План- конспект уроку для 5 класу відповідно підручника Ю.М. Клименко. Французька мова:
підручник для 5-го кл. загальноосвіт. навч. закл.(5-й рік навчання) – К. : Генеза, 2013. за темою
« Подорож ».
План-конспект
особистісно-зорієнтованого уроку
із використанням інформаційних технологій для 5 класу.
Про матеріал: план- конспект для 5 класу відповідно підручника Ю.М. Клименко. Французька мова: підручник для 5-го кл. загальноосвіт. навч. закл.(5-й рік навчання) – К. : Генеза, 2013. за темою « Подорож ».
Тривалість уроку – 45 хвилин
Урок № 6
Тема уроку – « Подорож потягом або Київ туристичний »
Мета уроку:
Учитель
cприятиме розвитку в учнів уміння ввічливо висловлювати прохання, згоду й
незгоду, використовуючи лексико-граматичний інвентар: нові лексичні одиниці та
модельні речення з теми „ Подорож “, Futur proche.
Очікувані результати:
Учні
- самостійно здобуть інформацію про Київ в інтернеті, використовуючи уміння
та навички з інформатики.
- зможуть проявити свою індивідуальність, творче мислення, уяву,
вміння працювати колективно.
- продемонструють почуття патріотизму, повагу до своєї Батьківщини.
Тип уроку: комбінований з елементами інтерактивного, проектного навчання та
„ перевернутого “ уроку.
Форми роботи: групова, фронтальна, колективна.
Методи: вербальні ( бесіда, розповідь учнів, пояснення ), наочні (фотографії, схеми, відеофільм, презентація, комп᾽ютер ), практичні ( вправи, виготовлення реклами ).
Обладнання: комп’ютер, мультимедійна установка, фотографії, папір, олівці, клей.
Хід уроку
На дошці тема уроку, висловлювання Михайла Булгакова:
«Dans le monde il n’y a pas de ville plus belle que Kièv».
M . Bonjour, mes amis ! Je voudrais dire que cette leçon est un peu triste pour moi ! Nous avons presque terminé notre projet «Voyage». Nous avons déja été à Paris ! Et maintenant nous faisons le voyage en train. Où allons- nous? Il y a quelles choses quі vous aident ! C᾽est l᾽information que vous avez trouvée à Internet. Ce sont les photos de notre capitale.
Et encore ! Lisez l᾽épigraphe de notre leçon
Notre problème est׃ Pourquoi M. Boulgakov a-t-il dit que dans le monde il n’y a pas de ville plus belle que Kièv. A- t-il raison?
( на дошку )
- Nous chantons sur le sport
- C᾽est la communication d`après le sujet donné
- Nous faisons la connaissance de Kièv à coupoles dorées
- Nous apprenons des mots nouveaux
- C᾽est la conversation du métro parisien
Lisez ces objectifs à voix basse et choisissez deux qui ne sont pas justes ! Essuyez – les!
2. Етап проектування 2 хв.
1. План уроку ( Зробіть в логічному порядку!) Faisons ensemble le plan de notre leçon!
( Mettez en ordre logique!)
- лексична зарядка - gymnastique lexique
- нові слова - mots nouveaux
- майбутній найближчий час - Futur proche
- аудіювання - audition
- рольова гра - jeu de rôle
- рефлексія; оцінювання - bilan; notes
3. Етап організації та реалізації навчальної діяльності 37 хв
1. Актуалізація опорних знань:
- лексична зарядка (прикладка № 1) 3 хв.
- перевірка домашнього завдання (запитання до тексту) 2 хв.
- вивчення нових слів (прикладка № 2 ) 3 хв.
- переклад речень з української мови на французьку (прикладка № 3) 5 хв.
- знайомство з правилом утворення Futur proche. (прикладка № 4) 3 хв.
- аудіювання тексту – перегляд відеофільму або презентація (прикладка № 5) 5 хв.
2. Активізація вивченого матеріалу . 16 хв.
- рольова гра « Екскурсія по Києву »:
завдання І команди: скласти рекламу екскурсій для туристичної фірми згідно фото та
інформації, що учні знайшли в інтернеті.(домашнє завдання)
завдання ІІ команди: скласти та розіграти діалог « В потягу до Києва » згідно фото та
інформації, що учні знайшли в інтернеті. ( домашнє завдання)
завдання ІІІ команди: скласти та розіграти діалог « Мандруємо Києвом » згідно фото
та інформації, що учні знайшли в інтернеті.( домашнє завдання)
Використати дієслова в Futur proche.
4. Етап контролю та оцінювання 2-3 хв.
1. Рефлексія, підбиття підсумків уроку, оцінювання знань учнів.
2. Пояснення домашнього завдання : написати листа другу з запрошенням до Києва.
Прикладка №1
M. Continuez la phrase !
Quand on me dit „ Kyїv“ je me présente…
je vois avant tout …
j᾽imagine…
je me souviens…
Введення нових слів.
M . Ecoutez ! Lisez des mots nouveaux ! Tachez de comprendre leur sens !
Прикладка № 2
à coupoles dorées incroyable
ancien moderne
M Traduisez des phrases suivantes:
Прикладка № 3
1. Київ - дуже різний.
2. Це одне з найстаровинніших міст Східної Європи.
3. Багато туристів відвідують це незабутнє місто.
4. В нашій столиці є неймовірні пам’ятники, вулиці, собори, монастирі, парки.
5. В світі немає міста кращого ніж Київ, ось чому ми любимо це незабутнє, неймовірне,
златоверхе місто.
Повторення правил майбутнього найближчого часу !
M. Un peu de grammaire !
Прикладка № 4
Futur proche - майбутній найближчий час
Утворюється:
aller ( в сучасному часі) + дієслово в неозначеній формі.
- je vais + infinitiv - nous allons + infinitiv
- tu vas + infinitiv - vous allez + infinitiv
- il va + infinitiv - ils vont + infinitiv
Je vais parler Nous allons parler
Tu vas finir Vous allez finir
Il, elle va avoir Ils, elles vont avoir
M. Mettez les verbes au Futur proche : nous …
- guider ( супроводити ) -choisir ( вибирати ) -faire de la réclame
- visiter ( відвідувати ) ( робити рекламу )
- admirer ( захоплюватися ) -pouvoir ( змогти )
- traverser ( пересікати ) -vouloir ( хотіти )
- acheter (купувати ) -avoir ( мати )
-être ( бути )
-voir ( бачити )
Аудіювання тексту ( з опорою на картинки )
M Faisons l᾽audition !
Прикладка № 5
C᾽est un monument à une personne historique.
Cette personne historique était hetman de l᾽Ukraine en 1648.
2. Elle a été fondée en 1037 par Yarosov le Sage .
Elle est une très belle cathèdrale de Kièv qui a joué un grand rôle dans le devellopement
de lecriture, de la littérature, de peinture, des arts appliqués.
3. C᾽est un monument à des personnages du célèbre film „ Suivant aux lièvres “.
4. C᾽est le symbole de Kièv.
5. Il est très bon, aimé par les Ukrainiens ! On peut l᾽acheter aux magasins de Kièv.
s᾽appelle…