НУШ Біологія 7 клас Презентація "Гриби: будова клітин, особливості життєдіяльності"

Про матеріал
НУШ Біологія 7 клас Презентація "Гриби: будова клітин, особливості життєдіяльності" створенена за модельною навчальною програмою «Біологія. 7–9 класи» для закладів загальної середньої освіти (автори: Самойлов А. М., Тагліна О. В., Утєвська О. М.)
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Гриби: будова клітин, особливості життєдіяльності. Волошина О.І., вчитель вищої категорії, ХГ № 125

Номер слайду 2

Поміркуйте й обговоріть ситуацію Колись люди, які збирали гриби, помітили, що їхні шапинки й ніжки — тугі, скрипучі та пружні. Мабуть, тому одне з пояснень походження українського слова «гриб» — це «грубий» або «як губка». Із чим асоціюєте слово «гриб»? Що спільного між червоним мухомором у лісі та зеленою цвіллю на шматку хліба, пакетиком дріжджів та гнилим яблуком? Які ж спільні ознаки їх об’єднують?

Номер слайду 3

Трюфелі є найдорожчими. Вони ростуть в землі, в їх пошуках людям часто допомагають свині. Трюфелі вирощують не тільки у Франції, але і в інших країнах. Ціна становить 4-6 доларів за один грам.

Номер слайду 4

Царство гриби — одна з найбільших і процвітаючих груп організмів. На теперішній час відомо близько 100 тис. видів грибів.

Номер слайду 5

Наука, що вивчає гриби, називається мікологією (від грец. мікес — «гриб», логос — учення).

Номер слайду 6

Гриби мешкають всюди, де є органічні речовини: у ґрунті, у воді, в помешканнях, на харчових продуктах, на тілі людини і тварин. Серед грибів є одноклітинні і багатоклітинні організми. Ці організми відносяться до еукаріотів, тому що їхні клітини мають ядро.

Номер слайду 7

Відомо більше 100 тис. видів грибів, причому передбачається, що реальне число їх значно більше – 250-300 тис. і більше. У світі щорічно описують більше тисячі нових видів. Переважна більшість їх живе на суші, причому трапляються вони практично повсюдно, де може існувати життя. Підраховано, що в лісовій підстилці 78-90% біомаси всіх мікроорганізмів припадає на частку грибної маси (приблизно 5 т / га).

Номер слайду 8

Гриби займають особливе положення в системі органічного світу. Вони не є ні рослинами, ні тваринами, проте мають деякі риси подібності з представниками обох царств.

Номер слайду 9

Схожість грибів із рослинами:гриби, так само як і рослини, нерухомі, постійно зростають верхівковою частиною, мають міцні клітинні стінки, здатні синтезувати вітаміни і гормони, дихають киснем, часто здійснюють вегетативне розмноження.

Номер слайду 10

Схожість грибів із тваринами:гриби, так само як і тварини, є гетеротрофами, так як не мають хлорофілу, тому живляться готовими органічними речовинами,в їх клітинних стінках міститься речовина хітин, з якого складається оболонка покривів деяких тварин (комах, раків та ін).

Номер слайду 11

Номер слайду 12

Довідка. Клітинна стінка містить вуглевод хітин. У клітинах може бути одне, два чи навіть багато ядер. Клітинні органели: ендоплазматична сітка, рибосоми, комплекс Гольджі, мітохондрії, велика вакуоля та інші. У клітині відкладаєтсья про запас вуглевод глікоген і жири.

Номер слайду 13

Відмінні ознаки грибів полягають у тому, що вегетативне тіло гриба, називається грибницею, або міцелієм (від грец. мікес — «гриб»), утворене тонкими розгалуженим нитками. Їх називають гіфами (від грец. гіфа — «тканина», «павутина»). Міцелій утворює велику розгалужену поверхню, що забезпечує всмоктування води і поживних речовин.

Номер слайду 14

Номер слайду 15

Справжні гриби — це величезна група гетеротрофних еукаріотичних організмів, які поглинають поживні речовини всією поверхнею клітин і переважно розмножуються спорами.

Номер слайду 16

Лабораторне дослідження хлібопекарських дріжджів під мікроскопом 1. Завчасно перед заняттям приготуйте дріжджі. Для цього в склянку налийте 10 мл теплої води, додайте щіпку сухих хлібопекарських дріжджів і ретельно перемішайте скляною паличкою до утворення рівномірної каламутної суспензії.

Номер слайду 17

2. На предметне скло піпеткою нанесіть одну краплю суспензії дріжджів та одну краплю розбавленого барвника метиленового синього. 3. Накрийте препарат покривним скельцем так, аби там не було пухирців повітря. Розгляньте цей препарат за допомогою мікроскопа на збільшенні ×10 і ×40.

Номер слайду 18

Відео лабораторного дослідження за посиланням: https://youtu.be/lcx. Mm. Bce. Vf. E?feature=shared 4. Замалюйте кілька клітин дріжджів і порівняйте ваші зображення зі світлинами з інтернету

Номер слайду 19

Еколого-трофічні групи грибів. Сапротрофи – отримують поживні речовини із решток відмерлих організмів, розкладаючи їх. Паразити – поселяються на живих організмах і споживають органічну речовину господарів. Симбіотрофи – отримують речовини внаслідок симбіозу (співжиття) з іншими організмами.

Номер слайду 20

Гриби сапротрофи. Мінералізують органічні речовини, звільняють ґрунт від мертвих решток і поповнюють у ньому запаси мінеральних солей для живлення зелених рослин. Гнойовик білий. Пеніцил. Шампіньйони Мукор

Номер слайду 21

Гриби паразити. Оселяються на живих організмах і живляться за їхній рахунок. Фітофтора Трутовик Борошниста роса Парша

Номер слайду 22

Гриби симбіотрофи. Беруть участь у створенні двох дуже важливих типів симбіозу: лишайник і мікориза. Боровик Підберезовик Підосичник. Піддубник

Номер слайду 23

§ 21 стор 109-110 вчити, стор 114 завдання 1,2 письмово

Номер слайду 24

09.12.2024 СьогодніОцінювання роботи в групіВважаємо, що завдання були звичайного рівня складностіВважаємо, що задання були складними. Оцінка завдань. Вважаємо, що задання були легкими

Номер слайду 25

pptx
Пов’язані теми
Біологія, 7 клас, Презентації
Додано
17 грудня
Переглядів
61
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку