Виховний захід розроблено з метою поглиблення знання учнів про життя видатного сина українського народу, глибше ознайомити дітей з життям та творчістю Т.Г.Шевченка; виховання любові до історії свого народу, його мови, до традицій нашого народу, патріотизму.
Раківський заклад повної загальної середньої освіти
Бериславського району
Херсонської області
Методична розробка виховного заходу
“ Вічне слово Кобзаря ”
Тема: Вічне слово кобзаря.
Мета:
Форма роботи: вікторина.
Обладнання: портрет Т.Г.Шевченка, книжкова виставка (збірки поезій для дітей), проектор.
Список використаних джерел:
Підготовчий етап:
ПЕРЕБІГ ЗАХОДУ
І. Організаційна частина
ІІ. Вступна частина
Учитель. Щовесни, коли тануть сніги,
І на рясті просяє веселка,
Повні сил і живої снаги
Ми вшановуємо пам’ять Шевченка.
В історії назавжди залишаються імена, які з гордістю вимовляє, пам'ятає і шанує людство. У перші березневі дні ми знову згадуємо великого сина нашого народу – Тараса Шевченка.
Увесь свій могутній талант він присвятив служінню народові. «Історія мого життя – писав поет, - становить частину історії моєї Батьківщини». Вже 200 років минуло з дня народження поета, проте і нині живе під сонцем України Кобзареве слово, слово великої, непогасної любові до свого народу, своєї землі.
ІІІ. Основна частина.
Літературна вікторина
Для вікторини використовуються запитання, що перевіряють знання тексту художніх творів або стосуються біографії, творчого шляху поета, характеру літературних героїв. Необхідною умовою кожної вікторини є наявність фраз і влучних висловів як персонажів творів, так і самого автора. Вдаючись до вікторини, слід враховувати як індивідуальні особливості читачів-дітей, так і ступінь складності запитань, їх дохідливість, пізнавальну цінність. Потрібно визначити певний час для обдумування відповідей, за одну правильну відповідь зараховується очко. Перемагає той, хто набере більше очок. Для визначення переможців вибирається журі з декількох осіб, наприклад, бібліотекар і вчитель.
(Проводиться за допомогою проектування презентації (див. Додаток А))
Запитання до вікторини:
Доповни речення і скажи, з якого твору
Відповіді:
ІV. Підбиття підсумків
Нагородження переможців.
Самоаналіз виховного заходу
Виховний захід на тему «Вічне слово Кобзаря » було проведено у формі інтелектуальної вікторини по творчості Т. Г. Шевченка. Класна година розрахована як на індивідуальні особливості читачів-дітей, так і ступінь складності запитань, їх дохідливість, пізнавальну цінність. Також цей захід відповідає традиціям школи тому, що національно-патріотичне та громадянське виховання є актуальним у наш час .
Мета заходу популяризація творів неперевершеного світоча української культури, перевірити знання учнів, рівень їхньої обізнаності, виховувати патріотичне почуття приналежності до українського народу.
Формою проведення заходу було обрано інтелектуальну вікторину по творчості Т.Г.Шевченка, братимуть участь учні одинадцятого класу, щоб створити дружню атмосферу між дітьми. Для вікторини використовуватимуться запитання, що перевіряють знання тексту художніх творів або стосуються біографії, творчого шляху поета, характеру літературних героїв. Необхідною умовою вікторини є наявність фраз і влучних висловів як персонажів творів, так і самого автора. Визначено певний час для обдумування відповідей, за одну правильну відповідь зараховувалось очко. Переміг той, хто набрав більше очок. Для визначення переможців заздалегідь було запрошено журі у складі ЗЗНВР, вчителя української мови та літератури.
При підготовці сценарію (визначенні теми, мети, форми проведення заходу) були враховані вікові, індивідуальні особливості учнів даного класу.
Проведення заходу було заплановано на «шевченківські дні», що у березні 2018 року в межах загальношкільної програми. Добре був підібраний матеріал, яким зацікавилися учні.
У ході підготовки до проведення години спілкування було виконано ряд підготовчих етапів:
У підготовку входив добір матеріалу. У підготовчий період в учнів вдалося викликати почуття необхідності, відповідальності проведення такого заходу.
Після виховної години діти зрозуміли наскільки важливо любити і поважати свій народ, творити на славу України та знати її героїв.
При підготовці до проведення свята велика допомога була зі сторони вчителя української мови та літератури. Це було: підготовка класу, а також підтримка під час проведення класної години.
До організації та проведення заходу залучено не тільки активних, комунікабельних, відповідальних, працелюбних учнів, а й тих, хто не відчуває впевненості, самостійності.
На мою думку мету, яку було поставлено вдалося реалізувати. Захід мав високу пізнавальну і виховну цінність, вплив на формування загальнолюдських гуманістичних цінностей.
Після закінчення класної години діти були задоволені проведеним заходом.