Землетруси, поняття епіцентр та гіпоцентр.

Про матеріал
містить 21 слайд 1 слайд тема уроку, 2 слайд ´Ключові питання з попередніх тем. 3 слайд обговорюєму будову землі 4 слайд повторюємо рухи літосферних пли. 5 слайд на карті показуємо найбільші літосферні плити та які відносяться до океанічних які до материкових. 6 слайд як утворилися материки внаслідок руху літосферних плит. 7 слайд відповідаємо на питання чи діти орієнтуються в термінах і поняттях. 8 слайд ознайомлення з потяттями нової теми. 9 слайд на малюнку розглядаємо поняття епіцентр та гіпоцентр. 10 слайд сейсмічні пояси . 11 слайд наслідки землетрусу. 12 слайд причини землетрусів. 13 слайд зародження землетрусів. 14 слайд розломи на поверхні. 15 слайд шкала сили землетрусів. 16 слайд дії під час землетрусів. 17 слайд Сейсмічність України 18 слайд відомості з історії про землетруси в Украні. 19 слайд сейсмічно нестабільні ділянки в Україні 20 слайд домашнє завдання 21 рефлексія
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Землетруси. Вчитель географії ХЛ № 60ЄМЕЦЬ Ю.

Номер слайду 2

Повторимо. Ключові питання з попередніх тем.

Номер слайду 3

Внутрішня будова Землі.

Номер слайду 4

Рух літосферних плит

Номер слайду 5

Карта літосферних плит

Номер слайду 6

Утворення материків

Номер слайду 7

Дамо відповідіНазвіть основні типи земної кори?Що є причиною руху літосферних плит?Що називають сейсмічними поясами?Назвіть океани і материки?Який вік Землі?

Номер слайду 8

Землетруси. Землетруси – це підземні поштовхи і коливання земної кори. Характеризуються не тільки коливанням земної кори, а й утворенням розколів, просіданням або сповзанням ділянок земної поверхні. Місце де відбувається переміщення і виникає коливання називають вогнищем, або гіпоцентром землетрусу. Воно може розміщуватися на глибині віл 5 до 700 км. Місце на земній поверхні, що розташоване над гіпоцентром називають епіцентром землетрусу.

Номер слайду 9

Гіпоцентр та епіцентр землетрусу

Номер слайду 10

Сейсмічні пояси. Сейсмічними поясами називають видовжені ділянки у межах літосферних плит. Виділяють Тихоокеанський сейсмічний пояс, який оточує Тихий океан, та Середземноморський сейсмічний пояс, що тягнеться від Атлантичного океану через південні райони Європи в Азію. На території України до Середземноморського сейсмічного пояса відносять складчасті системи гірського Криму та Карпат.

Номер слайду 11

Наслідки землетрусу. Руйнування будівль, дорог, залізниць та інших споруд. Винекнення цунамі.

Номер слайду 12

Причини землетрусів

Номер слайду 13

Зародження землетрусів

Номер слайду 14

Розломи поверхні після землетрусу

Номер слайду 15

Шкала сили землетрусів

Номер слайду 16

Дії під час землетрусу

Номер слайду 17

Сейсмічність України. Сейсмічність України проявляється в західних , південно-західних та в південих районах, де виділяються два основні сейсмічні регіони: Карпатський і Кримсько-Чорноморський. Сейсмічність Карпатського регіону визначається у земелетрусах з вогнищами у Закарпатті, Карпатах, Прикарпатті, а також на прилеглих територіях сусідніх країн: Польщі, Словаччини, Угорщини і Румунії. Найбільш сейсмоактивним є Закарпаття.

Номер слайду 18

Відмості з історі про землетруси в УкраїніНа території західних областей України (за період з XVII століття до нашого часу) землетруси характеризуються в основному глибинами вогнищ (h) 2-10 км і манітудами (М)<5.5. Внаслідок малої глибини ці землетруси викликають локальні коливання на поверхні грунту з інтенсивністю до 7-7.5 балів. Такі коливання відчуваються на Закарпатті від глибших (h=35  км) і більших за величиною (М=6.8) землетрусів , вогнища яких розташовані в Румунії (Пішкольц) на відстані близько 60 км від кордону україни. У Передкарпатті найбільший землетрус з достовірно описаних мав місце у 1875 році в районі м. Великі Мости (Львівська область). Він характеризувався магнітудою М=5.3, з глибиною вогнища h=19 км і відчувався в епіцентріальній зоні з інтенсивністю 6 балів. Найпотужніші землетруси, які відчули в Україні, були у 1977, 1981 роках., з магнітудою 7 балів і більше. А найпотужнішим вважається землетрус, що стався 4 березня 1977 року, який тривав менше ніж хвилину.

Номер слайду 19

Сейсмічно нестабільні ділянки в Україні.

Номер слайду 20

Домашнє завдання. Опрацювати параграф 12. Відповісти на питання з рубрики «що вам цікаво»

Номер слайду 21

Рефлесія На уроці я зрозумів(зрозуміла) …Сьогодні я навчився(навчилася) …На уроці найцікавішим було …На уроці мені було найважче …Сьогодні я відчув(відчула) ... На уроці мене здивувало …

pptx
Пов’язані теми
Географія, Презентації
Додано
22 жовтня 2024
Переглядів
400
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку