Озеро чорноморського узбережжя

Про матеріал

Алібе́й — солоноводний лиман на узбережжі Чорного моря в Білгород-Дністровському районі Одеської області України.

Лиман виник на місці колишнього гирла річки Хаджидер. Довжина лиману близько 15 км, ширина — близько 11 км, площа — 72 км². Глибина лиману — до 2,5 м.

Відмежений від моря піщаною косою. На південному сході через озеро Курудіол Алібей з'єднується з лиманом Бурнас, на південному заході з озером Карачаус і лиманом Шагани. Верхів'я лиману, в яке впадала річка Хаджидер відгороджено греблею і тепер носить назву лиману Хаджидер.

Берега лиману є місцями гніздування птахів. Система лиманів Сасик — Шагани — Алібей — Бурнас отримала статус міжнародних водно-болотних угідь, як місця поселення водоплавних птахів і занесена в міжнародний список Рамсарської конвенції про охорону водно-болотних угідь.

Частина озера входить до складу Національного природного парку «Тузловські лимани».

Зміст слайдів
Номер слайду 1

озеро чорноморського узбережжя. Автор: Кулик Надія

Номер слайду 2

Чорноморське узбережжя Туреччини. Чорноморське узбережжя Туреччини досягає в довжину 1 700 км, що становить приблизно 34,9 % берегової лінії Чорного моря[1]. Таким чином, Туреччина має найширший доступ до акваторії Чорного моря, контролюючи всю південну половину Причорномор'я.

Номер слайду 3

Озера чорноморського узбережжя. На узбережжі Чорного моря утворилися лиманні озера. Це такі озера, як Сасик (Кундук), Алібей, Хаджибейський і Куяльницький лимани.

Номер слайду 4

Чорне море. У часи пізньої античності практично все Чорне море, так само як і чорноморське узбережжя Туреччини стало об'єктом активної давньогрецької колонізації. В цей час були засновані всі основні населені пункти цього регіону — Амасра, Синоп, Самсун, Трабзон тощо. Територіальна експансія Російської імперії (з кінця XVIII століття), а також рух за незалежність християнських народів (наприкінці XIX століття) Румунії і Болгарії, істотно скоротили вихід Туреччини до моря.

Номер слайду 5

Клімат. Чорноморське узбережжя Туреччини характеризується помірно теплим субтропічним кліматом. При цьому зволоження території неоднаково. На захід від Амасри опадів мало, тут панує типовий сухий середземноморський клімат. У східній частині узбережжя зволоження набагато більш інтенсивно. Опади тут розподіляються порівняно рівномірно. Взимку в центральній частині узбережжя дмуть холодні і сирі північні вітри, що піднімаються вгору по гірських долинах. Тому чорноморське узбережжя країни (зокрема Пафлагонія) вважається відносно суворим регіоном країни. Тим не менш, Чорне море пом'якшує клімат.

Номер слайду 6

Алібей. Алібе́й — солоноводний лиман на узбережжі Чорного моря в Білгород-Дністровському районі Одеської області України. Лиман виник на місці колишнього гирла річки Хаджидер. Довжина лиману близько 15 км, ширина — близько 11 км, площа — 72 км². Глибина лиману — до 2,5 м. Відмежений від моря піщаною косою. На південному сході через озеро Курудіол Алібей з'єднується з лиманом Бурнас, на південному заході з озером Карачаус і лиманом Шагани. Верхів'я лиману, в яке впадала річка Хаджидер відгороджено греблею і тепер носить назву лиману Хаджидер. Берега лиману є місцями гніздування птахів. Система лиманів Сасик — Шагани — Алібей — Бурнас отримала статус міжнародних водно-болотних угідь, як місця поселення водоплавних птахів і занесена в міжнародний список Рамсарської конвенції про охорону водно-болотних угідь. Частина озера входить до складу Національного природного парку «Тузловські лимани».

Номер слайду 7

Дякую за перегляд моєї презентації!

pptx
Додав(-ла)
Kyluk Nadia
Пов’язані теми
Географія, Презентації
Додано
19 жовтня
Переглядів
79
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку