Методична розробка виховного заходу з фізики „Морський бій”

Про матеріал
Гра "Морський бій" — метод пошуку рішень в умовній проблемній ситуації. Елементи ціїї гри: розподіл за ролями, змагання, особливі правила і т. д. Такі ігри застосовуються як метод активного навчання, а також з метою вироблення у студентів навиків прийняття рішень в нестандартних ситуаціях.
Перегляд файлу

 

МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ

кіровоградський  медичний ФАХОВИЙ коледж ім. є.й.мухіна

 

 

 

 

 

РОЗГЛЯНУТО                                                                                    

На засіданні циклової комісії                                                              

природничих    дисциплін                                                                    

Протокол № ___                                                                                                                                                                                     

від «    »___________  20__   р.                                                  

Голова ц/к ________ Кваша В.О

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Методична розробка

виховного заходу:

„Морський бій”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Курс І

галузь знань      22 «Охорона здоров’я»

спеціальність    223 «Медсестринство»

освітньо-професійна

програма           «Лікувальна справа»

Викладач: Муромцева Г.В.

 

 

 

 

 

 

 

КРОПИВНИЦЬКИЙ 2020

Виховний захід з фізики:  „Морський бій”

 

 

Якщо людина знає, до якої пристані вони прямує,

для неї жоден вітер не буде попутним.

Сенека

 

Методична мета: Формування у студентів  пізнавальної активності, основ критичного мислення, культури ділового мовлення, розвитку ораторських здібностей, вироблення вміння самостійно здобувати знання та працювати довідковою літературою, формування основ наукового світогляду, формування вмінь та навичок працювати колективно.

Виховувати  у студентів любов до майбутньої професії, шляхом показу практичного застосування набутих знань з різних дисциплін.

Вироблення вміння застосовувати здобуті знання та навички в нестандартних умовах.

розвивальна:

  •       вдосконалення навичок самостійної роботи;
  • розвиток уваги, орієнтованість на розв'язання конкретних проблем й одержання чітких відповідей на питання;
  • перевага короткострокових варіантів роботи; робота в команді;

виховна:

  • виховання пізнавальних потреб, інтересу до предмета;
  • виховання дисциплінованості;
  • контроль за ТБ, за вірною поставою.

 

Дидактичне та матеріально-технічне забезпечення: комп’ютер, проектор, екран, відеоматеріали, презентації, таблиця для обліку балів.

 

Міжпредметні зв’язки: біологія, електротехніка, хімія, медицина, інформатика, математика

 

У позакласній роботі різні завдання в різних формах сприяють розвитку дослідницького підходу до предмета, розвивається інтерес і любов до предметів, діяльність студентів стає енергійнішою.

Будь-який позакласний захід сприяє розширенню у кругозору, що вчиться, розвитку творчих здібностей, об'єднанню колективу.

Практично усі позакласні заходи - це гра, а ігрова діяльність - "потужна" форма виховної дії на студентах.


Форма проведення заходу: позакласний захід

 

 

 

Актуальність заходу

 

Гра "Морський бій" — метод пошуку рішень в умовній проблемній ситуації. Елементи ціїї гри: розподіл за ролями, змагання, особливі правила і т. д. Такі ігри  застосовуються як метод активного навчання, а також з метою вироблення у студентів навиків прийняття рішень в нестандартних ситуаціях

 

 

 

 

План

 

  1. І тур: Відбірковий тур
  2. ІІ тур: «Бій капітанів»
  3. ІІІ тур: «Морський бій»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Хід заходу

 

І. Організаційний момент:

- привітання учасників.

- пояснення ходу заходу і правил гри

 

ІІ. Спочатку проводиться конкурс «Відбірковий тур» (додаток 1), який надає можливість визначити гравців команд в результаті набору більшої кількості балів (цукерок).

 

 Потім проводиться конкурс «Бій капітанів» (додаток 2), для визначення першості початку гри якої команди.

 

 У конкурсі «Відбірковий тур» та «Бій капітанів» надаються питання з фізики, та команда (капітан), що правильно надала відповідь, одержує 1 бал (1 цукерку). Якщо відповідь невірна у конкурсі «Бій капітанів», то інший капітан має право дати відповідь і одержати додатково бали.

 

ІІІ. Після того, як визначилися команди та капітани розіграли першість в грі, переходмио до основної частини заходу, грі "Морський бій" (додаток 3).

 

Правила гри для 2 команд:

  1. У фізичному бої беруть участь дві команди.
  2. Команди по черзі роблять постріли. Право першого пострілу вирішують результати попередніх конкурсів.
  3. Поле бою розміром 10×10 містить у собі 1 чотирипалубний корабель, 2 трипалубні, 3 двопалубні, 4 однопалубних кораблі та 10 мін.
  4. По горизонталі над полем бою написані літери в алфавітному порядку, а по вертикалі стоять цифри від 1 до 10. Для того, щоб зробити постріл, команді необхідно чітко назвати код квадрату поля бою (наприклад: А5 і т. д.).
  5. Зробивши влучний постріл у корабель або його частину, команді нараховується автоматично 1 бал і вона має право на повторний постріл.
  6. Якщо під час пострілу команда влучила в пусту клітину, то вона відповідає на запитання.

Якщо команда не дала правильної відповіді, то бали не нараховуються і постріл переходить іншій команді, а якщо надала, то має право на повторний постріл.

  1. Гра закінчується тоді, коли потоплені всі кораблі.
  2. Перемагає та команда, що отримає більшу кількість балів.

Схема розташування кораблів додається (додаток 4). За бажання її можна змінити.

 

ІV. Підведення підсумків та нагородження учасників.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 1

 

І тур: Відбірковий тур

1. Де та кого з видатних вчених вперше прирівняли до королів?

Відповідь: Англія, Ісаак Ньютон

2. Гелікоптер і планер, екскаватор і механізм для забивання паль, підвісний мотор, швацька машина, пожежні сходи, що висуваються, парашут, велосипед... Що об'єднує всі ці предмети?

Відповідь: креслення були зроблені Леонардо да Вінчі

3. Прилад для  вимірювання швидкості?

Відповідь:  Спідометр

4. Найбільш інертний газ?

Відповідь:  гелій

5.   Найбільш тугоплавкий метал?

Відповідь:  вольфрам

6. Сьогодні в світі широко поширені підвісні мости. Їх винайшов англієць С. Браун. А хто в природі підказав йому цю ідею?

Відповідь: Павуки та їх павутиння

7. Який прилад був винайдений у Голандіїї на прикінці ХVI ст., та  вдосконалений Робертом Гуком?

Відповідь: Мікроскоп

8. Як називаються найдрібніші кровоносні судини?

Відповідь: Капіляри

9. Дорогоцінний метал, який  вбиває бактерії?

Відповідь:  срібло

10. Як називається прилад для вимірювання  довжини?

Відповідь:  Лінійка

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 2

ІІ тур: «Бій капітанів»

1.  Тимчасове зниження працездатності студентів?

Відповідь:   Втома

2. Найактивніший метал?

Відповідь: фтор

3. Лауреат Нобелівської премії з фізики з Єлісаветграду (Кіровограда)?

Відповідь:  І.Є.Тамм

4. Кому наснилася періодична таблиця хімічних елементів?

Відповідь:  Д. І. Менделєєву

5. Кого називали новозеландським кроликом, що рив дуже глибоко і дорив аж до атома?

Відповідь:  Ернеста Резерфорда

6. Відносна вологість повітря 92 %. Що це означає?

Відповідь: Йде дощ

7. Чому небезпечно підходити до дерев під час грози?

Відповідь:  Щоб не вбило  блискавкою

8.  Як називають будь-який  предмет у фізиці?

Відповідь:  фізичне тіло

9. Найпоширеніша сполука  водню на Землі?

Відповідь: Вода

10. Яким вченим вдалося роздивитися людину наскрізь?

Відповідь: Вільгельм Конрад Рентген, Пулюй Іван Павлович

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 3

ІІІ тур: «Морський бій»

А1. Підкинутий в гору м’яч падає на Землю. Дія якої сили змушує його падати?

Відповідь: Сила тяжіння

А2. Після того як з пляшки випили воду, чи можна сказати, що вона порожня?

Відповідь: Ні, залишилось повітря

А3. Величина, яка в атмосфері вимірюється  барометром

Відповідь:  Тиск

А4. Сила, що заважає при механічному русі?

Відповідь:  Сила тертя

А5.   Посудина, яку використав Архімед в лабораторних цілях

Відповідь:  ванна

А6. Найближча до нас зоря

Відповідь: Сонце

А7. Назвіть найкоротше прізвище вченого

Відповідь: Ом

А8. Одиниця сили в системі СІ

Відповідь: Ньютон.

А9. Найближча планета до Сонця?

Відповідь: Меркурій

А10.Найдрібніша частинка речовини,  що зберігає її хімічні властивості?

Відповідь: атом

Б1. Фізична величина, яку вимірюють спідометром?

Відповідь: швидкіть

Б2. На честь кого була названа планета Марс?

Відповідь: Римський бог війни

Б3. Прилад для вимірювання сили

Відповідь:  Динамометр

Б4. Ім’ям якого вченого-фізика названа сила, що дозволяє нам триматися на воді?

Відповідь:  Архімед

Б5. Яким приладом можна спостерігати за небесними тілами?

Відповідь:  Телескоп

Б6. Повітряна оболонка Землі?

Відповідь:  Телескоп

Б7. Що поглинається під час дихання ?

Відповідь: кисень

Б8.  Що допоможе знайти голку в стогу сіна?

Відповідь:  Магніт

Б9. Сила, з якою Земля притягує до себе предмети

Відповідь: Тяжіння

Б10. Назвіть властивість тіл, описану законом Гука

Відповідь: Пружність

В1. Хто із видатних фізиків полюбляв грати на скрипці та показувати язика?

Відповідь: А. Ейнштейн

В2. Назвіть одиницю кількості речовини

Відповідь: Моль

В3. Лінія, вздовж якої рухається тіло.

Відповідь:    Траєкторія

В4. Чому в класних кімнатах учні повинні сидіти так, щоб вікна були з лівої сторони?

Відповідь: Щоб не створювати тіні при написанні

В5. Найбільш інертний газ?

Відповідь: гелій

В6. Прилад для вимірювання швидкості руху

Відповідь: Спідометр

В7. Орган сприймання світла живими істотами

Відповідь:   Око

В8. Хімічна речовина, якої  найбільше міститься  в живій клітині?

Відповідь: вода

В9. Як називається рух, при якому не змінюється швидкість?

Відповідь: рівномірним

В10. Який вчений за допомогою дзеркал, спалив ворожий флот?

Відповідь:    Архімед

Г1. Як називається відношення  довжини шляху до часу?

Відповідь: швидкість

Г2. Як називається відношення  довжини шляху до часу?

Відповідь: швидкість

Г3. Що використовують пожежники під час гасіння пожеж у пінних вогнегасниках?

Відповідь; СО2

Г4. Яка причина зміни швидкості тіла?

Відповідь; сила

Г5.Перший космонавт планети?

Відповідь; Ю.Гагарін

Г6. Під яким деревом сидів Ньютон, Коли на нього впало яблуко?

Відповідь: яблуня

Г7. Яку швидкість змінного руху автомобіля показує спідометр?

Відповідь: Миттєву

Г8. Миша, що використовує ультразвук

Відповідь: кажан

Г9. Скільки має  кольорів веселка?

Відповідь: 7

Г10. Літальний апарат Баби Яги

Відповідь: ступа

Д1. Скільки важить тіло, яке вільно падає?

Відповідь: 0, воно перебуває в стані невагомості

Д2: Який із відомих вчених вперше застосував науковий метод  у криміналістиці  для розкриття злочину?

Відповідь: Архімед

Д3. З якої речовини був побудований палац Снігової королеви?

Відповідь: з води (криги)

Д4. Чому в холодному приміщенні найпершими мерзнуть ноги?

Відповідь: Знизу холодніше повітря

Д5. Звуковідтворюючий орган людини

Відповідь: язик

Д6. Зміна форми тіла

Відповідь: Деформація

Д7: Що винайшов Морзе?

Відповідь: азбуку Морзе

Д8. Сила, яка виникає під час руху одного тіла по поверхні іншого, прикладена до рухомого тіла і напрямлена проти руху

Відповідь: Сила тертя

Д9. Яким органом людина користується як локатором?

Відповідь: вухом

Д10. Під дією якої сили безслідно зникає фарба на підлозі шкільних коридорів до кінця навчального року?

Відповідь: сили тертя

Е1. Якою частиною тіла чинив тиск Буратіно на камін, намальований у комірці папи Карло?

Відповідь: носом

Е2. Хто здійснить більше переміщення: лелека, який злітав у теплі краї і повернувся до рідного гнізда чи равлик, що виліз на вершину дерева і спустився вниз?

Відповідь: однакове

Е3. Плід якого дерева зазнає деформацій від ударів боксера?

Відповідь: груша

Е4. Коли було створено колесо?

Відповідь: рік появи невідомий

Е5. Чи замерзає морська вода при 0°С?

Відповідь: Ні

Е6. Скільки часу буде горіти сірник на Місяці?

Відповідь: Не буде взагалі

Е7. Скільки разів треба відміряти, щоб раз відрізати?

Відповідь: 7

Е8. Опівночі йшов дощ. Чи можна чекати сонячну погоду через 24 години?

Відповідь: Ні. Буде ніч

Е9.Скільки чоловік одного не чекають?

Відповідь: 7

Е10. Яка планета Сонячної системи у ночі має червоне забарвлення?

Відповідь: Марс

Ж1. Чому іржавою голкою важче шити?

Відповідь: Збільшується сила тертя

Ж2. Хвостатий звір біля комп'ютера?

Відповідь: миша

Ж3. Які годинники показують вірний час тільки два рази на добу?

Відповідь: які стоять 

Ж4. Супутник Землі?

Відповідь: Місяць

Ж5. Глашатай вірменських анекдотів

Відповідь: радіо

Ж6. У яких одиницях вимірюється прискорення?

Відповідь: м∕с2

Ж7. Хто повинен вилетіти з фотоапарата?

Відповідь: пташка

Ж8. Який предмет, падаючи на голову Ньютона, сприяв відкриттю нового закону?

Відповідь: Яблуко

Ж9. Чому дорівнює прискорення вільного падіння поблизу Землі?

Відповідь: 9,8 м∕с2

Ж10. Яка сила відновлює початкові розміри тіла і його форму?

Відповідь: Сила пружності

З1. Спеціалісти називають їх тепловими аеростатами. А як ми їх називаємо?

Відповідь: Повітряні кулі

З2. Еталон одиниці довжини

Відповідь: метр

З3. Чому хмари не падають ?

Відповідь: Завдяки явищу конвекції

З4. Де знаходиться американський космодром?

Відповідь: Мис Канаверел

З5. Який полюс холодніший Південний чи Північний?

Відповідь: Південний

З6. Не знаючи його закону, сиди вдома.

Відповідь: Ома

З7. Головний оптичний прилад на підводному човні?

Відповідь: перископ

З8. Назвіть слово, протилежне слову «віртуальний»

Відповідь: Реальний

З9. Зміна положення тіла в просторі

Відповідь: Рух

З10. Що означає слово "вакуум" в перекладі з латині?

Відповідь: Порожнеча

І1. Вектор який з’єднує початкове та кінцеве положення точки?

Відповідь: Переміщення

І2. Перший лауреат Нобелівської премії.

Відповідь: Рентген

І3. Вода в газоподібному стані?

Відповідь: Пара

І4. Точний прилад серед знаків зодіаку

Відповідь: терези

І5. Шведський учений, завдяки якому ми всі ходимо «під градусом»

Відповідь: Цельсій

І6. Яку речовину не можна вилити зі склянки по краплині ?

Відповідь: Ртуть

І7. Хто зі стародавніх великих учених просив поставити на свою могилу циліндр, в якому вміщено кулю, а в кулі — конус?

Відповідь: Архімед

І8. Англійський вчений, який відкрив основні закони руху тіла

Відповідь: Ньютон

І9. Час одного повного оберту Землі по своїй орбіті.

Відповідь: рік

І10. Буран, Челенджер, Аполлон, Восток… Що це?

Відповідь: Космічні кораблі

К1. Спочатку була чиста вода, потім — металевий диск, потім — скло, вкрите спеціальною сполукою. Що це за річ і про що в неї потрібно запитати?

Відповідь: Дзеркало. Чи я на світі наймиліша?

К2. Один баварський комерсант поставив біля входу у свій магазин терези, на яких кожен, хто входив та виходив, повинен був зважуватися. Для чого?

Відповідь: Щоб не змогли пронести вкрадене

К3. Прилад, на якому люблять «висіти» жінки.

Відповідь: телефон

К4. Гравій — осадова гірська порода, складена уламками крихких порід та мінералів. А що вимірюють гравіметром?

Відповідь: Силу тяжіння

К5. Є «шість помилок людства»: квадратура кола, трисекція кута, рухомість ртуті, еліксир життя, подвоєння куба, філософський камінь. Назвіть велику помилку, що залишилася.

Відповідь: вічний двигун

К6. Цей учений на дозвіллі виготовляв валізи, а найголовніше відкриття його життя прийшло до нього уві сні

Відповідь: Дмитро Іванович Менделєєв

К7. Фізичне явище, яке знайшло місце у суспільному житті.

Відповідь:

К8. Кожного року в Золотій залі Стокгольмської ратуші відбувається значна подія вченого світу. Яка?

Відповідь: Вручення Нобелівської премії

К9. Деякі майстри змащують милом шурупи перед закручуванням. Навіщо?

Відповідь: Для зменшення сили тертя

К10. Чим пояснюється збільшення довжини дроту під час нагрівання?

Відповідь: Тепловим розширенням

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 4

Схема розташування кораблів і мін

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Список використаних джерел

 

1. Браверман Э.М. Внеурочная робота по физике // Физика. - 2008. - №4. - С. 10-15.

 

2. Класному керівнику: виховні години:8-9 класи /упоряд.: Л. Шелестова, Н.Чиренко, Н. Чернякова. – К.: Шк. світ, 2011.‒ 128 с. ‒ (Б-ка «Шкільного світу)

 

3. Онищук О. В., Махотнюк Е. Х. Фізика навколо нас.: збірник задач-запитань. −  Вінниця: ОІПОПП, 1994.‒ 72 с.

 

4. Романов О. Цікава фізика: запитання та відповіді. – Київ : «Вид. дім «Перше вересня», 2016. ‒ 192 с. ‒ (Б-ка «Шкільного світу»).

 

5. Шаромова В.І. Фізика та астрономія у школі: українознавчий аспект. Позакласні заходи: ч. 1. – Тернопіль: Підручники і посібники, 2008. ‒  224 c.

 

6. Шаромова В.І. Фізика та астрономія у школі: українознавчий аспект. Позакласні заходи: ч. 2. – Тернопіль: Підручники і посібники, 2011. ‒  272 c

doc
До підручника
Фізика (академічний рівень) 10 клас (Бар’яхтар В.Г., Божинова Ф.Я.)
До уроку
Розділ 2. Динаміка
Додано
19 січня 2021
Переглядів
1314
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку