Неда Неждана. Драма-казка "Зоряна мандрівка". Матеріали до уроку.

Про матеріал
Матеріал містить ідейно-художній аналіз твору, а також завдання із використанням ілюстрацій для відтворення змісту чи характеристики персонажів драми-казки.
Перегляд файлу

          

Неда Неждана. «Зоряна мандрівка». Матеріали до уроку.

 

«Зоряна мандрівка» — це фантастична пригодницька драма-казка. В її основі — традиційний казковий сюжет. На добрих чарівниць Фею і Феїнку нападають космічні чудовиська (Головатий, Спритний і Моцний), заражаючи невідомою хворобою. У пошуках чудодійних ліків двоє клоунів (Білий і Рудий) подорожують різними планетами, де зустрічають чарівних істот. Після всіх випробувань добрі клоуни перемагають злих монстрів, здобувають Чарівну Квітку, що лікує фей, і нарешті запалюється нова зірка.

Тема: розповідь про пригоди двох веселих клоунів, які долали труднощі на шляху до своєї мети.

Ідея: уславлення людяності, незламності, мужності, безстрашності та готовності допомогти; засудженні – обману, підступності, підлості та жорстокості.

Проблематика твору “Зоряна мандрівка”

Добро і зло

Правда і брехня

Підлість та незламність

Композиція: дві дії (пролог та 4 сцени)

 

 

 

          Сюжет твору “Зоряна мандрівка”

https://dovidka.biz.ua/wp-content/uploads/2024/01/zoryana-mandrivka-neda-nezhdana.png

Драма – рід літератури. У перекладі з грецької мови драма означає «дія» або «дійство».  Вона представляє дійсність на сцені: просто на очах у глядачів і глядачок діють живі люди — актори, які виконують свої ролі. Ці ролі написані драматургом і пристосовані до вистави театральним режисером. Декорації (облаштування сцени) малюють художники, костюмери шиють одяг для виконавців, оркестр забезпечує музичний супровід, є фахівці зі спецефектів. І ми, опинившись у театральній залі та спостерігаючи за подіями на сцені, беремо участь у дійстві — стаємо глядачами або глядачками. Текст драматичного твору складається з мови персонажів та ремарок.  Мова персонажів має вигляд монологів і діалогів. Ремарки
подають інформацію про дійових осіб, декорації, поведінку, жести, міміку акторів тощо. Вони можуть містити й авторські оцінки. Читаючи драматичний твір, ми знайомимося з його літературною основою. Уповні драма розкривається лише на театральній сцені. Дуже важливо, щоб драматург, який працює над твором, добре знав театральне життя. Наприклад, він має врахувати, що у великій виставі потрібні
перерви для відпочинку акторів та глядачів. Відповідно текст драми поділяють на частини — дії, між якими влаштовують ці перерви — антракти. Іноді під час вистави виникає необхідність замінити декорації, через це вже саму дію поділяють на сцени.

 

 

 

 

 

 

Знайдіть, спираючись на зміст твору, асоціативний зв’язок між картинками. Про які події чи образи вони свідчать?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
18 серпня
Переглядів
110
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку