"Моя Україна - соборна держава"

Про матеріал
Мета: поглибити знання дітей про Україну та її соборності, прищеплювати любов до рідного краю.
Перегляд файлу

Тема: «Моя Україна - соборна держава».

Мета: поглибити знання вихованців про Україну та її соборність; прищеплювати любов до рідного краю; розширити зміст поняття громадянин України; розвивати мовлення дітей; виховувати патріотичні почуття приналежності до українського народу.

Хід заняття

І. Організаційний момент.

ІІ. Повідомлення теми заняття

- Тема  нашого заняття «Моя Україна – соборна держава»

Гасло: Усі ми – це наша родина, це наша сім’я, це наша Україна.

ІІІ.  Розповідь вчителя.

1. Завдання –гра «Живий ланцюг» (розповідь вчителя про історію виникнення свята і пояснення, що таке живий ланцюг)

    Живий ланцюг Соборності — щорічна акція, що присвячена Дню Соборності України та річниці з дня проголошення Незалежності України. Учасники акції символічно об'єднують береги Дніпра «живим ланцюгом» на мосту Патона в Києві, рухаючись назустріч двома колонами — з лівого берега (символізує Українську Народу Республіку) та з правого берега (символізує Західно-Українську Народну Республіку).

  Так вже розпорядилась історія, що упродовж століть наш народ та землі України були розрізнені, належали до інших держав: Російської імперії, Польщі, Австро-Угорщини. Тож споконвічною мрією українців було об’єднання розрізнених частин України в єдину землю однієї держави. 9 жовтня 1918 р. на засіданні австрійського парламенту майбутній глава уряду ЗУНР К.Левицький висловив загальне прагнення галицького народу до Києва. 20 жовтня 1918 р. на багатотисячній маніфестації у Львові відомий західноукраїнський політичний і громадський діяч С.Вітик закликав до негайної злуки з Великою Україною.

     Українська Національна Рада, яка 3 січня 1919 року одностайно прийняла ухвалу про злуку Західноукраїнської Народної Республіки з Українською Народною Республікою.

    День Соборності займає особливе місце в історії становлення України, оскільки саме 22 січня 1919 року у Києві на Софійській площі відбулися урочисті збори. На них був проголошений Акт Злуки (об’єднання) українських земель, засвідчений Універсалом про об’єднання Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки в єдину державу, з єдиним державним гербом  – тризубом.

  1. Запитання і відповіді.
  •          1. Назвіть один ізнайдавнішихзнаків, який є гербом України. (Тризуб)
  •           2.  Як називаєтьсяГімнУкраїни?     ("Ще не вмерлаУкраїна")
  •           3. Якогокольору стяг України?

 

  1. Символи Української держави.

«Державний Прапор України»

Прапор виник ще з давніх часів. Як і будь-яка держава світу Україна теж має прапор. Колір нашого прапора синьо-жовтий. Жовтий колір символізує – пшеничні жниви та безкраї степи.  Це колір хліба завдяки якому народ живе, це колір сонечка без якого не родився б цей хліб.  А блакитний – це колір ясного,безхмарного та мирного неба, джерельної водиці яка підживлює жнива.

«Державний герб України»

Герб - це символ влади.  Золотий тризуб на синьому тлі – дуже давній знак. Він зустрічається ще за часів Князівської України, зокрема на монетах київського князя Володимира Великого. Отже, нашому гербу – понад тисячу років!

«Гімн України»

 Гімн – це похвальна пісня яка прославляє ту чи іншу державу. Гімномнашоїкраїни є «Ще не вмерлаУкраїни» за словами Чубинського та музикоюВербицького. Під час звучання гімнуприйнятостояти струнко та тримати руку на серці.

  1. Кросворд.
  •          «Вітчизна»
    1. Головне місто України. (Київ)
    2. Цю ріку називають Славутою, Борисфеном. (Дніпро)
    3. Як раніше називалибудинок? (Хата)
    4. Різнокольорова прикраса українськоговіночка. (Стрічка)
    5. Лікарськарослина, кущ, символ України. (Калина)
    6. ВоїнЗапорізькоїСічі. (Козак)
    7. Різновидвеликодньогояйця. (Писанка)
    8. Хто, відповідно до українськогоприслів’я, день починає? (Ластівка)

 

1

 

 

В

 

2

 

І

 

 

 

3

 

Т

 

 

4

 

 

 

Ч

 

 

 

5

 

 

И

 

 

 

6

 

З

 

 

7

 

 

 

Н

 

 

 

8

А

 

 

 

 

 

 

 

  •          Ви дуже кмітливі та швидко розв’язали кросворд. Багато знаєте про символіку, що свідчить про те що ви справжні патріоти своєї країни. А зараз подивимось коротенький мультфільм про нашу країну.

ІІІ. Заключна частина.

1. Гра  «Долоньки єднання».

Кожен учень отримує символічну долоньку з написом «Соборність – це». На ній треба дописати, як ви розумієте це слово або що воно для вас означає. Долоньки кріпляться на дошку, утворюючи ланцюжок єднання.

2. Слово вчителя.

Пам’ятайте, діти, що ви – майбутнє України. А Україна – це ви. Тож своїми здобутками примножуйте її культуру, а своїми  досягненнями прославляйте її. Будьте гідними своїх предків, своєї історії, шануйте себе і шановані будете іншими.

І хай вашим девізом по життю будуть слова:

Може, десь земля є краща й вища,

а над нею – небо золоте,

та мені найкраща та, де вишня,

та, де вишня мамина цвіте.

Богдан Радиш

 

docx
Додано
3 січня
Переглядів
17
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку