|
Стилізований оберіг «Ангел» своїми руками
У кожної людини є свій ангел-охоронець. Коли людина усміхається уві сні, то вважається, що на неї дивиться ангел. Саме ці надприродні істоти сповістили пастухів про народження Ісуса Христа. Подібних згадок про Господніх посланців є чимало, але чи знає хтось напевне, як вони виглядають? Спробуємо пофантазувати і зробити ангела - оберега.
Для виготовлення оберега - ангела знадобиться:
Щоб виріб був більш охайним, можна попросити старших обсмалити кінці стрічок, або підшити їх до початку роботи.
З тоненького шнура-шпагату плетемо «косичку» (можна використати плетений шнур)
На кінцях з обох сторін зав’язуємо вузлики. Згинаємо отриману деталь петелькою (див. на світлині).
Жовто-блакитну стрічку перегинаємо навпіл. (Попередньо можна зібрати по середині «гармошкою»).
Охоплюємо місце з’єднання петлі на «косичці» перегнутою стрічкою.
Кілька разів обкручуємо.
Від того, як ми щільно ниткою закріпимо з’єднання, залежатиме зовнішній вигляд готового виробу. Кілька разів обкручуємо.
Прикріплюємо крила. Стрічку прив'язуємо ззаду.
Закручуємо нитку кілька разів за плечиками янгола, на шийці і робимо з нитки хрестик на грудях.
Оберіг «Ангел», виготовлений своїми руками, готовий.
Додаток
Матеріал за поданням керівника проекту Кусої Тетяни Миколаївни
Проект «Оберіг для воїна -захисника»
Тип проекту: інформаційно – дослідницький, практико – орієнтований.
Мета проекту: формувати почуття патріотизму, любові до свого народу, України; розвивати вміння практично виготовляти обереги для воїнів – захисників; мотивувати школярів до милосердя та волонтерської діяльності.
Завдання проекту:
Актуальність проекту: У загальній Декларації прав людини першим назване право на життя. Цим підкреслюється, що життя – найвища цінність. Але чи вміємо ми жити так, аби постійно відчувати диво і радість від життя? Так, уміємо! Проте події на Сході нашої країни, численні втрати людських життів принесли журбу в душі українців. Українські воїни відважно захищають рідну землю від загарбників, вони демонструють готовність віддати життя за мир і спокій на рідній землі. Тому нині, як ніколи, актуальні наші прагнення до миру.
Хоча учні молодшої шкільної ланки ще малі, але вже роблять перші кроки у волонтерському русі. Вони є активними учасниками ряду акцій на підтримку воїнів АТО. Їх діяльність це – написання листів та малюнків, зустрічі з воїнами – захисниками, уроки мужності. Продовженням роботи у волонтерському русі стала участь членів гуртка «Патріот» в проекті «Оберіг для воїна - захисника», ініціатором якого був учень 4-В класу Владислав Литвиненко. Підтримали його однокласники, лідери учнівського самоврядування навчального закладу.
Актуальність проекту зумовлена тим, що підтримка воїнів — захисників, прискорює мир в Україні, сприяє творчій реалізації ідей патріотичного та громадянського виховання підростаючого покоління. Даний проект максимально відповідає реальним потребам сьогодення та інтересам учасників. За допомогою спілкування не лише передається інформація, а й створюються умови для набуття практичних умінь і навичок, які сприяють кожному з учасників виявити свою громадянську позицію.
Очікуваний результат:
План реалізації проекту:
І етап. Підготовчий.
1.Ознайомлення з рекомендаціями щодо роботи над проектом.
2.Інформування гімназистів про проект, визначення теми, мети, складання плану роботи, розподіл обов’язків, узгодження діяльності учасників проекту.
ІІ етап. Основний.
1.Зібрати інформацію про обереги з довідкової, науково – популярної літератури, з мережі Інтернет, шляхом відвідування виставок.
2.Провести дослідницько – пошукову робота (обереги родини).
3.Взяти інтерв’ю у містян та педагогів школи. Записати відомості про учасників АТО.
4. Зробити обереги власними руками для воїнів — захисників.
ІІІ етап. Підсумковий.
1.Зустрітися із захисниками. Передати обереги воїнам.
2. Створити мультимедійну презентацію для звітності.
3.Розмістити матеріали проекту на шкільному сайті, на сторінках гімназійної газети «Мрія» та у місцевих ЗМІ.
1