Впізнай країнуЇї називають «Країна на краю світу». Зелені пагорби, безкраї поля, на яких пасуться отари овець, чудова екологія та чисті річки... Мабуть, ці краї можна заслужено назвати одними з найкрасивіших на Землі. Не випадково, саме тут було відзнято трилогії «Володар кілець» та «Гобіт».
Єдина на Землі країна, що розташована відразу у всіх півкулях— Північній, Південній, Західній та Східній. Її острови розмістилися відразу і в Полінезії, і в Мікронезії. Острови Фенікс з 28 січня 2008 року є найбільшим в світі морським заповідником (площа становить 410 500 км²). Тут фактично відсутні річки, тому серьозною проблемоє є нестача прісної води.
Острівна держава в Філіппінському морі Тихого океану, справжній райський куточок з прекрасною природою, що не відчула на собі згубний вплив цивілізації. Архіпелаг налічує всього близько 250 островів. За довгі роки свого існування територія встигла побувати у володінні Іспанії, Німеччини, Японії, а останні 30 років була державою, вільно асоційованою з США. Про свою незалежність ця республіка оголосила порівняно недавно, в 1994 році.
На одному із островів тихоокеанської держави, в 50 метрах від берега, знаходиться підводна поштова станція. Придбавши заздалегідь непромокаємий конверт, дайвери можуть опустити лист в поштову скриньку, або віддати черговому листоноші, що сидить за стійкою в водолазному спорядженні. Таке незвичне поштове відділення знаходиться на глибині 3 метрів. Кожен день листівки забираються аквалангістами-працівниками пошти. З якої країни можна відправити листа таким незвичним способом?
Географічна віддаленість цих островів служить єдиною причиною, по якій ці території досі не стали популярним туристичним напрямком. Цим островам належать рекордсмени: найбільший піднесений кораловий атол на Землі, найбільше прісноводне озеро в південній частині Тихого океану, яке називається Тенгано та Марово — найбільша в світі солона лагуна. Як називаються ці острови?
Велика частина населення цієї країни до сих пір веде спосіб життя, близький до первісного. У кожного племені, що живе в повній ізоляції в джунглях, є своя мова, і жителі одного села зазвичай не розуміють жителів іншого, розташованого всього у 20 кілометрах десь від них. Англійською при цьому володіє всього близько 1% населення. Знаменитий мандрівник Миклухо-Маклай на протязі 4 років жив в первісному селі з місцевими жителями, вивчаючи їх побут та звичаї.
Ця країна складається з 322 островів Меланезії в південно-західній частині Тихого океану переважно вулканічного і коралового походження. Через ці острови проходить лінія зміни дат 180 меридіан. Цікавий той факт, що сонцезахисні окуляри, в країні, знаходяться під забороною, як і капелюхи. Носити їх можуть тільки вожді.
Невелика держава, що загубилася в безкрайньому океані. Максимальна висота островів над рівнем моря становить всього десять метрів. Ці острови по черзі ставали територією різних колоніальних держав: 1886 року — Німецької імперії, 1914 року — Японській імперії, 1947 року — включені до складу підопічної території ООН під управлінням США. Як державне утворення, виникли 1983 року, а з 1986 року перебувають у «вільній асоціації» зі США. Рівень радіації на цих островах сьогодні вищий, ніж у районах Чорнобиля та Фукусіми, що пережили ядерні катастрофи. До цього призвели численні випробування США під час Холодної війни. Назвіть ці острови.
Кораловий острів на вершині згаслого вулкана. Найменша острівна держава в світі та єдина республіка без столиці. На початку XX століття на острові знайшли багаті поклади фосфоритів, і після цього острів став місцем протистояння і запеклих боїв за цей природний ресурс між Австралією, Великою Британією та Новою Зеландією. Так як на острові проблеми із прісною водою, вона танкерами доставляється сюди з Австралії.
Полінезійська держава, яка колись носила назву «Острови Елліс». За чисельністю населення ця країна третя з кінця(близько 12 тисяч чоловік). Менше населення тільки у Науру і у Ватикану. А її площа складає всього 26 квадратних кілометрів. На цій території немає жодної річки. Жителі добувають прісну воду, збираючи її в спеціальні резервуари під час дощу.
Серед усіх населених островів світу саме цей острів є найбільш віддаленим від “великої землі”. Весь острів повністю з 1995 року вважається об’ктом всесвітньої спадщи ЮНЕСКО. Його знамениті статуї, моаї, виготовлені з туфу, мінералу, що представляє собою спресований вулканічний попіл. Острів багато десятиліть розбурхував уяву кількох поколінь антропологів і археологів. Зараз він досить добре вивчений, і нерозкритих загадок на ньому залишилося небагато, але це не робить його менш цікавим.
Екзотичні рослини. Вона - справжня цариця Океанії. Її міцна деревина йде на будівництво, молоко горіха вживають в їжу, з волокна плетуть мотузки, роблять щітки та рогожі. Особливо цінна копра в якій міститься до 65% масла, яке йде на виробництво маргарину, найкращих сортів туалетного мила та багатьох інших корисних речей.
Плоди цього дерева, в порівнянні з іншими фруктами, мають високу енергетичну цінність — 103 ккал на 100 грамів продукту. Крім того, вони дуже багаті на калій (до 490 мг на 100 гр), а також містять фосфор, кальцій, магній, вітамін С і вітаміни групи В. Тому це дерево можна вважати не тільки цінним і корисним фруктом, але і продуктом, багатим життєво важливими для здоров'я вітамінами і мікроелементами. Це найбільші фрукти з усіх, що ростуть на деревах.
Він росте в різних країнах, і скрізь користується величезною популярністю. Їдять його не тільки в стиглому вигляді, а й у незрілому, причому в другому випадку його застосовують як овоч, а не як фрукт. Втім, кулінари всього світу віддають йому належну повагу, і готують із нього якусь неймовірну кількість різних страв і десертів. Має яскравий сонячний колір та неймовірний смак і аромат.
Одна із найвідоміших приправ у світі дуже популярна серед жителів Океанії. До її складу входять різноманітні прянощі: коріандр, імбир, чілі, духм’яний перець, кориця, гвоздика. Завдяки пікантним куркумі та паприці страви набувають солодкувато-гострого смаку та яскравого золотистого відтінку. Її використовують при приготуванні м’ясних, овочевих страв та соусів.
Джерелаhttps://uk.wikipedia.org/https://dovidka.biz.ua/okeaniya-tsikavi-faktihttps://faktypro.com.ua/page/28-czikavikh-faktiv-pro-novu-zelandiyuhttps://tsikavi-fakty.com.ua/40-tsikavyh-faktiv-pro-solomonovi-ostrovy/https://faktypro.com.ua/page/20-czikavikh-faktiv-pro-papua---novu-gvineyu