План- конспект уроку з курсу «Пізнаємо природу»на тему "Колообіг води у природі" створений відповідно до модельної навчальної програми авторки Т.В.Коршевнюк.
Мета уроку: З'ясувати які процеси і явища лежать в основі колообігу води. Показати практичне значення колообігу води у природі та житті людини. Розвивати критичне мислення, вміння встановлювати причинно-наслідкові зв`язки, вміння працювати у групі для досягнення спільного результату. Виховувати уважність, спостережливість і відповідальність у роботі, формувати екологічне мислення здобувачів освіти.
Тип уроку: розвитку компетентностей
План- конспект уроку з курсу «Пізнаємо природу»
Тема. Колообіг води у природі
Мета уроку: З’ясувати які процеси і явища лежать в основі коло обігу води. Показати практичне значення колообігу води у природі та житті людини. Розвивати критичне мислення, вміння встановлювати причинно-наслідкові зв`язки, вміння працювати у групі для досягнення спільного результату. Виховувати уважність, спостережливість і відповідальність у роботі, формувати екологічне мислення здобувачів освіти.
Тип уроку: розвитку компетентностей
Очікувані результати.
Знаннєвий компонент: Учні /учениці розумітимуть поняття «колообіг води», знатимуть явища та процеси, що лежать в його основі.
Розумітимуть практичне значення колообігу води у природі та житті людини
Діяльнісний компонент:Учні /ученицівмітимуть встановлювати причинно-наслідкові зв`язки, зв’язки між оболонками, робити висновки, працювати у групі для досягнення спільного результату.
Ціннісний компонент: : Учні /учениціУсвідомлююь значення літосфери, гідросфери та атмосферних явищ для природи та життя людини,
Види навчальної діяльності: дослідження, робота з інформацією, моделювання.
ПРО. Учень/учениця проводить дослідження природи, усвідомлює закономірності природи
опрацьовує та використовує інформацію
ХІД УРОКУ
І. Організація класу. Створення сприятливої психоемоційної ситуації у класі.
ПРО Учень/учениця конструктивно керує емоціями
ІІ. Актуалізація опорних знань і вмінь.
Пригадаємо , що таке земна кора, атмосфера, гідросфера.
ІІІ.Мотивація навчальної діяльності. Формулювання мети та планування спільної діяльності.
ПРОУчень/ученицявиявляє інтерес до навчання;висловлює власну думку
Перегляд мультфільму «Подорож краплинки»
IV.Набуття знань і досвіду.
ПРОУчень/учениця:діє творчо;виявляє ініціативу в процесі навчання; критично та системно мислить;висловлює власну думку; логічно обґрунтовує власну позицію; оцінює ризики;самостійно приймає рішення; розв’язує проблеми;співпрацює з іншими.
Об’єднати учнів у групи
Завдання:
2. Презентація роботи груп. Корекція інформації.
V. Руханка «Австралійський дощ»
VІ. Усвідомлення знань, умінь і навичок
ПРОУчень/учениця:діє творчо;виявляє ініціативу в процесі навчання; критично та системно мислить;висловлює власну думку; логічно обґрунтовує власну позицію; оцінює ризики;самостійно приймає рішення; розв’язує проблеми;співпрацює з іншими
1).Вправа «Склади колообіг води»
Завдання. Варіант1. Розташуй номери малюнків у правильній послідовності
Варіант 2. Збери динамічну модель з магнітних елементів.
Варіант 3. Виправ помилку у схемі колообігу.
















![]()


2).Презентація та корекція інформації.
VІІ. Рефлексія учнівської діяльності
Прийом «Мікрофон». Обери фразеологічний зворот, який описує твою роботу на уроці : «Краєм вуха», «Як мокре горить»,«Гнув спину»
VІIІ. Пояснення д.з.
Виконати дослідження с.125-126
VIIІ. Підсумок уроку.