План-конспект до уроку-бесіди "Символічні значення портрету"(за твором Оскар Уайльд "Портрет Доріана Грея")

Про матеріал
План-конспект до уроку-бесіди на тему "Символічні значення портрету"(за твором Оскар Уайльд "Портрет Доріана Грея").
Перегляд файлу

 

 

 

План – конспект

уроку із зарубіжної літератури

по темі « Символічні значення портрета»

( Оскар Уайльд «Портрет Доріана Грея»)

C:\Users\Школа\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.MSO\7264BB4E.tmp

 

 

               Тема: символічні значення портрета.

          Мета: З’ясувати сутність символіки портрета. Розвивати                        абстрактне, логічне мислення, розширювати читацький кругозір    учнів, навички роботи з підручником, виховувати вміння бути людяними, істинними патріотами, формувати принципи гуманності.

          Тип уроку: урок- бесіда.

                                         Хід уроку

  1. Оголошення теми і мети
  2. Актуалізація опорних знань і вмінь
  • Творчість якого письменника ми вивчали?
  • Що ви знаєте про життя цього письменника?
  • Літературна спадщина.
  • Чи можна заради краси знехтувати мораллю?
  1. Сприйняття навчального матеріалу
  1. Аналіз символіки портрета
  • Чому автор назвав твір « Портрет Доріана Грея», а не іменем головного героя?
  • У зв’язку з цим, яку роль відіграє портрет у творі?
  • Коли вперше сталися зміни на портреті? Як це трапилось? І результатом чого вони стали?
  • Як із часом змінюється портрет?
  • Чому Доріан вирішив показати портрет Безілу Голуорду? Де на цей час уже знаходився портрет?
  • Яким ми бачимо портрет в кінці твору? Що в ньому найжахливіше?
  • Чи не бачите ви парадоксу у щойно розглянутому матеріалі?

2.Значення сутності слова портрет.

П – погляд, посмішка

О – ошатний, охайний

Р – розум

Т – талант

Р-розкішний

Е – енергія

Т- туга

3.Знайдемо зашифровані пункти аналізу твору (ребуси)

4. Знайдемо образи-символи роману(хмаринка слів)

5.Дослідницький проєкт «Портрет  - це поняття давнє, вічне». Для О.Уайльда головне не портрет людини, а те, як вона прожила життя, чи зберегла свою душу в чистоті? В наш складний час, під час складних умов воєнного часу, головне, як ніколи, зберегти свою душу в чистоті.

Учнів нашого класу зацікавило фото військового, який читає книгу в окопі під обстрілами. Тому учні розділились на 2 дослідницькі групи: 1група-знайти інформацію про військового; 2 група-знайти інформацію про автора книги.

Результати дослідницької роботи I групи

 

 

 

 

 

C:\Users\Школа\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.MSO\8965C498.tmp

 

 

 

 

Джерело інформації:https://tsn.ua/ato/boyec-zsu-chitav-u-okopi-knigu-snaydera-ta-otrimav-reakciyu-avtora-istoriya-ukrayinskogo-zahisnika-2236492.html

Результати дослідницької роботи II групи

Снайдер Тімоті | Інтерв'ю з України

 

 

 

 

 

 

 

Джерело інформації: https://suspilne.media/282177-najrozumnisi-ludi-u-cij-vijni-ukrainske-komanduvanna-a-ne-rosiani-ci-amerikanci-timoti-snajder/

  1. Підсумок уроку.

Психологічна гра «Упізнай людина на гуртовому фото за даними рисами характеру»

І людина       ІІ людина

Добра      Завжди любить людей

Чуйна                                          Вважає інших кращими за себе

Відверта                                          Має низьку самооцінку    

Щира                                                  Вразлива

Справедлива                                                 Чесна

Комунікабельна                                     Комунікабельна

Чесна                                                             Відверта

Розумна      Невпевнена

    

Учні перед собою мають гуртові фотографії. Завдання: відгадати за рисами характеру (І і ІІ) двох осіб з цих портретів. Цих людей в нашій аудиторії знають двоє: директор і вчитель.

 

 

 

 

docx
Додано
7 березня 2023
Переглядів
305
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку