Міністерство освіти і науки України
Відокремлений структурний підрозділ
«Маріупольський фаховий коледж Державного вищого навчального закладу
«Приазовський державний технічний університет»
Циклова комісія філологічних дисциплін
МЕТОДИЧНА РОЗРОБКА
ВІДКРИТОГО ЗАНЯТТЯ
"Further Education"
("Подальша освіта")
Навчальна дисципліна: Іноземна мова (загальноосвітній цикл)
для всіх спеціальностей
2021
Методичну розробку заняття з іноземної мови з теми "Ситуативне спілкування за темою "Подальша освіта" підготувала викладач кваліфікаційної категорії "Спеціаліст ІІ категорії" ВСП "Маріупольського фахового коледжу ДВНЗ "Приазовський державний технічний університет" Богадиця К.І. – 2021.
Викладено методику проведення заняття з іноземної мови з реалізації лінгвокраїнознавчого аспекту викладання іноземної мови.
Для викладачів іноземної мови ЗФПО.
План заняття
Тема: "Подальша освіта" ("Further Education")
Мета: навчати: спілкуванню в межах теми;
розуміти на слух зміст автентичних текстів;
читати і розуміти автентичний текст;
висловлювати свої думки і ставлення;
адекватно використовувати досвід, набутий у вивченні рідної
мови, розглядаючи його як засіб усвідомленого оволодіння
іноземною мовою;
ухвалювати аргументовані рішення у життєвих ситуаціях;
сприяти формуванню відповідального члена громади і суспільства, що розуміє принципи і механізми суспільства.
Вид заняття: практичне
Тип заняття: закріплення знань, умінь і навичок
Міжпредметні зв’язки:
Забезпечуючі: українська мова
Забезпечувані: англійська мова за проф. спрямуванням
Форми та методи проведення заняття: фронтальне опитування, індивідуальне опитування, виконання вправ, аудіювання
Методичне забезпечення: підручники, роздатковий матеріал із завданнями з теми (додатки), презентація "The Conditional Sentences of the First Type", ролик "Meet the UK’s Top Universities 2019", зошити, дошка, ТЗН
Література:
Хід заняття
1. Організаційний момент:
- привітання студентів;
- перевірка готовності аудиторії до заняття та наявності студентів.
T.: Good morning, students! Sit down, please. Are you ready to start our lesson? Who is absent today?
(Доброго ранку, студенти! Сідайте, будь ласка! Ви готові почати наше заняття? Хто відсутній сьогодні?)
2. Ознайомлення студентів із темою та метою заняття
T.: Today we shall speak on further education. We shall practice the active vocabulary and try to improve your skills in reading, speaking and listening in a foreign language. Besides, we shall revise the conditional sentences of the first type.
(Сьогодні ми поговоримо про подальшу освіту. Ми будемо практикувати активний словниковий запас за темою та будемо намагатися поліпшити ваші навички в читанні, говорінні та аудіюванні іноземною мовою. Крім того, ми повторимо умовні речення першого типу).
3. Мотивація навчальної діяльності
T.: Today the world is developing and changing very quickly, it demands knowledge and skills that are always supposed to be up-to-date. Your decision about your education is among the most important ones in your life. Every teenager has a lot of opportunities – to go to college, to continue studying at school and then to try to do your best at Independent State Testing in order to enter the university or even to take a gap year. It is so hard to choose and you may be scared to make an error. So, today we’ll speak on it.
(Сьогоднішній світ розвивається та змінюється дуже швидко, він вимагає знань і навичок, що постійно мають залишатися актуальними. Ваше рішення щодо вашої освіти – одне з найважливіших у вашому житті. Кожний підліток має багато можливостей – піти до коледжу, продовжити навчання у школі, а потім намагатися якнайкраще здати ЗНО, щоб вступити до університету, або навіть взяти рік перерви від навчання. Зробити вибір дуже важко і дуже лячно помилитися. Отже, сьогодні ми поговоримо про це).
4. Актуалізація опорних знань
4.1 Фонетична розминка (додаток А)
Т.: Let us prepare for speaking and reading by means of phonetic warming-up. We shall read the poem "Rules and Regulations" by Edgar Lear. Rules! They are so important in the language!
(Давайте підготуємося до мовлення та читання за допомогою вірша "Правила та інструкції" Едгара Ліра. Правила! Вони настільки важливі у мові!)
4.2 Робота з лексичними одиницями – вирішення кросворду з активною лексикою з теми (додаток Б)
Т.: Let us check your knowledge of our active vocabulary. Your task is to solve this cross-word. You will be able to do it only if you have learnt the lexical units on our current topic.
(Тепер перевіримо ваше знання нашої активної лексики. Ваше завдання – це кросворд. Ви зможете вирішити його, якщо вивчили слова з нашої теперішньої теми).
5. Поглиблення знань із теми
5.1 Робота з фразовими дієсловами (додаток В)
Т.: Let us remember some phrasal verbs which denote different activities connected with studying and teaching. You are supposed to match phrasal verbs and their definitions.
(Згадаємо фразові дієслова, які позначають різні заняття, пов’язані з навчанням і викладанням. Вам треба поєднати фразові дієслова та їхні дефініції).
5.2 Робота з підручником: читання та переклад тексту, виконання вправ до нього ([1]; С.67 – 68)
T.: Please, open your books at page 67. Here we have the text "Further" Our task is not only to read and to translate this text, but also to fill the gaps with the words that are given below. Be attentive as you are supposed to do the multiple-choice task.
(Будь ласка, відкрийте ваші підручники на сторінці 67. Тут є текст "Подальша освіта". Наше завдання не лише прочитати та перекласти його, але також заповнити пропуски в тексті словами, що знаходяться після нього. Будьте уважними, бо вам треба обирати з декількох варіантів для кожного пропуску).
5.3 Усне мовлення в режимі "Викладач – студент"
T.: Students, you made a very important decision last year when you didn’t continue your studying at school, but entered our college. What were your pros and cons when you did it? And what are your plans for your further education?
(Студенти, ви вже прийняли дуже важливе рішення минулого року, коли ви не продовжили своє навчання у школі, а вступили до нашого коледжу. Які у вас були "за" та "проти", коли зробили це? Та які у вас плани щодо подальшого навчання?)
5.4 Аудіювання (запис, додаток Г)
T.: Now we shall listen to the text about 10 best universities of the United Kingdom. Listen attentively as you will be supposed to do the multiple-choice task.
(Тепер ми послухаємо текст про 10 найкращих університетів Сполученого Королівства. Слухайте уважно, бо вам треба буде виконати тест за прослуханим).
5.5 Виконання граматичних вправ із умовними реченнями першого типу
5.5.1 Пояснення правил (презентація, додаток Д)
Today we shall also revise the conditional sentences of I type. They express the real condition, the future action that can happen if some condition is provided. In the main clause we use the Future Simple, and in the subordinate clause we use the Present Simple. Two clauses are joined by such conjunctions as if, unless, on condition that, provided, in case, even if, even though, no matter how, whenever, whatever.
(Сьогодні ми також повторимо умовні речення І типу. Вони виражають реальну умову, дію в майбутньому, яка може здійснитися, якщо буде виконано певну умову. У головному реченні ми вживаємо майбутній простий час, а в підрядному реченні теперішній простий час. Два простих речення поєднуються такими сполучниками, як якщо, якщо не, за умови, що, за наявністю, у випадку, навіть якщо, неважливо як, коли б не, що б не).
5.5.2 Виконання вправ (додаток Е)
T.: Let us do exercises where we are supposed to form conditional sentences correctly.
(Давайте зробимо вправи, де нам треба правильно утворити умовні речення).
5.6 Робота з пареміями (народними висловами) (додаток Ж)
T.: There are a lot of paroemiological units about studying. Your next task will be to match two parts of them to form a correct proverb.
(Є багато паремій про навчання. Вашим наступним завданням буде поєднати дві частини висловлювання, щоб утворити правильну паремію).
6. Коментар відповідей студентів. Оцінювання
7. Підбиття підсумків заняття. Рефлексія
T: What did you learn today? Do you think we’ve achieved our goals today? What was difficult for you? What was easy? What do you need to work on, in your opinion?
(Що ви сьогодні вивчили? Як думаєте, чи досягли ми сьогодні поставлених цілей? Що було важким для вас? Що було простим? Над чим вам потрібно працювати, на вашу думку?)
8. Домашнє завдання
T.: Today your home task will be to revise lexical units and rules and to prepare for the test.
(Сьогодні вашим домашнім завданням буде повторити лексичні одиниці та правила та підготуватися до перевірочної роботи).
ДОДАТОК А
Вірш до фонетичної розминки.
RULES AND REGULATIONS
By Edgar Lear
A short direction
To avoid dejection,
By variations
In occupations,
And prolongation
Of relaxation,
And combinations
Of recreations,
And disputation
On the state of nation
In adaptation
To your station,
By invitations,
To friends and relations,
By evitation
Of amputation,
By permutation
In conversation,
And deep reflection
You’ll avoid dejection.
ДОДАТОК В
Тестове завдання на співвіднесення фразових дієслів і їхніх дефініцій.
1. to understand a) to cross out
2. to change your mind b) to get at
3. not to finish studying c) to catch on
4. to cope with something easily d) to drawn on
5. to criticize e) to sail through
6. to continue f) to set out
7. to explain something g) to come around to
8. to occur h) to drop out
9. to have in mind i) to get on with
10. to blank out j) to think over
Ключ до завдання:
1 – c; 2 – g; 3 – h; 4 – e; 5 – b; 6 – i; 7 – e; 8 – d; 9 – j; 10 – a.
ДОДАТОК Г
Завдання на перевірку розуміння тексту до аудіювання.
Оберіть правильний варіант відповіді.
1. The University of Warwick is based in:
a) Yorkshire b) Coventry c) Warwick
2. The University of Bristol started working:
a) in 1595 b) in 1585 c) in 1575
3. The motto of London School of Economics and Political Science is:
a) "To understand the nature of things"
b) "To understand the course of things"
c) "To understand the causes of things"
4. King’s College London is the fourth-oldest university of:
a) Great Britain b) England c) the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
5. How many Nobel laureates graduated from the University of Manchester?
a) four b) five c) six
6. What British university claims to be one of the most beautiful?
a) the University of Manchester
b) the University College London
c) the University of Edinburgh
7. The main campus of the University College London is located in:
a) northern London b) central London c) western London
8. The old name of Imperial College London is:
a) Imperial College of Science and Technology
b) Imperial College of Science, Technology and Engineering
c) Imperial College of Technology and Engineering
9. The University of Cambridge is:
a) the second oldest in the English-speaking world
b) the second oldest in England
c) the second oldest in the world
10. The date of the foundation of the University of Oxford is:
a) 1000
b) unknown
c) 1209
Ключ до завдання:
1 – b, 2 – a, 3 – c, 4 – b, 5 – a, 6 – c, 7 – b, 8 – a, 9 – a, 10 – b
ДОДАТОК Д
Презентація "The Conditional Sentences of the First Type"
ДОДАТОК E
Граматичні вправи з теми "Умовні речення І типу"
Завдання 1. Співвіднесіть частини речень.
1. I’ll pass my exam…
2. I’ll be in time for my classes…
3. I’ll be late…
4. We’ll go out at the weekend…
5. We’ll walk to college…
6. I’ll take part in the English contest…
a) if I leave home earlier.
b) if my teacher offers me to do it.
c) if we cope with all the tasks on Friday.
d) if I work hard.
e) if I go to bed late and oversleep.
f) if the weather is fine.
Завдання 2. Відкрийте дужки, ставлячи дієслова до теперішнього простого або майбутнього простого часу.
1. If my teacher (to allow) me, I (to hand in) my course project the day after tomorrow.
2. If we (to finish) the project before Friday, we (to receive) good grades.
3. If I (to forget) the rules, I (not to be able) to pass the test.
4. If we (to have) only two double periods, we (to be) home earlier.
5. If she (to study) hard, she (to get) her scholarship.
6. If he (to pass) his exams well, he (to enter) the college.
7. If he (to start) saving money now, he (to be able) to pay his university fee.
8. If you (to decide) to study Medicine, you (to have) to work really hard.
Ключ до завдання:
1. If my teacher allows me, I will hand in my course project the day after tomorrow.
2. If we finish the project before Friday, we will receive good grades.
3. If I forget the rules, I won’t be able to pass the test.
4. If we have only two double periods, we’ll be home earlier.
5. If she to studies hard, she’ll get her scholarship.
6. If he passes his exams well, he will enter the college.
7. If he starts saving money now, he will be able to pay his university fee.
8. If you decide to study Medicine, you will have to work really hard.
ДОДАТОК Ж
Завдання на співвіднесення частин англійських паремій.
1. Better untaught…
2. Experience keeps a dear school but…
3. It is never…
4. Soon learnt…
5. Little knowledge is…
6. Never offer…
7. Never write what…
8. To know everything is…
a) …too late to learn.
b) …soon forgotten.
c) …to teach fish to swim.
d) …a dangerous thing.
e) …you dare not sign.
f) …to know nothing.
g) …than ill-taught.
h) …fools learn in no other.
Ключ до завдання:
1 – g, 2 – h, 3 – a, 4 – b, 5 – d, 6 – c, 7 – e, 8 – f.