Mein Körper. Конспект уроку німецької мови. 6 клас (друга іноземна) за підручником Сидоренко М. М. Німецька мова (2-й рік навчання): підруч. для 6 кл. загальноосвітн. навч. закл. / М. М. Сидоренко, О. А. Палій. – К.: Грамота, 2014. – 240 с.,
ПЛАН-КОНСПЕКТ УРОКУ №
6 КЛАС (другий рік навчання)
Дата проведення:
Тема уроку: „Mein Körper“
Тип уроку: урок вивчення та первинного закріплення нових знань.
Цілі уроку:
Практичні:
1) Навчити використовувати на практиці новий лексичний матеріал.
2) Навчити учнів діалогічного мовлення за темою.
3) Тренувати ігрові форми навчання у засвоєнні лексичного матеріалу (гра „Пантоміма“).
Освітня:
1) Розширити знання учнів про частини тіла, філологічний кругозір.
Розвивальна:
1) Розвивати навички усного діалогічного мовлення.
Виховна:
1) Виховувати в учнів поважне ставлення до власного тіла та зовнішності.
2) Виховувати в учнів толерантність під час усних відповідей у діалогічній формі.
Обладнання: підручник Сидоренко М. М. Німецька мова (2-й рік навчання): підруч. для 6 кл. загальноосвітн. навч. закл. / М. М. Сидоренко, О. А. Палій. – К.: Грамота, 2014. – 240 с., робочий зошит, словник, дошка.
Схематичний план уроку
1. |
Початок уроку: оргмомент, повідомлення теми, практичних цілей уроку. |
3 хв. |
2. |
Введення нового лексичного матеріалу.
|
12 хв. |
3. |
Мовленнєва зарядка. |
4 хв. |
4. |
Активізація лексичного матеріалу.
|
8 хв. |
5. |
Тренування лексичного матеріалу.
|
9 хв. |
6. |
Робота у зошитах (лексична вправа).
|
6 хв. |
7. |
Завершення уроку: пояснення домашнього завдання, підсумки уроку, оцінювання учнів. |
3 хв. |
ХІД УРОКУ
Етап 1. Початок уроку: оргмомент, повідомлення теми, практичних цілей уроку. Прийом: Бесіда вчителя з учнями. |
L.: Steht alle auf! Sch.: Wir stehen auf. L.: Guten Morgen / Tag, Schüler! Sch.: Guten Morgen / Tag, Lehrerin! L.: Setzt euch, bitte. Sch.: Wir setzen uns. L.: Heute beginnen wir ein neues Thema: „Mein Körper“ – „Моє тіло“. Wir lernen neue Vokabeln, lesen ein Gedicht und Dialoge vor, erfüllen eine schriftliche Übung und machen ein Spiel „Pantomime“. Los an die Arbeit! |
|
Етап 2. Введення нового лексичного матеріалу. Прийом: Групова робота вчителя з класом, письмова робота учнів у словниках. |
L.: Macht eure Wörterbücher auf, wir arbeiten mit der neuen Lexik (mit den neuen Vokabeln). Schreibt sie auf: Der Körper – тіло, der Kopf – голова, der Arm – рука (від плеча до зап’ястя), der Bauch – живіт, черево, die Brust – груди, die Hand – кисть руки, das Bein – нога, der Fuß – стопа, der Rücken – спина, der Hals – шия, горло, die Schulter – плече, der Finger – палець, das Knie – коліно, der Ellbogen – лікоть, der Zeh – палець ноги. (Учні роблять записи у словниках, вчитель перекладає кожне слово, попередньо звертаючись до учнів (наводяться асоціації з англійською мовою з метою розвитку мовної здогадки учнів, позитивної інтерференції). |
|
Етап 3. Мовленнєва зарядка. Прийом: Групова робота вчителя з класом. |
L.: Macht eure Lehrbücher auf, Seite 122, Übung 1A. „Das ist mein Hampelmann“ – „Це моя лялька-маріонетка“. Ich lese das Gedicht vor und ihr lest nach mir:
(Вчитель читає вірш, потім учні читають його хором по рядкам). |
|
Етап 4. Активізація лексичного матеріалу. Прийом: Усне діалогічне мовлення учнів. Робота у парах. |
L.: Macht eure Lehrbücher auf, wir arbeiten mit der Übung 4, Seite 123. Ist das ein(e) …? Schaut euch die Bilder an. Lest die Dialoge vor und macht weitere Dialoge.
(Учні читають діалоги, складають свої за прикладом, розповідають їх). |
|
Етап 5. Тренування лексичного матеріалу. Прийом: Усна гра „Пантоміма“. |
L.: Machen wir ein Spiel. Heute spielen wir „Pantomime“. Regeln: Ein Schüler zeigt einen Körperteil, alle andere erraten, aber zuerst sollt ihr euch anmelden. Fertig? (Вчитель по черзі викликає декілька учнів, котрі показують частини тіла, потім ці учні беруть участь у відгадках). |
|
Етап 6. Робота у зошитах (лексична вправа). Прийом: Письмове виконання вправи. |
L.: Macht eure Hefte auf. Schreiben wir das heutige Datum. Welches Datum ist heute? Sch.: Heute ist … L.: Versuchen wir uns an die Körperteile auf Englisch zu erinnern! Übung 1. Elbow – der Ellbogen; hand – _________, knee – _________, foot – _________, finger – _________, arm – _________, shoulder – _________, head – _________, neck – _________. (Учні на оцінку письмово виконують вправу, один учень записує її на дошці). |
|
Етап 7. Завершення уроку: пояснення домашнього завдання, підсумки уроку, оцінювання учнів. Прийом: Бесіда вчителя з учнями. |
L.: Der Unterricht ist zu Ende. Ihr habt heute besser / gut / nicht schlecht gearbeitet. Macht eure Tagebücher auf und schreibt die Hausaufgabe: ihr sollt die Vokabeln zum Thema „Mein Körper“ lernen, die Übung auf der Seite 124 schriftlich erfüllen – wie heißen die Pluralformen der Körperteil? Eure Noten sind … Steht alle auf. Auf Wiedersehen. Sch.: Auf Wiedersehen |