Первинна соціалізація. Родинна соціалізація

Про матеріал
Поданий матеріал буде корисним для класного керівника в проведенні батьківських зборів. Матеріал надасть поради батькам у формах, способах та методах виховання дітей.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Роль родинної соціалізації особистості в сучасному суспільстві

Номер слайду 2

Роль родини у процесі соціалізації особистостіПерший досвід соціальної поведінки; У родині дитина набуває соціального досвіду впевненої поведінки;У сім’ї зміцнюють здоров'я дитини, розвивають його задатки і здібності, закладають риси характеру;діти прилучаються до праці, вибирають професію.

Номер слайду 3

Аналіз соціального впливу на особистість40% - сім’я20% — школа30% — засоби масової інформації10% - вулиця

Номер слайду 4

Первинна соціалізація — охоплює дитинство, юність та молодість і є характерною тим, що людина соціалізується через своє безпосереднє оточення (родина, друзі, родичі).

Номер слайду 5

Первинна соціалізація, яка відбувається в сім’ї, залишає слід на все життя. Якщо ж діти не отримують правильних орієнтирів, не привчаються до того, щоб турбуватись про інших і в першу чергу про своїх батьків, які дали їм життя, викохали та випестували, то виникає ще одна педагогічна проблема сім’ї - байдужість дітей до своїх батьків.

Номер слайду 6

Особливості соціалізації в сім'їсоціально-демографічна структура сім'ї; превалюючий психологічний клімат;тривалість і характер спілкування з дітьми;психолого-педагогічна культура батьків;зв'язок сім'ї з іншими спільнотами (школою, родичами тощо);матеріально-побутові умови.

Номер слайду 7

Педагогічні проблеми сучасної молодої сім’їНуклеаризація (поділ сім’ї, відокремлення дорослих дітей);послаблення родинних зв’язків, урбанізація;зміна стандартів поведінки;зменшення кількості дітей у сім’ї, орієнтація на одну дитину ;збільшення кількості та складнощів побутових проблем;зниження віку молодят та збільшення кількості розлучень;

Номер слайду 8

Види неправильного виховання Гіпопротекція(знижений рівень опіки з боку батьків)Прихована гіпопротекціяформальний контроль з боку батьків (те, що не можна зробити зараз, можна зробити потім)Потураюча. Гіперпротекція (дитину надмірно контролюють навіть у дрібницях, тому не формується самостійність, ініціативність, відповідальність.)Домінуючаповна опіка дитини, надмірний контроль поведінки. Потураюча. Емоційне відкидання(відчуженість, уникання контактів)Умови підвищеної моральної відповідальностідитина відповідає за когось із менших чи навіть дорослих членів сім ї, від неї чекають, щоб вона поводилась як доросла. Суперечливе виховання (виникає при конфронтації з приводу стилів виховання всередині сімʼї. Діти в цьому випадку виростають тривожними та лицемірними.)

Номер слайду 9

Стилі виховання. Авторитетний стиль. Авторитарний стиль. Ліберальний стильІндиферентний стильтвердий контроль,теплі відносини високий рівень контролю, холодні відносини низький рівень контролю теплі довірчі відносини. Низький рівень контролю, відсутність теплоти

Номер слайду 10

Висновок. Таким чином, сім’я є основним чинником формування свідомості дитини, її світогляду. Від матері до доньки. Від батька до сина.

Номер слайду 11

Родинного щастя!

pptx
Пов’язані теми
Батьківські збори, Презентації
НУШ
Додано
9 лютого
Переглядів
155
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку