Перший урок у 2 класі "Україна - незалежна країна"

Про матеріал
Розробка першого уроку для 2 класу, який містить інтерактивні ігри, завдання для роботи у групах, посилання на відеопрезентацію та гру.
Перегляд файлу

Перший урок у 2 класі

Наша Україна – незалежна країна

Мета: формувати в учнів уявлення про Україну як незалежну державу, усвідомлення себе громадянином своєї країни, розширити знання про нашу Вітчизну. Розвивати пізнавальні інтереси, зокрема до рідної мови, історії своєї країни. Виховувати громадянські та патріотичні почуття, бажання вивчати звичаї і традиції українського народу.

Хід уроку

І Визначення теми уроку

1)Читання учителем оповідання В. Сухомлинського «Без Батьківщини життя – не життя».

2)Бесіда

-Куди полетів Журавлик?

-Чому він сумував?

-Чому не захотів залишатися у теплих краях?

-Яка на вашу думку тема нашого уроку?

Учитель:

Так, сьогодні ми будемо говорити про Батьківщину – місце, де ми народилися, живемо, вчимося і працюємо. Поговоримо про минуле та сьогодення нашої країни, помріємо про її майбутнє. Пригадаємо державні та народні символи України.

ІІ Робота над темою уроку

1)Складання хмари слів «Батьківщина»

Орієнтовні слова: рідний край, красива, квітуча, щедра, прапор, герб, пісні, прекрасна тощо.

2)Виступ учнів:

1 учень             Україно моя мила,

                           Ти моя рідненька.

                           Я тебе так щиро люблю,

                           Хоч я ще маленька.

Сценка:           - Хто ти, хлопчику маленький?

(2 учні)              - Син я України-неньки!

                            Українцем я зовуся

                            Й тою назвою горджуся.

                          -А по чім тебе пізнаю?

                          -По вкраїнському звичаю.

                           В мене вдача щира й сміла,

                           Є відвага духа й тіла.

                           І душа моя здорова,

                           Українська в мене мова.

Учитель: Українці люблять свою мову, пишаються нею. Наша співуча мова визнана одною з наймелодійніших мов світу. Наше завдання шанувати і зберігати рідну мову, сумлінно вивчати її.

3)Гра для мовознавців «Який склад загубився»

Що таке Батьків(  )на?

За віконцем ка(   )на,

Тиха казка ба(  )сі,

Ніжна пісня ма(  )сі,

Під то(  )лями хата,

Дужі ру(  )  у тата,

Під вербою кри(  )ця,

В чистім полі пше(  )ця.

 

4 учень             Україна – багата країна. Тут є все: широкі лани, високі гори, зелені ліси, глибокі моря,

                            повноводі річки, а головне – працьовиті та щирі люди.

4)Пізнавальне відео «20 цікавих фактів про Україну»

5)Гра «Що ми знаємо про Україну»

Діти об’єднуються у 8 груп. Лідер кожної групи витягує наосліп пелюстку квітки з написаним запитанням. Кожна група обговорює відповіді на запитання.

Запитання:

-Яке місто – столиця України? Що ви про нього знаєте?

-Які моря є в Україні? Що ви про них знаєте?

-Як називається головна річка? Які ще річки ви знаєте?

-Які гори в Україні? Що ви про них знаєте?

-Які державні символи України? Яке слово зашифровано у малому гербі?

-Які рослини – символи України? У яких народних піснях або казках вони зустрічаються?

-Що таке рушник? Коли зараз люди використовують рушник?

-Що таке вишиванка? Що ви знаєте про вишиванку?

6)Презентація роботи груп, розширення знань та уточнення відповідей учнів учителем.

7)Гра «Збери прислів’я»

Кожна група отримує набір слів, з якого треба скласти прислів’я.

Де рідний край – тут і рай.

Рідна земля і в жмені мила.

За рідний край життя віддай.

Кожному мила своя сторона.

Людина без Батьківщини, що соловей без пісні.

Без верби і калини нема України.

Без Батьківщини життя – не життя.

9)Гра «Мікрофон»

-Як ви розумієте вислів «незалежна Україна»?

10)Розповідь учителя

-Великий шлях пройшла наша країна, виборюючи право мати свої землі, свої традиції, культуру, мову, свій прапор, герб, гімн. 24 серпня 1991 року Верховна Рада ухвалила «Акт про незалежність України».

Здавалося, здійснилася мрія українського народу – жити у вільній державі, але і досі триває боротьба  за незалежність України, бо не всі країни хочуть бачити нашу державу сильною та квітучою. Але українці ніколи не схиляють голови у прагненні до свободи. Згадаємо наших славних козаків.

5 учень      Що говорить вам «козак»-

                     Це крилате горде слово?

                    Чом завжди буває так,

                     Що світлішає від нього?

6 учень       Козаки – це вільні люди!

                     Козаки – безстрашні люди!

                     Козаки – борці за волю,

                     За щасливу нашу долю!

7 учень       Козак – слабкому захисник,

                     Цінити побратимство звик!

                     Козак – чесна, смілива людина,

                      Найдорожча йому – Батьківщина!

ІІІ Рефлексія

Гра «Відкрий для себе Україну» https://www.youtube.com/watch?v=qQ7OiCAkKCc

Учитель: Ось і закінчується наш перший у цьому навчальному році урок. Я хочу нагадати вам рядки вірша відомого українського поета Володимира Сосюри:

Любіть Україну, як сонце, любіть,

Як вітер, і трави, і води…

В годину щасливу і в радості мить,

Любіть у годину негоди…

Любіть у труді, у коханні, в бою,

Як пісню, що лине зорею…

Всім серцем любіть Україну свою –

І вічні ми будемо з нею!

docx
Додано
26 серпня 2021
Переглядів
774
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку