Мистецькі візерунки з теплих країв. Створення рельєфу з баранцем (пластилін) Створення рельєфного зображення «Лебідь» способом карбування - видавлюванням на фользі. Техніка чекан

Про матеріал
Інтегрований урок ознайомитись з культурою Закавказзя, вдосконалюватиме вміння сприймати та творчо інтерпретувати музичні твори, формувати культуру слухача; познайомить із зразками мистецтва країн Кавказу, сприятиме формуванню умінь виконувати рельєфне зображення тварин пластичними матеріалами та способом карбування;
Перегляд файлу

4клас

Тема: Мистецькі візерунки з теплих країв. Музика країн Кавказу. Створення рельєфного зображення «Лебідь» способом карбування-видавлювання на фользі. Техніка чеканки. - (Інтегрований урок).

Мета: 1) ознайомитись з культурою Закавказзя, вдосконалювати вміння сприймати та творчо інтерпретувати музичні твори, формувати культуру слухача;

2) розвивати здібності аналізувати музичні твори, вдосконалювати вокально-хорові навички, заохочувати до музикування;

3) виховувати емоційність виконання, ціннісне ставлення до музичної культури народів світу;

4)познайомити із зразками мистецтва країн Кавказу; активізувати поняття «скульптура», «фактура»; ввести поняття «рельєф», «карбування»; формувати уміння сприймати та аналізувати твори мистецтва, вчити створювати рельєфне зображення тварин пластичними матеріалами та способом карбування;

5)Розвивати творчі здібності та образне мислення, стимулювати розвиток естетичних смаків учнів.

Тип уроку: засвоєння нових знань

Форма організації пізнавальної діяльності: колективна робота

Обладнання: ноутбук, зразок виконання роботи «Лебідь», рельєф з баранцем. Презентація до уроку.

Очікуваний результат: розвиток пізнавального інтересу учнів, розвиток навичок хорового співу, емоційного сприймання музики, уміння виготовляти вироби з пластиліну і фольги.

                                                                   Хід уроку:

  1. Організаційний етап

Сині гори Кавказу, вітаю вас!

ви виплекали дитинство моє;

ви носили мене на своїх здичавілих хребтах,

хмарами мене одягали,

ви до неба мене привчили,

і я з тієї пори все мрію про вас та про небо.

Престоли природи, з яких як дим відлітають громові хмари…(М.Лермонтов)

2. Мотиваційний етап

    -Яскравий, душевний, гостинний Кавказ…Країни гір, унікального  хорового багатоголосся, неповторних та енергійних народних танців. У спеціальному шкіряному взутті чоловіки танцюють на кінчиках пальців (це риса якого жанру?), що говорить про складність техніки кавказьких танців.

3. Етап підготовки до засвоєння нових знань

 Унікальними є краєвиди Закавказзя. Високі круті гори і звивисті річки відповідають темпераментам жителів.

Колорит пісень Кавказу є яскравим, ритм танців вражає гостротою. Мистецтво Кавказу-це чудові вироби з металу, посуд, декоративне панно, виготовлені з міді, алюмінію, сталі, золота і срібла. Показ відео «Помандруємо на Кавказ» Оригінальне посилання https://youtu.be/egwj2y7gpmY

4.Виготовлення виробу «Лебідь», рельєф з баранцем (пластилін)

-повторення понять «скульптура», «фактура»; ввести поняття «рельєф», «карбування»;

(демонстрація зразка виробів)

C:\Users\Наталья\Downloads\qrcode_9456814_.png5. Розповідь вчителя (презентація)

Країни Кавказу захоплюють самобутнім мистецтвом, давніми традиціями і звичаями. Їхні мешканці приділяють велику увагу родинним цінностям, повазі до старшого покоління та взаємодопомозі).(слайд)

6.Пояснення слів.

Рельєф — випукле скульптурне зображення на поверхні.

Фактуру передають способами прошкрябування чи карбування.

7. Повторення правил безпеки на уроці образотворчого мистецтва. Інструктаж. Правила роботи з пластиліном.

 8.Фізхвилинка

9.Практична робота(Створи рельєф з баранцем (пластилін).

10. Послідовність виконання.  (слайд)

11. Гімнастика для очей.

12. Етап засвоєння нових знань

Сприймання музики:  Р.Лагідзе «Тбілісо» (анс. «Басіані») -Який характер твору? В якому темпі прозвучав? Чи змінювався твір? Підберіть ознаки для характеристики музики:

C:\Users\Наталья\Downloads\qrcode_9457030_.pngНизхідна, висхідна, стрибкоподібна, повільна, швидка, нерівномірна, ритмічна, лірична, гучна, тиха, мажорна, мінорна

Сприймання: «Лезгінка», «Хорумі» (балет Сухішвілі)

Зверніть увагу на музичні інструменти, які акомпанують танцю. Які рухи  переважають в композиції? Які ритм, темп, динаміка, мелодія?

13. Етап вокально-хорової роботи:

 -розспівування

- розучування: Г. Гусейнлі «Курчатка».

-Пригадайте, в якому мультфільмі звучить ця пісенька.

-робота над артикуляцією, звукоутворенням, ритмом.

C:\Users\Наталья\Downloads\qrcode_9457734_.png14. Художньо-творча діяльність

-Грузинська співачка на дитячому Євробаченні виконує пісню

«Майбутнє обираєш тільки ти». Підбирання рухів до музичної композиції.

15. Музична грамота

Бемоль, диез и бекарЯкщо дієз, бемоль ключові, то активні під час всього звучання. Якщо стоять у такті, діють у межах такту

 

 

16. Демонстрація власних виробів.

17. Карбування «Лебідь». Інструктаж щодо послідовності виконання роботи.

18. Практична робота. Демонстрація власних виробів.

19.  Підсумково-рефлексійний етап

Кожен народ пишається своєю фольклорною спадщиною. Який національний танець є головним для кавказького народу? Як виконують пісні кавказькі хори? Знайдіть інформацію про національні музичні інструменти Закавказзя.

20. Рефлексія «5 пальців».

 

 

docx
Додано
10 квітня 2023
Переглядів
1133
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку