Тема. Міцна родина – міцна країна. Мета: ознайомити учнів з традиціями української родини, пробуджувати пізнавальний інтерес до історичних традицій свого народу, його культури, побуту;сприяти розвитку творчих здібностей дітей, бажання примножувати родинні традиції, берегти свою національну культуру;згуртувати учнівський та батьківський колективи; виховувати глибокі почуття любові до батьків, гордості за український народ. Оснащення залу: вишиті рушники, хліб-сіль на вишитому рушнику, презентації родинних традицій, презентація до свята, святкові кульки, проектор і проекційний екран.
Вчитель. Шановні гості, дорогі батьки: мами і тата, бабусі й дідусі, тітоньки і дядечки, добрі друзі, дорогі діти, уся наша шкільна родино! Вітаємо щиро вас усіх на нашому родинному святі. А зібралися ми сьогодні не випадково. Сьогодні ми вшановуємо одвічне коло злагоди: батьки – вчителі – діти. Адже жити нам у цій шкільній родині ще довгі й довгі роки. А щоб життя було цікавим і захоплюючим, творчим і багатим, усім треба жити у дружбі й злагоді. Тільки у такій співпраці усім буде цікаво, комфортно і затишно.
Вчитель. . Наш український народ — це дуже давня нація і живе він на цій святій землі уже багато років. А тому у людей виробилися певні звички, традиції, писані й неписані закони, за якими відразу можна впізнати українця серед сотень інших націй і народностей. То ж ці риси характеру і поведінки стали національною ознакою. Що характерно для українців? Дівчинка. Це працелюбність, любов до праці, бажання вчитися, все мати і все вміти. Українці завжди любили землю, бо вона в нас родюча, що не посієш, те вродить. Тому працювали на землі, обробляли, вчилися сіяти, збирати. Стали землеробами та ще й дуже вправними.
Дівчинка. Наш народ — добрий, гостинний і щедрий. Українці дуже постраждали від голоду у тридцяті роки минулого століття. Тому завжди зустрічає друзів із хлібом-сіллю, підносить його на вишитому рушникові. Адже рушник — наш оберіг. Українці своїм обов’язком вважають нагодувати людину, яка зайшла до хати, дати напитися перехожому. Так повелося з давніх часів і дійшло до нас. Це говорить про високу культуру нашого народу.
Вчитель. Ми з вами всі - український народ, який складається з маленьких і великих родин, дружніх і працьовитих. Хлопчик. З роду в рід кладе життя мости. Без коріння саду не цвісти. Дівчинка. Батьки для нас-це найдорожчі люди,Вони піклуються і думають про нас,І хай завжди в нас тато й мама будуть,Ніколи не проходить світлий час. Хлопчик. І хай здоров’я буде у родині,Щоб радість і веселий сміх дзвенів,Родині ми складаєм славу ниніІ скажемо багато добрих слів.
Вчитель. Батьки і діти! Діти і батьки! Нерозділиме і одвічне коло, де завжди є любов, пошана і злагода. Шановні батьки! Ваші діти дякують вам за щасливе життя, за турботу, ласку і любов. За давньою українською традицією вони зустрічають вас хлібом і сіллю. Хлопчик. Як добре дітям й затишно в родині!Тут так цікаво й весело всім нам. Тому вклонитися доземно ми повинні,За диво й за життя своїм батькам. Дівчинка. Хліб підносим вам і сіль,На біленькім рушникові. До землі аж бєм уклін,Щоб завжди були здорові.(звучить супровід «Пісня про рушник»)
Музичний супровід (ніжна мелодія.)Вчитель: за легендою, коли народжується дитина, Бог запалює на небі зірку і посилає до дитини ангела-охоронця. Уві сні ангел цілує дитину тричі: в чоло, щоб вона зростала розумною, в личко, щоб була красивою, в груди – аби здоров'я, любов та доброту вселити в її тіло, серце і душу. Мати і батько – найрідніші, найближчі кожному з нас люди. Вони нам дарують життя. Вони вчать нас правил життя між людей. Оживляють наш розум, вкладають у наші вуста добрі слова. Шановні батьки! Ваші діти щасливі, бо живуть у щасливих родинах. Пісня «Щаслива родина»
Вчитель. Як гарно дивитися на тих дітей, котрі поважають і шанують своїх батьків. Адже немає в світі нічого святішого, ніж добрі родинні стосунки, велика дружня сімя. І найголовнішою берегинею роду завжди вважали жінку-маму. Мама! У матері добрі і ласкаві руки, вірне і чутливе серце – в ньому ніколи не згасне любов. Дівчинка. Найкращі дні для наших матерів. Це дні, коли щасливі їхні діти. Від нас залежить, скільки днів таких. Ми зможемо для матінки зробити Хлопчик. Матінко, ясна зоре,В очі твої дивлюся. Бачу у них твою тривогу Й Господу щиро молюся. Щастя благаю для тебе. Рідна моя матусю! Дівчинка. Співай, моя мамо,Співай, моя рідна В житті ти у моне одна Для кожної жінки Для кожної мами. Нехай пісня луна Пісня у виконанні дівчинки з мамою.
Вчитель: Батько – голова сім'ї. Господар у домі. Роль батька в сім'ї неоціненна. Він суворий і вимогливий, справжній захисник своєї родини. Його любов стримана, врівноважена і водночас ніжна і чуттєва. Любі татусі, вас сьогодні вітають ваші вдячні діти. Хлопчик. Татку любий, татку милий Нинішньої днини Ти прийшов до нас на свято. Нашої родини Дівчинка. Ми тобі складаєм ниніЩирі побажання. Щоб прожив ти многі літа Не зазнав страждання Хлопчик. Щоб ти вивів нас у люди Та втішався нами Щоб пишатись міг своїми Доньками й синами. Танок татусів та доньок.
Вчитель: Наша родина – це не тільки мама й тато. Що то за родина, в якій немає старішин роду, тобто бабусь і дідусів. Бабуся – берегиня роду, невгамовна трудівниця. Її руки не знають спочинку ніде і ніколи. А дідусь багато знає про минуле. Любить розповідати цікаві історії. Він все на світі знає. Шановні бабусі і дідусі! Сьогодні ваші онуки звертаються до вас. Хлопчик: Бабусю моя дорогенька. Матуся моєї матусі Присядь коло мене близенько Я ніжно отак пригорнуся Накину тобі я на плечіХустину тепленьку, пухову Як гарно з тобою малечі Бабусю, завжди будь здорова. Дівчинка: Найдорожчий друг у мене –Мій дідусь. Всім таємним, сокровенним. З ним ділюсьІ наслідую у всьому Діда я. Любить і гордиться дідом Вся сім’я. Вчитель. - А чи любите ви, діти, їздити у гості до бабусі? Ну то поїхали!Пісня «На гостини до бабусі»
Тато – голова родини – захисник. Словечко хочу мовити за тата,Бо він мені порадник, захисник. Він так мені розказує багато,І я до бесід щирих дуже звик. Він вчить мене у цьому світі жити,До праці залучає кожен раз. Вчить бути вірним, відданим, дружитиІ не підводити ніколи друзів, клас.
Тато Ігор мужній, надійний. Оберігає спокій родинний. Він - голова сім'ї, приклад для сина. Як за стіною живе з ним дружина. Пишається Ігорем вся Україна. На Сході країну свою боронив. Щоб ворог по рідній землі не ходив. Адже наш тато втілення хоробрості, чесності, гідності та патріотизму. Своїм прикладом він є зразком в нашому родинному патріотичному вихованні. Пишаємося. Любимо. Вклоняємося.
ПОДОРОЖІНайбільший скарб, який назавжди залишається з людиною-цевраження від мандрівок та спільного відпочинку . Це ще одна з наших сімейних традицій. Під час подорожі важливо не забувати про головне - коли закінчується, щось одне, починається щось інше. Час проведений у дорозі, далеко від повсякденного життя змушує задуматися над важливістю родинного спілкування неспотвореним гаджетами та Інтернетом.
В бездонному небі планети кружляють. Може й на них є ліси і поля,Але вони разом краси тої не знають,Яку ми даруєм планеті Земля.Є на Землі квітуча країна,Де багато чудових природних перлин. Мешкає там щаслива родина: Дячук – мама, тато, дві доньки і син. В центрі Європи стоїть їх домівка,І символом є червона калина. Щедрість, гостинність її візитівка. Багата на сім'ї такі Україна.
Синочок Артем у родині зростає. Знань і умінь від батьків набирає. Він уже так взяв в них багато –Мужність і руки умілі від тата. З ним вони разом шпаківні майструють,Щось прибирають, щось ремонтують. Мамин талант для нього взірець. В концертах міських Артем молодець. Стати би міг він хорошим артистом,Але мріє буть крутим футболістом.
Традиція є у нас незамінна,Родинні читання і говоріння. Як місток єдності, порозумінь. Зближення твором усіх поколінь. Книга єднає бабусю й дитя. Формує погляди, править життя. Мислить критично, оцінювать суть,Читання родинні нудьгувать не дадуть. Спори, дискусії, все є у нас. За поділом вражень біжить стрімко час.
Така чудова наша родина. Світлано Миколаївно, в мене є ще хвилина?Останній слайд хочу презентувати. Щастя й любові усім побажати. Родинного затишку, дружніх відносин,Вірності, радості і Божої втіхи. Здоров'я, достатку і мирного неба. Більше нічого родині не треба. Ні, іще треба – одвіку й донині. Заслужена слава моїй Україні. Сильна країна – щаслива родина. Поруч ідуть вони нерозривно. Родинна пісня Дячуків
Ми веселі, креативні,Сто відсотків позитивні,Витривалі і спортивні,А до того ж ми активні!Вмієм гарно працювати,І співати й танцювати. Вірші пишемо, вчимо уроки. Не боїмося ніякої роботи. Будем завжди ми дружити. В мирі і злагоді всі жити. Вчитель. Як гарно дивитися на дітей, котрі поважають і шанують своїх батьків. Адже немає в світі нічого світлішого, ніж добрі родинні стосунки, велика дружна сім'я. Діти щасливі, бо живуть в сім'ях, які шанують і втілюють в життя традиції українського народу: волелюбність, працелюбність, щирість, гостинність, майстерність, талановитість. Флешмоб «Україна-моя родина»Дівчинка. Залежить наше щастя від сім'їЯкщо зміцніє хоч одна родина,Міцною стане наша Україна. Вчитель. Щиро дякую всім за те, що взяли участь у нашому святі. І хочу побажати всім – дорослим і дітям – завжди пам'ятати про тих, хто дав нам життя. Тож бережіть батьків, будьте їхньою опорою та надією. Бажаю любові від батьків, поваги від друзів, а щастя і здоров'я від Бога. Пісня «Щастя і добра»