Тема. Підсумковий урок «Звичайні дроби»
Мета:
· узагальнити знання учнів з теми «Звичайні дроби». Показати безпосередній зв'язок математичних понять з оточуючим світом. Застосовувати активні, наочні форми навчання.
· розвивати пізнавальну активність, пам’ять, увагу, розвивати навички роботи учнів з додатковим матеріалом, вдосконалювати навички спілкування, вчити працювати в парах.
· збільшувати інтерес до математики, виховувати працелюбність, поширювати світогляд учнів , повагу та толерантне відношення до оточуючих.
Обладнання: комп’ютер, проектор, презентація, картки для індивідуальної роботи.
Девіз уроку: «знати, мислити, вміти, діяти».
Хід уроку
I. Організаційно-психологічна частина
Загадка.
На базарі їх не купиш,
На дорозі не знайдеш,
Їх не зважиш на терезах,
Їм ціни не підбереш (Знання)
Слово «урок» таке звичне й дуже вагоме для нас. Скільки слів можна утворити з його букв! І всі ці слова будуть потрібні нам для успішної роботи на уроці. Складемо словничок слів, що починаються на букви, з яких складається слово «урок».
У - увага, успіх, усмішка…;
P - радість, робота, результат…;
O – охайність, організованість…;
К – кмітливість, команда… .
Сподіваюся, що на нашому уроці на нас чекають усі його складові.
II. Перевірка домашнього завдання
Відповідь: х = .
2)
Відповідь: х = .
3)
Відповідь: х = 0.
4) (х +
Відповідь: х = .
№1273
Відповідь: м периметр квадрата.
ІІІ. Повідомлення теми, мети, завдань уроку.
IV. Актуалізація опорних знань, вмінь, навичок.
Дати відповідь на питання:
1. Що означає риска дробу?
2. Що показує знаменник дробу?
3. Який дріб називається правильним?
4. Що таке мішане число?
5. Як додати дроби з однаковими знаменниками?
6. Що показує чисельник дробу?
7. Який дріб називається неправильним?
8. Як називається число виду ?
9. Як порівняти дроби з однаковими знаменниками?
10. Як відняти дроби з однаковими знаменниками?
Виконання усних вправ
Виконати дії:
V. Удосконалення вмінь і навичок.
Задача. Українська література. Перший вірш «Надія» Леся Українка написала у віці, що становить