Матеріал у допомогу учням до уроку географії! Бажаю успіхів! Хай щастить та отримуйте побільше гарних оцінок. У цій презентації ви дізнайтесі більше про мінерали та гірськи копалини.
Мінерали та гірські породи
Сьогодні я дам відповіді на такі запитання:
♥ Що таке мінерали та гірські породи.
♥ Способи утворення гірських порід.
♥ Приклади гірських порід, які мають різні походження. ♥ Значення корисних копалин для людства.
Гірські породи - поєднання мінералів або скупчення одного у великій кількості земної кори. Деякі гірські породи складаються з одного мінералу: чистий пісок - із кварцу, вапняк - із кальциту.
Магматичне - базальт, обсидіан.
Найпоширенішим на поверхні нашої планети є осадові гірські породи. Вони займають більшу частину її площі. Вже сама назва цих порід вказує на те, як вони утворюються: осаджуються, на дні океанів та інших водойм, на суходолі. У формування осадових порід беруть участь дужу багато різних чинників: сонячне світло (сяйво), коливання температури, вода, атмосферні опади, а ще організми.
Тому способи накопичення осадових гірських порід дуже різноманітна.
Гірські породи та мінерали, які люди видобувають із надр землі й
використовують для своїх потреб, називають корисними копалинами. Залежно від застосування розрізняються: паливні, рудні, й нерудні корисні копалини.
Значення корисних копалин для людства важко переоцінити. Одні з них використовуються як джерело енергії, інші — для виготовлення промислової продукції.
Місця, де корисні копалини залягають у кількості, достатній для промислового видобутку, називають родовищами. Для пошуку нових родовищ корисних копалин здійснюють геологічні дослідження. Родовища позначають на географічній карті за допомогою умовних знаків. Кожна корисна копалина має свій умовний знак
Корисні копалини — гірські породи та мінерали, які люди видобувають із надр Землі й використовують у господарській діяльності.
Дякую за увагу!
Сьогодні ми дізналися про мінеральні та гірські копалини.