Варіант №4.
1.Основні функції палітри інструментів програми Adobe Photoshop
Інструменти в програмі Фотошоп дозволяють виконувати будь-яку роботу над зображеннями. До них відносяться: переміщення, виділення, кадрування, ретуш, малювання,векторні інструменти, допоміжні інструменти.
Всі інструменти умовно можна розділити на розділи за призначенням, а саме: розділ для виділення ділянок або фрагментів, розділ для кадрування (обрізки) зображень, розділ для ретуші, розділ для малювання, векторні інструменти (фігури і текст), допоміжні інструменти.
1.Переміщення.
Основна функція інструменту - перетягування об'єктів по полотну. А також - вирівнювання об'єктів (центрів або країв) відносно один одного, полотна або виділеної області. Крім того, якщо затиснути клавішу CTRL і клацнути по об'єкту, то активується полотно, на якому він розташований.
2. Виділення
В розділ виділення входять «Прямокутна область», «Овальний область», «Область (горизонтальний рядок)», «Область (вертикальний рядок)». і «розумні» інструменти «Чарівна паличка» і «Швидке виділення». Прямокутна область: за допомогою даного інструменту створюються прямокутні виділення. Затиснута клавіша SHIFT дозволяє зберегти пропорції (квадрат).
Овальна область. Інструмент створює виділення у вигляді еліпса. Клавіша SHIFT допомагає малювати правильні кола.
Область (горизонтальний рядок) і область (вертикальний рядок).
Ці інструменти простягають через весь полотно лінію товщиною в 1 піксель по горизонталі і вертикалі відповідно.
Лассо. За допомогою простого «Лассо» можна обводити будь-які елементи довільної форми. Після замикання кривої створюється відповідне виділення.
3.Кадрування.
Обрізування - обрізування зображень під певний розмір. Під час кадрування обрізуються всі наявні в документі шари, і змінюється розмір полотна.
4.Малювання:Пензлик. «Кисть» - найпопулярніший інструмент Фотошопа. З його допомогою можна малювати будь-які форми і лінії, заповнювати виділені області, працювати з масками і багато іншого.
Мікс-кисть. «Мікс-кисть» захоплює зразок кольору і змішує його з підметом тоном. Ластики: Як стає зрозуміло з назви, ці інструменти покликані видаляти (прати) об'єкти і елементи.
2.Охарактеризуйте використання фільтрів трьохвимірної графіки3D Transform.
Фільтр 3D Transform видалений з версій Photoshop CS3 і вище. Проте, багато користувачів досі його застосовують через його простоту і зручність. Інтерфейс цього фільтра чимось нагадує міні Photoshop – панель інструментів зліва, всередині полотно. Розміщуючи фігуру у фільтрі потрібно врахувати те, що так само буде предмет розміщуватись у документі.
У програмі Фотошоп цей фільтр буде знаходиться у вкладці Фільтри --> Рендерінг --> 3D Transform (Filter --> Render --> 3D Transform).
При запуску плагіну з’явиться наступне вікно:
Як видно на малюнку, інструменти роботи із зображенням знаходяться в ліві частині вікна, вони поділені на 4 групи:
●Группа 1:Виділення: Selection Tool (клавіша V) — Виділення контуру,
Direct Selection Tool (клавіша V) — редагування контуру.
●Группа 2: Створення і маніпуляція: Cube Tool (клавіша M) — куб,
Sphere Tool (клавіша N) — сфера, Cylinder Tool (клавіша C) — циліндр,
Convert Anchor Point Tool — перетворити точку,
Add Anchor Point Tool (клавіша +) — добавити точку
Delete Anchor Point Tool (клавіша -) — вилучити точку.
●Группа 3: Обертання
Pan Camera Tool (клавіша E) — переміщення об’ємної фігури
Trackball Tool (клавіша R) — поворот об’ємної фігури
●Группа 4: Переміщення і масштабування
Hand Tool (клавіша H) — інструмент Рука
Zoom Tool (клавіша Z) — інструмент Лупа
Розмір и положення фігури змінюється на вкладці Camera - 'Selection Tool (V)' (виділення контура)/
3.Переведння -1px становить 0,26458мм.,тому 2 px = 0,52916мм.
1