УРОК 1
Тема уроку: Звідки людина дізнається про природу
Мета заняття: З'ясувати, звідки людина дізнається про природу, які джерела інформації використовуються для вивчення природи, та які науки вивчають природу.
Інструктаж з техніки безпеки: Обговорити правила безпечної поведінки під час спостережень за природою та проведення дослідів.
Спектр уроку: Ознайомлення з різними методами пізнання природи (спостереження, експерименти, використання літератури, інтернет-ресурсів
ХІД УРОКУ
Природа — це все, що оточує людину і виникло без її втручання. Наприклад, Сонце, Місяць, гори, зорі, повітря, тварини, рослини. Їх називають природними тілами й об’єднують у дві групи: живі природні тіла й неживі природні тіла. Існують тіла, створені людиною. Їх називають рукотворні тіла або вироби. Наприклад автомобіль, смартфон, книжка, годинник. Зміни, що відбуваються з тілами, називають явищами. Наприклад, танення льоду, цвітіння яблуні навесні й листопад восени.
Безпосереднє спостереження за природними явищами, рослинами, тваринами. Спостереження можуть бути короткочасними та довготривалими.
Створення спеціальних умов для вивчення властивостей об'єктів та явищ природи.
Книги, інтернет, освітні сайти, де подається систематизована інформація про природу.
Взаємодія з природою, створення штучного середовища (техносфери), що також дає певні знання про властивості природних тіл та процесів.
Отримання знань про природу через уроки, екскурсії, наукові гуртки.
Інструктаж з техніки безпеки на уроці: приклади:
Важливо навчити учнів розпізнавати потенційні небезпеки та способи їх уникнення, щоб убезпечити себе та інших під час вивчення природи.
Домашнє завдання параграф 1