Підсумковий урок з розділу: "Країни Африки" представлений у формі географічної вікторини. Вікторина складається із розділів: "Впізнай країну", "Відомі особистості", "Страви національної кухні".
Девіз держави – «Дощ» (слово «pula»). Так називається і грошова одиниця країни. А ще цим словом тут вітають один одного.18% території займають заповідники і національні парки. В одному з них, парку Чобе, мешкає найбільша на Землі популяція слонів. Там проживає більше ста тисяч слонів. У цій країні розташований найбільший кар’єр з видобутку алмазів на планеті — Джваненг.
Країна є світовим лідером з виробництва какао, та займає третє місце на планеті за обсягом вирощування кави. Також найбільший експортер пальмової олії і натурального каучуку в Африці. Торгівля слоновою кісткою, завдяки якій країна і отримала свою назву, припинилася в цій місцевості ще в 18 столітті, так як ці величезні тварини були повністю винищені.
Єдина африканська країна, яка входить в G-20 клуб урядів і глав центральних банків країн з найбільш розвиненою економікою, і такою що розвивається. Водночас, країна поки не входить в двадцятку найбільших економік світу, є світовим лідером з видобутку платини, алмазів, золота та мінералів які рідко зустрічаються.
Це країна в Східній Африці, де вже давно триває громадянська війна. Згідно з проведеним дослідженням, піратська діяльність щорічно приносить цій країні близько двохсот мільйонів доларів США. В країні навіть існує «піратська біржа» , де продаються і купуються акції. Тільки це акції не компаній і корпорацій, а майбутніх піратських нападів.
Відомі особистості Перший дослідник, який зазначив основні риси рельєфу Південної Африки, а також вивчив річку Замбезі, поклавши початок дослідженню озер Танганьїка і Ньяса. Його іменем названі міста – в Малаві та Замбії, водоспади, що знаходяться в нижній течії річки Конго, гори на північно-східній частині берега озера Ньяса.
Постать цього чоловіка є беззаперечно ключовою в історії ХХ сторіччя: ще за життя його ім’я стало символом незламності духу, відданості своєму народові та ідеям демократії. Він очолював рух проти апартеїду в Південній Африці, пережив майже три десятиліття у в’язниці, став тріумфальним першим чорношкірим президентом своєї країни, та лауреатом Нобелевської премії миру в 1993 році.
Південноафриканський кардіохірург, який, 3 грудня 1967 року, першим здійснив пересадку серця від людини людини. Хоча перший пацієнт прожив із пересадженим серцем усього 18 днів, це був успіх. Причиною смерті стала двобічна пневмонія, що розвинулася внаслідок застосування високих доз імуносупресантів.
Британський виконавець, автор пісень і музичний продюсер, відомий передусім як вокаліст та клавішник знаменитого рок-гурту. Співак народився в Занзібарському султанаті під британським протекторатом, нині територія Танзанії. Прославився своїм яскравим сценічним образом і чотириоктавним вокальним діапазоном.
Страви національної кухніАфриканська кухня, використовує багато місцевих фруктів й овочів, екзотичної дичини та риба океанів, що омивають материк. Завойовники й мандрівники кілька століть поспіль дарували африканцям свої національні традиції, роблячи місцеву кухню ще більш різноманітною та цікавою.
Берберська, алжирська, туніська, мароканська, маврітанська кухні використовують крупу, яка стала популярною і серед українців. Її виготовляють із зерен пшениці або проса. Для приготування використовується груба манна крупа, яку збивають у більші частинки, просіюють через сито та висушують. Далі використовують в якості гарніру, до якого подають м’ясо, рибу або овочі.
Різні варіації цієї страви готують у всій північній Африці, але особливу популярність вона завоювала на батьківщині – в Єгипті. Страва готується з листя овочів із гіркуватим смаком, яке відокремлюють від стебел, рубають і варять в бульйоні з коріандром і часником. Подається страва зі шматочками курячого або кролячого м’яса, іноді їх замінюють бараниною або рибою.
Назва цієї рослини пов’язана із птахом Фенікс, міфічним персонажем, що повстає з попелу. Вона ідеально пристосована для життя в пустелі. Плоди дуже поживні. Їх можна смажити, парити, додавати в якості спецій, їсти сирими, запиваючи молоком. Вживання цих сухофруктів допомагає швидше відновиться після важких хвороб, покращує самопочуття при анемії, очищає легені від мокроти, зміцненню серцево-судинну та імунну систему.