можно купить Загальне прагнення держав до збереження миру і правопорядку сприяло створенню системи колективної безпеки, оскільки жодна держава самостійно не має змоги вирішити це глобальне завдання. СИСТЕМА СВІТОВОЇ КОЛЕКТИВНОЇ БЕЗПЕКИСвітова (міжнародна) безпека – такий стан міжнародних відносин, за якого створюються умови, необхідні для існування та функціонування держав, забезпечення їхнього повного суверенітету, політичної та економічної незалежності, рівноправних відносин з іншими країнами. Тобто світова безпека – це стан міжнародних відносин, за якого їх суб’єктам (державам) не загрожує небезпека війни або інше посягання ззовні на суверенне існування і незалежний розвиток.
можно купить Функціонування системи колективної безпеки проявляється в системі дій, установленій Статутом Організації Об’єднаних Націй (ООН), що спільно застосовуються державами з метою підтримання міжнародного миру і безпеки, запобігання актам агресії та придушення їх. ВІЙСЬКОВО-ПАТРІОТИЧНЕ ВИХОВАННЯ – СКЛАДОВА ПАТРІОТИЧНОГО ВИХОВАННЯ МОЛОДІСистема колективної безпеки – це сукупність міждержавних організацій, міжнародних договорів та угод, колективних органів і сил, створена зусиллями кількох держав або всієї світової спільноти для запобігання різного роду загрозам (економічним, військовим, екологічним та ін.) існуванню і розвитку людської цивілізації на регіональному або глобальному рівні або нейтралізації їх.
можно купить ВІЙСЬКОВО-ПАТРІОТИЧНЕ ВИХОВАННЯ – СКЛАДОВА ПАТРІОТИЧНОГО ВИХОВАННЯ МОЛОДІУ міжнародному праві розрізняють дві види системи колективної безпеки: універсальну та регіональні. Універсальна система колективної безпеки заснована на нормах Статуту ООН і передбачає дії держав-членів ООН відповідно до рішень цієї організації.
можно купить Підтримання міжнародного миру й безпеки здійснюється Генеральною Асамблеєю і Радою Безпеки ООН. Можливість створення та діяльності цих систем закріплена в розділі VIII Статуту ООН «Регіональні угоди». Ефективні регіональні системи колективної безпеки вимагають участі в них усіх держав певного регіону, незалежно від їхнього суспільного й державного ладу. Вони мають таку саму мету, що й універсальна система колективної безпеки, – підтримання міжнародного миру і безпеки. Разом з тим сфера їх дії обмежена порівняно з універсальною системою колективної безпеки. По-перше, регіональні організації не мають права ухвалювати будь-які рішення з питань, що зачіпають інтереси всіх держав світу або інтереси держав, що належать до інших або декількох регіонів; по-друге, учасники регіональної угоди вправі розв’язувати тільки такі питання, які стосуються регіональних дій, зачіпають інтереси держав відповідної групи. ВІЙСЬКОВО-ПАТРІОТИЧНЕ ВИХОВАННЯ – СКЛАДОВА ПАТРІОТИЧНОГО ВИХОВАННЯ МОЛОДІ
можно купить До компетенції регіональних організацій належить насамперед забезпечення мирного розв’язання спорів між їхніми членами. Рада Безпеки ООН може використовувати регіональні організації для здійснення під своїм керівництвом примусових заходів. Самі ж регіональні організації не вповноважені вживати ніяких примусових заходів без дозволу Ради Безпеки. Регіональні організації мають право застосовувати примусові заходи тільки для відбиття вже вчиненого нападу на одного з учасників регіональної системи колективної безпеки. Нині існує декілька регіональних систем колективної безпеки. Основними серед них є: Певні заходи колективної безпеки розроблені в рамках Організації африканської єдності (ОАЄ) і Ліги арабських держав (ЛАД). Підготовка до захисту Вітчизни – обов’язок кожного громадянина. Організація з безпеки та співробітництва у Європі (ОБСЄ)Організація Північноатлантичного договору (НАТО)Система колективної безпеки СНДОб’єднання американських держав (ОАД)
можно купить Закон України «Про національну безпеку України» визначає, що державна політика у сферах національної безпеки і оборони спрямована на захист інтересів та цінностей таких суб’єктів та утворень: ПОНЯТТЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ БЕЗПЕКИ ДЕРЖАВИ. СИСТЕМА НАЦІОНАЛЬНОЇ БЕЗПЕКИ УКРАЇНИНаціональна безпека України – це захищеність державного суверенітету, територіальної цілісності, демократичного конституційного ладу та інших національних інтересів України від реальних та потенційних загроз.
можно купить Правовою основою забезпечення національної безпеки громадянами нашої держави є Конституція України та закони України. У ч. 1 ст. 17 Конституції України проголошується, що захист суверенітету й територіальної цілісності України, забезпечення її економічної та інформаційної безпеки є найважливішими функціями держави, справою всього Українського народу. Крім цього, як уже зазначалося вище, у Конституції України закріплено, що захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів є обов’язком громадян України. Підготовка до захисту Вітчизни – обов’язок кожного громадянина
можно купить Система національної безпеки України (СНБУ) – сукупність окремих відносно самостійних і взаємопов’язаних та відокремлених елементів, що утворюють певну цілісність, яка забезпечує розвиток та захищеність життєво важливих інтересів людини і громадянина, суспільства і держави від внутрішніх і зовнішніх загроз. Підготовка до захисту Вітчизни – обов’язок кожного громадянина
можно купить У центрі системи національної безпеки України – життєво важливі інтереси людини, суспільства і держави. Для захисту національних інтересів України від наявних та потенційних загроз функціонує СБО. СЕКТОР БЕЗПЕКИ І ОБОРОНИСБО – система органів державної влади, Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, правоохоронних та розвідувальних органів, державних органів спеціального призначення з правоохоронними функціями, сил цивільного захисту, оборонно-промислового комплексу України, діяльність яких перебуває під демократичним цивільним контролем і відповідно до Конституції та законів України за функціональним призначенням спрямована на захист національних інтересів України від загроз, а також громадяни та громадські об’єднання, які добровільно беруть участь у забезпеченні національної безпеки України.
можно купить СЕКТОР БЕЗПЕКИ І ОБОРОНИДержавна прикордонна служба України, Державна міграційна служба України, Державна служба України з надзвичайних ситуацій, Служба безпеки України, Управління державної охорони України, Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України, Апарат Ради національної безпеки і оборони України, розвідувальні органи України, центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної військово-промислової політики та реалізує її.
можно купить Очолює СБО Президент України. Він здійснює керівництво у сферах національної безпеки і оборони відповідно до Конституції України, а координацію у цих сферах здійснює Рада національної безпеки і оборони України (РНБО). СБО підлягає демократичному цивільному контролю. СЕКТОР БЕЗПЕКИ І ОБОРОНИДемократичний цивільний контроль (ДЦК) – комплекс здійснюваних відповідно до Конституції і законів України правових, організаційних, інформаційних, кадрових та інших заходів для забезпечення верховенства права, законності, підзвітності, прозорості органів СБО та інших органів, діяльність яких пов’язана з обмеженням у визначених законом випадках прав і свобод людини, сприяння їх ефективній діяльності й виконанню покладених на них функцій, зміцненню національної безпеки України.
можно купить Національні інтереси не тотожні інтересам націй, оскільки перші об’єднують інтереси всіх людей, що проживають у певній державі, незалежно від національної належності, а другі – лише інтереси окремої нації. Означення поняття «національні інтереси України» наведене в Законі України «Про національну безпеку України». НАЦІОНАЛЬНІ ІНТЕРЕСИ УКРАЇНИТА ЗАГРОЗИ НАЦІОНАЛЬНІЙ БЕЗПЕЦІНаціональні інтереси України – життєво важливі інтереси людини, суспільства і держави, реалізація яких забезпечує державний суверенітет України, її прогресивний демократичний розвиток, а також безпечні умови життєдіяльності і добробут її громадян.
можно купить Загрози національній безпеці України та відповідні пріоритети державної політики у сферах національної безпеки і оборони визначаються у Стратегії національної безпеки України, Стратегії воєнної безпеки України, Стратегії кібербезпеки України, інших документах з питань національної безпеки і оборони, які схвалюються Радою національної безпеки і оборони України і затверджуються указами Президента України. НАЦІОНАЛЬНІ ІНТЕРЕСИ УКРАЇНИТА ЗАГРОЗИ НАЦІОНАЛЬНІЙ БЕЗПЕЦІЗагрози національній безпеці України – явища, тенденції і чинники, що унеможливлюють чи ускладнюють або можуть унеможливити чи ускладнити реалізацію національних інтересів та збереження національних цінностей України.
можно купить Доктринальні питання в Україні знаходять своє відображення в різних документах: Конституції України, Законах України («Про національну безпеку України», «Про оборону України», «Про військовий обов’язок і військову службу»), Стратегії національної безпеки України, міжнародних договорах України, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України. У нашій державі в систематизованому вигляді чинні доктринальні погляди викладені в документі «Воєнна доктрина України», схваленому рішенням Ради національної без- пеки і оборони України від 02.09.2015 р., яке затверджене Указом Президента України від 24.09.2015 р. № 555/2015. ВОЄННА ДОКТРИНА УКРАЇНИ