технологічна карта сторінки Fakebook; іконки для відтворення сторінки, підручник із зарубіжної літератури, канцелярське приладдя.

КАРТА МАЙСТЕР-КЛАСУ

 

Зміст етапів роботи

майстер-класу

 

Дії майстра

Дії учасників майстер-класу

Візуальне середовище

Джерела

 

 

 

Організаційний етап

 

 

Самопрезентація педагога

Надає коротку інформацію про себе, про педагогічне та життєве кредо, найвагоміші самоосвітні результати.

 

 

Слайд презентації для візуалізації

 

Створення атмосфери співробітництва

Пропонує виконати вправу      “ Будемо

знайомі. 5 - я”

 

На спеціально підготовлених листках записують 5 разів: ким бачить себе в житті  учасник: я-, я-, я-, я-, я-. Обирають 1 із варіантів та по черзі озвучують.

Слайд презентації для візуалізації

 

 

 

 

 

 

 

Підготовчий етап

Визначення актуальності досвіду

Розкриває сутність тенденцій сучасної освіти

 

Визначають рівень відповідності запропонованого досвіду  вимогам навчальної програми, методичним рекомендаціям, сучасним тенденціям.

 

Слайд презентації для візуалізації

https://osvitanova.com.u a/posts/1144-tendentsiita-vyklyky-v-suchasniisystemi-osvity

 

https://drive.google.com /file/d/1hgi14FrxXNcX P24QRdyuhGiWeoUsn

e_6/view

Ознайомлює із пунктами навчальної програми із зарубіжної літератури, які вказують на ключові завдання; навчальні ресурси; формування ставлення учнів на уроках зарубіжної літератури в даному напрямку.

Слайд презентації для візуалізації

 

https://mon.gov.ua/ua/o svita/zagalna-serednyaosvita/navchalni-progra mi/navchalni-programi5-9-klas

 

За допомогою усного експрес-опитування визначає відсоток педагогів, які  мають на

робочому місці комп'ютерне оснащення, швидкісний  Інтернет.

Усвідомлюють актуальність питання технічного оснащення навчального кабінету. Створюють хештег.

 

 

https://uk.wikipedia.org/

wiki/%D0%A5%D0%B 5%D1%88%D1%82%D

0%B5%D0%B3

 

 

Основна частина (практико-орієнтований етап)

Візуалізація за допомогою мобільних технологій як шлях до яскравого, цікавого, доступного уроку

 

Зосереджує увагу на оптимальності та

ефективності

використання мобільних технологій під час візуалізації навчальної діяльності.

Усвідомлюють, що боротися з

гаджетами безглуздо-потрібно їх використовувати

Слайд презентації для візуалізації

http://metod.gi.edu.ua/in dex.php/vykladannia/ite m/26-vizualizatsiia-nav chalnoi-informatsii

Візуалізація навчання за допомогою мемів

або

інтернет-мемів

 

 

Інтерактивна вправа “Вгадай твір за мемом”

1.                 Розкриває можливості освітнього тренду для вирішення нестандартних

завдань учнями із ознаками обдарованості.

 

2.                 Ознайомлює із можливостями мемгенерування, яке можна використовувати за допомогою мобільного телефона.

3.                 Презентує зразки мемів, створених учнями 10-11 класів, та пропонує визначити твір, до якого був створений мем.

1.Ознайомлюються із можливостями та функціями мемів, мемогенераторів, які можна використовувати за допомогою смартфонів.

 

 

 

2. Беруть участь в інтерактиві: визначають твір, до якого був створений

https://naurok.com.ua/p ost/osvitniy-trend-vikori stannya-internet-memiv -na-urokah

 

 

 

 

учнівський мем.

 

 

 

Аудіовізуалізація як засіб реалізації компетентнісно орієнтованого навчання.

1. Ділиться педагогічним досвідом щодо організації роботи із учнями, які мають підвищені здібності, на етапі вивчення життєвого та творчого шляху письменника за

допомогою

відеоповідомлень, які створюються учнями за допомогою смартфонів.

2.Ознайомлює з планом створення відеоробіт.

3. Презентує розмаїття творчих робіт учнів. 

1.                 Усвідомлюють: як за допомогою аудіовізуалізації реалізується компетентнісно орієнтоване навчання. 

2.                 Аналізують вплив даного прийому на розвиток критичного мислення учнів; звертають увагу на міжпредметну інтеграцію (з інформатикою).

1.Зразок відеоповідомлення про Е. Золя у форматі літературної вітальні зі зміною локацій.

https://youtu.be/asd5HsDLlmA

 

2.                  Відеоповідомлення про 

Г. Аполлінера із застосуванням техніки малювання. https://youtu.be/GZjFiBroiqU

 

3.                  Відеоповідомлення про письменників у форматі інтерв`ю.

https://youtu.be/4IMotCW2czo

 

https://uk.wikipedia.org/ wiki/%D0%90%D1%83 %D0%B4%D1%96%D

0%BE%D0%B2%D1%

96%D0%B7%D1%83%

D0%B0%D0%BB%D1

%8C%D0%BD%D0%B

0_%D1%81%D0%B8%

D1%81%D1%82%D0% B5%D0%BC%D0%B0

 

 

 

 

 

 

 

Використання віртуальної реальності (VR)

1.                 Пропонує спираючись на           учнівську відеорекламу назвати прийом візуалізації.

2.Розвінчує лайфхак про складність впровадження техніки віртуального навчання.

2.                 Пояснює на яких етапах і з якою метою

використовується           даний прийом.

3.                 Демонструє нможливості YouTube (vr video 360*), смартфону та картонних VR-окулярів учасникам майстер-класу.

1.Ознайомлюються із найпростішими способами використання віртуальної реальності.

2. Апробовують картонні VR-окуляри зі смартфоном за допомогою

YouTube (vr video

360*), пропонують : на якому етапі уроку та з якою метою  можна застосувати відео.

Учнівська відеореклама

 

https://youtu.be/yPBvA5tqLec

 

 

 

Зразок віртуальної подорожі у Францію через YouTube

 (vr video 360*) vr video 360

 

https://edpro.ua/blog/os vitni-programy-z-vykor ystannjam-virtualnoji-re

alnosti

 

 

 

 

"Fakebook" як приклад творчої

роботи учнів за принципами соціальної мережі Facebook.

 

  1.Ознайомлює                 із

структурою "Fakebook" як прикладом творчої роботи учнів зі створення сторінок письменників, персонажів творів, літературних творів за принципами соціальної мережі Facebook на шматку плакатної дошки, під час уроку. Повідомляє критерії оцінювання.

2. Організовує групову роботу створення сторінки  “Fakebook”.

Виконують

міні-проект: розробляють сторінки письменників у групах за допомогою графічної технологічної карти сторінки Fakebook; іконок для відтворення, підручників  із зарубіжної літератури, канцелярського приладдя.

Шаблон сторінки "Fakebook"

 

https://www.weareteach ers.com/fakebook-lesso n-plan/

 

Афіша результатів роботи груп 

1.Організовує представлення     роботи кожної групи.

2. Пропонує порівняти зі зразками     сторінок створених учнями.

Представляють власні сторінки Fakebook та порівнюють із роботами учнів.

 Критерії оцінювання сторінки

 

https://docs.google.com/docum ent/d/1xKIvtU5FEfhTUXhaOi

CoOskdqdggl7G-Jbsmmav28V

I/edit?usp=sharing

 

Колаж сторінок

 

https://jamboard.google.com/d/1gO

7t8sY1Yx24MV5AQEbZ-LQSQEq

5REQg9hniaPZXV-Q/viewer

 

 

 

 

 

 

 

Підсумковий етап

Рефлексія заняття

Пропонує кожному по черзі назвати прийом, який зацікавив найбільше.

Висловлюють свою думку.

 

 

 

Жодна людина не скаже: «Цього мене навчив комп'ютер». Вона згадає вчителя!

 

 

 

Додатки:

1.     Презентація до майстер-класу за посиланням https://docs.google.com/presentation/d/e/2PACX-1vQ8qUHPiMDiBaThk8BgrZ6GC_m_eK3uivDsCtV7Pgys7wG1zTWVxMOg Vk0-3xe29w/pub?start=true&loop=false&delayms=3000

 

2.     Фотоколаж https://jamboard.google.com/d/15Ay8QzpPEAGAjfg5bcd7eR7C73orq0lhV-pJN0EtThU/viewer

 

pdf
Додано
15 березня 2020
Переглядів
3205
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку