Ознайомлення з вимірювальними приладами. Визначення ціни поділки шкали вимірювального приладу.

Про матеріал
закріпити знання про ціну поділки та межі вимірювання вимірювального приладу, удосконалити вміння і навички шляхом проведення експерименту з визначення ціни поділки лінійки, термометра, мензурки
Перегляд файлу

Урок 5

Лабораторна робота № 1.

Ознайомлення з вимірювальними приладами. Визначення ціни поділки шкали вимірювального приладу.

Дата________________

       Клас________________

Мета уроку:

Формуваня предметних компетентностей: закріпити знання про ціну поділки та межі вимірювання вимірювального приладу, удосконалити вміння і навички шляхом проведення експерименту з визначення ціни поділки лінійки, термометра, мензурки.

Формування  ключових компетентностей:

  • учні користуються найпростішими засобами вимірювання, визначає ціну поділки шкали;
  • учні порівнюють значення фізичних величин;
  • проводять досліди в групі за інструкцією з допомогою вчителя, аналізують результати, роблять висновки.
  • вимірює лінійні розміри тіл, об’єми твердих тіл, рідин і сипких матеріалів;

 

Тип уроку. Урок формування практичних умінь і навичок.

Обладнання: підручник, на кожного учня чи групу учнів — лінійка; термометр, мензурка.

Хід уроку

I. Організаційний момент.

II. Актуалізація опорних знань

Запитання до учнів

- Чому лабораторну роботу можна віднести до експериментальних досліджень?

- Що називають вимірювальним приладом?

- Що називають ціною поділки вимірювального приладу? Як її визначити?

- Як визначити межі вимірювального приладу?

 

ІІІ. Інструктаж З БЖД.

Запитання до учнів

- Яка мета лабораторної роботи?

- Яке обладнання використовується для проведення експерименту?

- Яких правил слід дотримуються під час роботи з термометром та мензуркою?

- Що, на вашу думку, може в роботі виявитися найскладнішим?

- Які можливі шляхи подолання труднощів?

 

ІV. Самостійне виконання учнями експериментального завдання

Учні самостійно виконують експериментальне завдання. Учитель здійснює загальний контроль за діяльністю учнів.

 

V. Узагальнення й систематизація учнями результатів роботи

Запитання до учнів

- Які результати отримано в лабораторній роботі?

- Чи були ці результати передбачуваними ?

- Чи виникли труднощі в ході виконання експерименту? Якщо виникли, то як вдалося

їх подолати?

Інструктаж  учнів щодо оформлення звіту лабораторної роботи та наголошує, що у висновку слід значити:

1) що визначали в ході виконання роботи;

2) які результати отримали;

3) для чого можуть знадобитися навички, набуті в ході виконання роботи.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Підсумок уроку

  • На  уроці мені сподобалося…..
  • На уроці мені вдалося…
  • На уроці я зрозумів…
  • На уроці я не зрозумів….
  • На уроці я навчився…

 

 

 

 

 

Домашнє завдання. Повторити § 1-4, підготуватися до лабораторної роботи №2.  (с. 37–39)

doc
Пов’язані теми
Фізика, 7 клас, Розробки уроків
До підручника
Фізика 7 клас (Бар’яхтар В.Г., Довгий С.О., Божинова Ф.Я., Горобець Ю.І., Ненашев І.Ю., Кірюхіна О.О.; за редакцією Бар’яхтара В.Г., Довгого С.О.)
До уроку
§ 5. Похибки й оцінювання точності вимірювання
Додано
25 січня 2023
Переглядів
439
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку