1
Тема: Оздоблення великодніх яєць в техніці декупажу.
Мета: Формувати в учнів поняття про декупаж. Вчити оздоблювати великодні яйця в цій техніці. Удосконалювати вміння вибирати малюнок, наклеювати його.
Розвивати вміння працювати з клеєм, ножицями, пензликом.
Виховувати естетичний смак та акуратність під час виконання роботи.
Обладнання: зразки великодніх яєць, виготовлених в різних техніках; матеріали для роботи: серветки, клей ПВА, яйця, ножиці, лак, пензлики для клею, підставки для писанок.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
Перевірка наявності в учнів необхідних матеріалів та інструментів.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
Бесіда з учнями:
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
Сьогодні ми поглибимо свої знання про прикрашання виробів способом накладання у техніці декупажу.
І V. Виклад нового матеріалу.
1. Пояснення вчителя.
Сьогодні ми навчимося виготовляти писанки в техніці декупажу.
Декупаж в перекладі з французької означає «вирізати з паперу». Це мистецтво прикрашання предметів за допомогою наклеювання красивих вирізок із серветок, тканини та інших матеріалів.
Ми будемо виготовляти пасхальні яйця, приклеюючи вирізані із серветок візерунки.
2. Інструктаж з техніки безпеки.
- Повторимо правила користування ножицями і клеєм або білком яйця.
3. Демонстрація виробу.
4. Перегляд відео про виготовлення писанки в техніці декупажу.
V. Практична робота.
І вже трішки всі втомились.
Котилася писаночка з гори на долину,
Прикотилась прямісінько до нас у гостину,
А за нею йде Великдень, несе білу паску,
Дзвонить в дзвони, всім дарує радощі і ласку.
Понад міста, понад села лине вісточка весела.
Вибігайте з хати, діти. Як сьогодні не радіти?
Ясне сонце над селом, наче писанка зійшло.
Вийдем, вийдем на горбок, заспіваєм гаївок,
Що весна вже воскресла, нам Великдень принесла.
В кожного в руках яйце.
Розпочнем таку забаву:
Дуже милу, престару
Великодню гру.
Музей – це пам’ятник писанці. Його приміщення виготовлене повністю з кольорового скла. Висота споруди – 13,5 метра. В колекції музею понад 12 тисяч писанок з різних регіонів України та країн світу.
VI. Підсумок уроку.
Чия писанка найкраща.
Добре, відповідь я дам:
Та, яку зробив я сам.
VII. Прибирання робочих місць.
VIII. Домашнє завдання.
Принести пластилін, дощечки для пластиліну, стека.