На гостини до Марійки
заняття з мовлення дитини з використанням інновацій в 2 молодшій групі
Підготувала Волошина. Ю.В.
Мета:
граматика: продовжувати розширювати уявлення про продукти харчування, навчати відповідати на запитання, підтримувати діалог; формувати вміння узгоджувати слова в роді, числі і відмінкові, дотримуючись правильних закінчень; стимулювати дітей до самокорекцій, виправлення помилок у мовленні.
звукова культура:
учити правильно вимовляти всі звуки (голосні й приголосні) рідної мови, розвивати артикуляційний апарат, фонематичний слух;розвивати інтонаційну виразність мови за допомогою ігрових вправ.
словник:
збагатити словник назвами страв, продуктів харчування, синонімами; закріпити узагальнюючі слова, вміння орієнтуватися у просторі;
використання коректурних таблиць у розвитку мовлєнєвої діяльності;
виховувати дбайливе ставлення до свого здоров'я та звичку вживати корисні продукти харчування; розвивати творчість, фантазію за допомого психогімнастики з використання манної крупи.
Матеріали: коректурні таблиці «Продукти харчування», «Овочі, фрукти», лялька Марійка.
Хід заняття
(Діти заходять до групової кімнати)
Діти, подивіться як багато гостей, давайте привітаємося :
Встаньте, дітки, всі рівненько,
Посміхніться всі гарненько.
Посміхніться всі до мене,
Посміхніться і до себе.
Привітайтесь: Добрий день!
Стук у двері (з'являється лялька Марійка )
-Доброго дня малята. (діти вітаються)
- Малята, хто до нас прийшов? (Лялька Марійка)
- Вона захворіла. Як ви думаєте, що їй болить? (горлечко)
- Як ви здогадалися? (горло перев’язане )
- Як ви вважаєте чому захворіла Марійка? (пила холодну воду; промерзла на вулиці, з’їла морозиво, їла холодний сніг)
- Як можна допомогти Марійці ?(завести до медсестри, пополоскати горло, дати таблетку, поміряти температуру, напоїти теплим чаєм)
- Молодці, пропоную приготувати для Марійки чай?
Дидактична « Накриємо стіл до чаю»
Мета: закріплювати отриманні знання дітей про назви посуду, його призначення, закріплювати вміння правильно сервірувати стіл .
- Що зробимо найперше? ( накриємо стіл скатертиною)
- Яким став стіл? ( привабливим, красивим, святковим, затишним)
- Що будемо робити далі? (ставити посуд на стіл)
- З чого буде пити чай Марійка? ( з чашки)
- Куди поставимо чашку ? (на блюдце)
- Чому поставимо на блюдце? (щоб не забруднити скатертину)
- З чого наллємо чай? ( з чайника)
- Що потрібно, щоб чай став солодким? (цукор)
- Де знаходиться сахар ? (цукорниці)
- Чим будемо набирати цукор? ( ложкою до чаю)
- Що треба зробити, коли насипали цукор? (покалатати)
- Що можна додати в чай? (лимон )
- З чим буде пити чай Марійка? (з лимоном)
Чай готовий. Посадимо ляльку за стіл, що їй скажемо? ( пригощайся, смачного)
Дидактична гра «Упізнай казку»
Мета : Діти за допомогою карток із символами упізнають головних героїв казки і правильно визначають назву казки.
Психогімнастика– фізкультхвилинка ( малювання на манці)
Дидактична гра «Продукти харчування»
Дидактична гра « З чим їдять хліб»
Завдання : Назвати прикметники з прийменниками в орудному відмінку.
- Допоможемо Марійці зварити борщ?
Коректурна таблиця «Звари борщ»
Завдання. Підбір означень до іменника.
- І що в нас ще залишилося без геометричної фігури?(ковбаса)
- Куди додають ковбасу? (бутерброди, салати, так їдять)
Дидактична гра «Скажи пестливо»
Яблуко – яблучко Огірок – огірочок
Морква – морквочка Буряк – бурячок
Малина- малиночка Капуста – капусточка
Картопля- картопелька Сир – сирочок
Хліб- хлібчик Слива- сливочка
Лимон- лимончик
Діти Марійка просить вас допомогти приготувати компот.
Дидактична гра « Приготуємо компот»
Завдання. Підбір означень до іменника.
З яблук компот , який буде - яблучний
З лимона – лимонний
З моркви – морквяний
З апельсина – апельсиновий
З винограду- виноградний
З персика- персиковий
З слив – сливовий
З вишень – вишневий
Малини – малиновий
Молодці справились із завданням. А тепер малята, давайте нагадаємо Марійці про які страви можна сказати: « Він, вона, воно»
Дидактична гра « Він, вона, воно»
Завдання: Узгодження іменників із займенниками: він, вона, воно.
- Про які страви можна сказати:
Вона – каша, морква, капуста, ковбаса, цукерка, халва, кава,
Він – борщ, сік, салат, хліб,кефір, апельсин, банан, помідор, сир,виноград,
Воно – яблуко, молоко, морозиво, тістечко, печиво,