Об’єкти. Властивості об’єктів, значення властивостей. Класифікація об’єктів

Про матеріал
Конспект уроку на тему: Об’єкти та їх класифікація. Властивості об’єктів, значення властивостей. Об’єкти навколо нас. Ціль: дізнатися які об’єкти знаходяться навколо нас; як об'єкти відрізняються між собою властивостями та їх значеннями; розвивати пізнавальний інтерес, навиків роботи з комп’ютером.
Перегляд файлу

Дата проведення:________

Клас:____ _____

 

Тема: Об’єкти та їх класифікація. Властивості об’єктів, значення властивостей. Об’єкти навколо нас.

Мета: Сформувати в учнів розуміння, що:

  • об'єкти відрізняються між собою властивостями та їх значеннями
  • кожен об'єкт перебуває в середовищі, де з ним можна виконувати дії
  • для зручності опрацювання, передавання та збереження даних про об'єкти їх об'єднують в групи - класифікують

Дізнатися які об’єкти знаходяться навколо нас. Розвивати пізнавальний інтерес, навиків роботи з комп’ютером, самоконтролю, уміння конспектувати. Виховувати інформаційну культуру учнів, уважність, дисциплінованість.

Очікуванні результати: Учень має уявлення:

  • про об'єкти та їх властивості;
  • значення властивостей;
  • класифікацію об'єктів;
  • наводить приклади об'єктів, властивостей об'єктів, значень властивостей об'єктів;

Учень уміє класифікувати об'єкти за однією з властивостей

Обладнання: Комп'ютери, інтерактивна дошка, проектор, звукові колонки.

Наочність: картки з завданнями, об'єкти (ручка, яблуко, пенал, м'ячик, цукерка, книга і.т.д.), монетки для оцінювання знань учнів.

Форма проведення уроку: мультимедійний урок.

План уроку

  1. Організаційний момент
  2. Мотивація навчальної діяльності. Формулювання мети й завдань уроку.
  3. Актуалізація опорних знань.
  4. Вивчення нового матеріалу
  5. Фізкультхвилинка. Гімнастика для очей
  6. Робота за комп’ютером.
  7. Підсумки уроку
  8. Домашнє завдання

Хід уроку

І. Організаційний момент.

Привітання й організації уваги учнів. Відмічання відсутніх.

ІІ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Розгадування кросворда

C:\Users\Василь\Desktop\Безымянный2.png

1. Ось на нім комп'ютер пише

    І малює без зупинки

    Найцікавіші картинки

    А влаштовує цей хор

    Чарівник наш - ......

2. Якщо є складна робота,

    Мусить бути лиш охота,

    Бо зі мною буде толк,

    Адже я – системний …..

3. Має хвостик, очі - кнопки, 
    Не боїться кішки. 
    Під долонею працює 
    Вправна, зручна ... 

4. Ось я кнопку натискаю 
     І папір вже заправляю. 
     Він друкує без зупинки 
     Вірші, пісні і картинки 
     І швидкий він, наче спринтер 
     Відгадайте, що це ...

Усі предмети, які нас оточують, називають об’єктами. Працю­ючи з об’єктами, ми повинні володіти інформацією про ці об’єкти. Розгляньте будь-який об’єкт. Наприклад, дошка: дерев’яна, пря­мокутна, чорна. А що можна робити з цим об’єктом? (Подивитися, пофарбувати, витерти)

 

IІI. Актуалізація опорних знань.

1. Які ви знаєте види персональних комп’ютерів?
2. На які види поділяються стаціонарні персональні комп’ютери? 
3. Які є види портативних комп’ютерів?
4. Для яких цілей використовують портативні комп’ютери?
5. Які операції мож на виконувати з використанням комунікатора (смартфона)?
6. Для чого призначено планшетний комп’ютер?

 

IV. Вивчення нового матеріалу

Розповідь з елементами бесіди і демонстрації комп’ютерної презентації.

Сьогодні ми з вами розглянемо тему: «Об’єкти та їх класифікація. Властивості об’єктів, значення властивостей. Об’єкти навколо нас.».

Мета сьогоднішнього уроку якомога найкраще познайомитися з поняттям об’єкти та їх властивостями і значеннями властивостей, дізнатися які об’єкти знаходяться навколо нас.

Чи знаєте ви,  що...

Уперше в історії класифікацію об’єктів провів давньогрецький учений Арістотель (IV ст. до н. е.). Разом зі своїми учнями він виконав величезну роботу з класифікації відомостей про світ, які на той час накопичило людство. Вони розподілили їх на групи і кожній з них дали свою назву. Так уперше з’явилися фізика, математика, логіка.

  1. Об’єкт - істота, явище або предмет, на який звернули увагу або з яким виконують дії.
  1. Властивості об’єктів – ознаки, за якими об’єкти відрізняються один від одного
  2. Значення властивостей об'єктів
  •    Об'єкти відрізняються:
    •    Властивостями
    •    Значеннями властивостей
    •    Діями, що можна виконувати над об'єктом
  1. Класифікація об’єктів

Для зручності опрацювання, передавання та збереження даних про об'єкти люди часто об'єднують їх у певні групи – класифікують.

Класифікація – це розподіл об’єктів на групи за значеннями однієї або кількох властивостей.

 

Виконання вправ використовуючи навчальну презентацію.

ВПРАВА №1 (Визнач властивості та їх значення, за якими об'єкти об'єднали у групи) Учні  підходять до інтерактивної дошки та записують відповіді. Підручник, вправа 9, ст 64

ВПРАВА №2 (У кожному прикладі вказана група з чотирьох об'єктів. Серед них однин об'єкт зайвий. Вказати, за значенням якої властивості здійснено розподіл об'єктів на групи та який об'єкт зайвий)

  • Африка, США, Південна Америка, Євразія
  • Клавіатура, сканер, принтер, мікрофон
  • Звукові колонки, принтер, миша, монітор
  • X, III, 1, V
  • Картопля, цибуля, кавун, морква
  • Трикутник, квадрат, коло, прямокутник

ВПРАВА №3 (Обговоріть, на які групи можна розподілити об'єкти на малюнку. Скільки таких груп можна утворити? За якими властивостями ви об'єднували об'єкт в групи?) Підручник, вправа 2, ст 61

 

ВПРАВА №4 Під час класифікації за значенням якої властивості можуть потрапити до однієї групи такі об'єкти:

  • Київ, Мінськ, Варшава;
  • Літак, птах, метелик;
  • Огірок, ялинка, трав

ВПРАВА №5 (Визначте класифікацію)

 

МАТЕМАТИЧНА  ЗУПИНКА (використовуючи навчальну презентацію)

Скільки ніг у трьох слонів?

А очей в семи вовків?

В двох трикутниках - кутів?

Лап у чотирьох вовків?

Ніжок у шести курчат?

Вушок в дев`яти зайчат?

Ріжок у п`яти корів?

Скільки ніг у двох корів?

Пальців на руках шістьох?

Крил у дев`яти синиць?

Вушок у сімох лисиць?

В десятьох собачок лап?

Хвостиків у сотні жаб?

 

ВПРАВА №6 (Тестування використовуючи навчальну презентацію).

Яка властивість вказує на призначення об'єкта?

а) являється носієм інформації;

б) може пофарбувати у синій колір;

в) може високо підскочити;

г) форма можна поставити на полицю;

 

 

Яка властивість вказує на форму об'єкта?

а) білий;

б) круглий;

в) далекий;

г) корисний;

Яка властивість вказує на розмір об'єкта?

а) зелений;

б) круглий;

в) великий;

г) корисний;

Яка властивість вказує на матеріал з якого зроблено об'єкт?

а) фіолетовий;

б) маленький;

в) швидкий;

г) пластмасовий;

 

Самостійна робота

Учні отримують об’єкти (ручка, яблуко, пенал, м'ячик, цукерку і.т.д.), та записують у таблицю властивості та значення властивостей об’єкта.

Робота у парах. Учні обговорюють під час класифікації за значенням якої властивості можуть потрапити до однієї групи їхні об'єкти

V. Фізкультхвилинка. Гімнастика для очей. (використовуючи навчальну презентацію)

Сухість, почервоніння, запалення, роздратування і втому очей, головні болі- Все це є наслідком постійно зростаючих вимог до зору і впливу комп'ютера на здоров'я очей.

 

VІ. Робота за комп’ютером.

  1. Повторення правил техніки безпеки при роботі за комп’ютером.

VІІ. Підсумки уроку

Робота з підручником ст.565;

Учні оцінюють свої знання та вміння

  • Я розумію, що таке об’єкт.
  • Я можу навести приклади об’єктів, які мене оточують.
  • Я знаю, що об’єкти мають властивості.
  • Я можу описати, які властивості та значення властивостей має
  • відомий мені об’єкт.
  • Я .можу об’єднати об’єкти в групи за певною властивістю.
  • Я розумію, що з об’єктом можна виконувати певні дії.

 

Під час уроку учні отримували монетки з плюсами за правильну відповідь, та з мінусами - за не правильну. За результатами отриманих монет виставляються бали за урок.

 

VІІІ. Домашнє завдання:

 Проаналізувати ст.-56-65;

 

1

 

docx
Додано
2 жовтня 2022
Переглядів
1405
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку