Підсумкове заняття з логіко-математичного розвитку в молодшій групі «Пригоди на галявині»

Про матеріал
Кількість і лічба: Продовжувати вправляти у кількісній лічбі під час гри «Геометричні дерева» Закріпити вміння співвідносити кількість предметів із цифрами 1, 2, 3 під час гри «Збери нектар у вулик» та гри «Сонечко» Величина предметів: Формувати у дітей вміння порівнювати предмети за розміром (вживати слова: різні за розміром). Під час гри «Равлики» визначити розмір кругів, використовуючи прийом накладання. Геометричні фігури: вправляти дітей у розрізненні й називанні знайомих геометричних фігур (квадрат, круг, трикутник) під час вправи «Геометричні дерева», гри «Посади бджілку на квітку» та гри «Равлики» Орієнтування в просторі: Забезпечувати розуміння та вживання слів: «вперед», «праворуч», «ліворуч» «вниз» та виконувати дії відповідно до цих слів під час руху «на галявині». Орієнтування в часі: формувати вміння розрізняти й правильно називати частини доби (ранок, день, вечір, ніч) під час гри «Частини доби» Закріпити вміння класифікувати предмети за однією ознакою (кольором) під час гри «Посади метелика на квітку» Формувати вміння слухати та виконувати завдання за вказівкою вихователя, відповідати на запитання; Ознайомлювати дітей з українським національним символом – віночком, дати знання, що він є оберегом, Закріпити поняття про назви українського жіночого одягу: сорочка, спідничка...
Перегляд файлу

Комунальний дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 4 " Чайка"

із спеціалізацією по розвиваючому навчанню

 

 

 

 

 

 

 

 

Підсумкове заняття

з логіко-математичного розвитку

в молодшій групі

 

«Пригоди на галявині»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   Вихователь: Дудник Ольга Іванівна

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

м.Нікополь

 

Програмовий зміст:

 

Кількість  і лічба:

Продовжувати вправляти у кількісній лічбі під час  гри «Геометричні дерева»

Закріпити вміння співвідносити кількість предметів із цифрами 1, 2, 3  під час гри «Збери нектар у вулик»  та гри «Сонечко»

Величина предметів:

Формувати  у дітей вміння порівнювати предмети за розміром (вживати   слова: різні за розміром). Під час гри «Равлики» визначити  розмір кругів, використовуючи  прийом накладання.

Геометричні фігури: вправляти дітей у розрізненні й називанні знайомих геометричних фігур (квадрат, круг, трикутник) під час вправи «Геометричні дерева», гри «Посади  бджілку на квітку» та гри «Равлики»

Орієнтування в просторі:

Забезпечувати розуміння та вживання слів: «вперед», «праворуч», «ліворуч» «вниз» та виконувати дії  відповідно до цих слів під час руху «на галявині».

Орієнтування в часі: формувати вміння розрізняти й правильно називати частини доби (ранок, день, вечір, ніч) під час гри «Частини доби»

Закріпити вміння класифікувати  предмети за однією ознакою (кольором) під час гри «Посади метелика на квітку»

Формувати вміння слухати та виконувати завдання за вказівкою вихователя, відповідати на запитання;

Ознайомлювати дітей з українським національним символом – віночком, дати знання, що він є оберегом,

Закріпити поняття про назви українського жіночого одягу: сорочка, спідничка, фартушок, віночок.

Виховувати бережне ставлення до рослин та комах.

 

 

Матеріал:

ілюстрація-гра  «Геометричні дерева»

ілюстрація «Скільки равликів»

дидактична гра «Сонечко»

галявина, квіти, метелики, вулики, віночок, квіти

 

дівчинка  в українському костюмі, дівчинка - бджілка, метелик

 

 

роздавальні:  картки з цифрами 1, 2, 3 (для кожної дитини)

                       гра «Посади  бджілку на квітку»

                       гра «Частини доби»

 

 

 

 

 

 

 

Хід заняття

Привітання  вихователя:

Йдіть мої любі, під ніжки дивіться,

Гостям нашим любим щиро всміхніться.

Хай усмішка буде в кожній долоньці,

Мов проміння теплого сонця.

А наше заняття хай цікавим стане,

Про нього розкажете татові й мамі.

Вих.:- Хто ти, дівчинко маленька?          (дівчинка в українському одязі)

Дів..    - Я - Сонечка гарненька

             Українкою зовуся

            Й тою назвою горджуся.

 Вих.:- А скажи, де край твій рідний?

 Дів.: - Там, де неба круг погідний.

             Там, де сонце сяє ясне.

             Де вкраїнські діти красні.

- Діти, хто це завітав до нас у гості? Як звати її?

Який в неї одяг?(розгляд українського національного одягу)

- Чого не вистачає у вбранні дівчинки? (Віночка)

Для чого його одягали? (Для краси)

  • Давайте допоможемо Софійці зробити віночок.

На галявині багато квітів.(звертаю увагу дітей на квіткову галявину).

Вихователь:

Діти, подивіться, яка краса навколо.  

Завдання  «Геометричні  дерева»  на дошці  малюнок

Перед вами   дерева з  кронами  схожими на геометричні фігури.

Порахуємо скільки дерев. 1,2,3,4,5. Всього п’ять дерев.

Катя  покажи дерево з круглою кроною.

Покажи    дерево з кроною схожою на   овал (квадрат, прямокутник, трикутник)

Яке   по  порядку   дерево з круглою кроною? З трикутною?

Гра «Посади пташок»

Вихователь підводить дітей до великого аркуша паперу, на якому зображені дерева.

— Весна буяє, пташки радіють і весело співають. Знайдемо для пташок місце на картині. Машо, посади горобчика на кругле дерева. Таню, посади пташку праворуч від круглого дерева. Сашо, посади горобчика на квадратне дерево.

Весна - це час, коли природа пробуджується. Все живе тягнеться до тепла, до сонячного світла.  Земля вкрита яскравим килимом, розкрилися квіти…

- Ой, погляньте, хто це? (летить Бджілка)

Бджілка:

       Я - маленька трудівниця

       Мед збираю як годиться:

       Все у вулик, все у соти,

       Не цураюся роботи!

       - Діти. А навіщо ви прийшли на цю галявину.

Вихователь. Бджілко, ми хотіли  зірвати квіти для віночка.

Бджілка. – Ні – ні – ні. Я вам не дам цього зробити.

Я пропущу вас на свою галявину тільки тоді, коли дізнаюся, що ви дійсно любите природу, багато про неї знаєте. Якщо ви з ними впораєтесь, то зможете вибрати квіти

Вихователь. Діти ми згідні чи ні?

Діти. Так.

Вихователь. Тож до роботи.  На галявині  багато цікавого та повчального. (Сіли на лавку.)

Завдання Бджілки: (лічба, кількість)  на галявині всі

Бджілка весело літає

Квітам вічка розтуляє

Каже: годі квіти спати,

Я прийшла медок збирати!

- Візьмемо кожен по  одному кружечку з нектаром.

Маша,  вийди  вибери  кружечок    в який вулик  покладеш? Чому?

Завдання Бджілки: (геометричні фігури) завдання  за столами  

Допоможіть подружкам – бджілкам.

Визначити на яку квітку летить бджілка допоможуть геометричні фігури.

Вихователь. Діти, а зараз давайте відпочинемо.

Фізкультхвилинка

Прокидаються квітки, розпускаються пелюстки. (Руки вгору, через сторони опустити вниз)

Вітерець дихнув тихенько,

Пелюстки гойднув легенько. (Руки на поясі, нахили тулуба праворуч – ліворуч.)

Сутеніє. І квітки закривають пелюстки. (Руки вниз, присісти)

Тихо засинають, голівками гойдають. (Нахили голови вперед – назад у повільному темпі).

Квіти як  і ми прокидаються вранці   а ввечері засинають. Давайте пригадаємо які частини доби  ми знаємо .Діти,чи любите ви загадки? (відповідь дітей)

Гра «Частини доби» 

Відгадайте загадки і покажіть картку

Сонце в небі ясно світить,

Погуляти вийшли діти.

Коли це буває? (Удень)

Світає, край неба палає,

Соловейко в темнім гаї

Сонце зустрічає. (Ранок)

Зорі в небі запалали.

Діти спати полягали.

Місяць вийшов з білим личком —

То настала темна… (нічка).

Сонце стелить своє ліжко,

В нірки вже забігли мишки.

Діти іграшки складають,

Скоро буде «баю-баю».

Коли це буває? (Увечері)

 

Завдання (групування за кольором) на галявині всі

Комах багато на галявині . Хто це?

Сів метелик на  травичку

Та й думає про дрібничку

Раз, два,  три –

Ти, метелику, лети!

Метелики яскраві - треба викласти їх на квітку також кольору.

Завдання «Покажіть цифру»

Вірш      Ромашка                                  Б.Харчук

Квіти рвати ми ходили

Над річкою  в рясній траві

І раптом равлика зустріли

Із ріжками на голові.         

      - Скільки равликів на квітці?  1

- Скільки равликів на  грибочку? 2

- Скільки равликів на  пеньочку? 3

Завдання для кожного   - равлик  (круг великий, середній, малий)

На  квадрат зеленого кольору  викладають  равлика та його «хатинку»   великий круг, зверху середній круг  і  маленький.

Завдання для кожного    - за столами для кожного

Сонечко маленьке шукає своє місце (кількість)

- На квітах багато комах ховається?      Хто це? (сонечко)

Треба порахувати  скільки цяточок на  крильцях  у сонечка та   закрити  таку цифру

Визначити  кількість цяточок  та   вкласти у відповідне віконце

Вихователь. Ось і виконали ми всі завдання.  Бжділка дарує  тобі віночок  з квітів.

Віночок одягають не лише для краси.

Люди вірили, що вінок має силу й оберігає людину від усього злого, а дає силу та добро.

Квіти                      Соня

Які дивовижні ці квіти,    

У кожній чарівність своя.

Всі різні, та й що говорити –

У квіти закохана я.

Дивитись годинами можна

На ніжні пелюстки в росі.

Дивує і радує кожна,

А щастя дарують усі.

Підсумок заняття

А зараз я пропоную вам пограти у гру «Віночок». (Діти стають у коло)

                              Ти віночок чарівний,

Ти віночок запашний,

Ти по колу обернись

Біля Каті зупинись.

Ось тобі віночок,

Затанцюй таночок.

(дитина у якої віночок, виконує рухи,а інші плескають в долоні).

(Останній раз вінок одягаємо Сонечці.)

Сонечко, тобі дуже личить цей віночок і наші дітки хочуть його подарувати. Нехай він захищає тебе від усього злого,а дарує красу,силу,добро.  

(дівчинка дякує).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Завантаження...
Середня оцінка розробки
Структурованість
4.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
4.7
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Лысенко Вика
    Загальна:
    4.7
    Структурованість
    4.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
doc
Додано
29 квітня 2020
Переглядів
6734
Оцінка розробки
4.7 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку