Урок - КВК є цікавим для учнів, адже він узагальнює знання про флору, її сучасний стан та показує вплив господарської діяльності людини на рослинний світ. Учні розглянуть основні напрямки охорони рослин, пригадають заповідники України та їх місцезнаходження та звернуть увагу нів на охоронну роботу у Хмельницькій області
ОХОРОНА ПРИРОДИ
Урок-КВК у 6-му класі
Мета: узагальнити знання про флору, її сучасний стан; показати вплив господарської діяльності людини на рослинний світ; розглянути основні напрямки охорони рослин; пригадати заповідники України та їх місцезнаходження; звернути увагу учнів на охоронну роботу у Хмельницькій області
Обладнання: фізична карта України.
Хід уроку
Учні класу об'єднуються в 2 команди по 10 чоловік, обирають назву. Учитель рекомендує літературу для підготовки до КВК.
Журі враховує швидкість, правильність, дотепність відповідей.
Конкурс 1. Захист емблеми Команди завчасно готують емблеми (наприклад, із зображенням майбутнього рослин) і розповідають, як люди можуть його змінити.
Конкурс 2. Юні екологи
Команди по черзі відповідають на запитання;
Конкурс 3.
Знавці антропогенного впливу
По двоє учасників з кожної команди, крокуючи, наводять приклади негативного (перший) і позитивного (другий) впливу людини на природу.
Перемагає той, хто наведе більше прикладів.
Конкурс 4.Практичне завдання
Кожна команда складає міні- розповідь про улюблене місце відпочинку в природі.
Конкурс 5. Ти — мені, я — тобі :
Команди обмінюються запитаннями про охорону рослина обдумування відповіді — 30 с.
Конкурс 6. Капітан-природолюб .
Капітани команд по черзі називають рослин, що охороняють ся у.
Конкурс 7. Заповідники України .
Одна команда називає заповідник, а інша показує на фізичній карті України його місцезнаходження, і навпаки.
Конкурс 8. Творчі таланти .
Команди за 1 хв повинні, підібрати пісню з біологічним змістом і виконати її.
Закінчується урок-КВК підведенням підсумків та виставленням оцінок.