План-конспект уроку з фізики для 7 класу

Про матеріал
План - конспект уроку фізики для 7 класу з використанням ігрових, активних форм роботи
Перегляд файлу

Тема. Поняття та уявлення про закони природи. Природничі науки. Роль і місце фізики серед природничих наук

Мета.

  • Ознайомити із завданнями фізики як науки про природу, засобами і методами вивчення предмета; правилами поведінки у кабінеті фізики.
  • Розвивати вміння користуватися підручником.
  • Виховувати позитивне ставлення учнів до навчально-пізнавальної діяльності.

Тип уроку. Вивчення нового матеріалу

Демонстрації.

Мильна бульбашка

Термометр кухонний

Терези. Зважування горошинки

Модель теплового двигуна.

Навчально-методичне забезпечення.  Підручник «Фізика», паперові зірочки для оцінювання; мильні бульбашки; термометри, кухонні ваги, мірні склянки, рулетка, лінійка, терези; горох; модель теплового двигуна; магнітна дошка, магніти.

Хід уроку

  1. Мотивація навчальної діяльності. Актуалізація опорних знань

Коло знайомств. Можна запропонувати учням познайомитися, ставши в коло, і запропонувати кожному почати речення зі слів  : «Мене звати … . Я очікую від вивчення цього предмета …», або «Я чув про фізику, що …, а хочу дізнатися…» та ін..

Бесіда. Спостереження і обговорення демонстрацій

  •          Для чого вивчати фізику?

 Демонстрація.  Мильна бульбашка. Чому мильні бульбашки переливаються різними кольорами , а через деякий час лопають?

Демонстрація.  Термометр кухонний. Що це за прилад?Як визначити температуру  даним термометром? Що означають літери С і F?(запропонувати визначити ціну поділки термометра)

Демонстрація. Терези. Чи можна зважити горошинку?(спробувати зважити одну горошинку на електронних кухонних вагах і терезах)

Демонстрація. Модель теплового двигуна. Як працює тепловий двигун?

На ці та багато інших  запитань дасть відповідь фізика.

  •          Які природничі науки ви вже знаєте? Що вивчає кожна з них?

 

  1. План викладення нового матеріалу
  1. Фізика – наука про природу.
  2. Природничі науки.

Гра «Сортер» Запропонувати розмістити на дошці картинки із зображеннями предметів чи явищ відповідно до тих наук які їх вивчають. Наприклад : рослина – біологія, ландшафт – географія, речовина – хімія, блискавка – фізика і т.д.

  1. Математика – мова фізики
  2. Роль фізики серед природничих наук

5. Правила поведінки у кабінеті фізики

6. Засоби і методи вивчення предмета

  •          Зошити: для робіт, для лабораторних робіт, для контролю знань.
  •          Підручник «Фізика. 7клас», збірник задач.
  •          Фізичні прилади, обладнання, моделі, посуд.

7. Форми і методи роботи

  •          Самостійні, контрольні роботи, тести, фізичні диктанти
  •          Лабораторні та експериментальні роботи
  •          Демонстрації, досліди, перегляд відео
  •          Самостійна робота з підручником
  •          Пошуково-дослідницькі та творчі роботи, проєкти.
  •          Виготовлення приладів

8. Ознайомлення із календарним планом вивчення розділу

  1. Закріплення нових знань

Гра. «Хто швидше?»

Мета. Розвивати вміння шукати інформацію у підручнику «Фізика. 7 клас»

Запропонувати учням знайти деякі розділи, визначення, завдання за підручником. Хто швидше справляється – отримує зірочку

  1. Знайти, на якій сторінці розміщено «Зміст» підручника.
  2. Знайти і зачитати визначення фізичної величини – сили.
  3. На яких сторінках підручника розкрита тема «Механічний рух»?
  4. Знайти відповідь до вправи 2.4
  5. Як називається перший розділ у підручнику?
  6. Хто є автором підручника?
  7. На якій сторінці знаходиться вправа 8.3?
  8. Яку фізичну величину можна знайти у додатку 5?
  9. Як називається перший параграф третього розділу?
  10.  Скільки сторінок  у підручнику?

Ребус.

 

  1. Підсумок уроку. Рефлексія
  •          Які правила поведінки у кабінеті фізики ви запам’ятали?
  •          Що вас найбільше зацікавило на уроці?
  •          Перерахуйте вимірювальні прилади, які ми використали на уроці.
  •          Продовжіть фразу

«Я сьогодні на уроці фізики…»

«Мені запам’яталося, що…»

«Я був задоволений(задоволена)…»

«Мені не сподобалося, що…»

«Я хотів би…(хотіла б…)»

  1. Домашнє завдання

Записати у робочий зошит «Правила поведінки у кабінеті фізики»

Прочитати §1-2.

*Навести 10 прикладів де застосовуються знання з фізики у  побуті.

 

 

 

 

Фізика

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Біологія

 

 

Географія

 

Хімія

 

 

doc
Додав(-ла)
Токар Наталія
Пов’язані теми
Фізика, 7 клас, Розробки уроків
До підручника
Фізика 7 клас (Бар’яхтар В.Г., Довгий С.О., Божинова Ф.Я., Горобець Ю.І., Ненашев І.Ю., Кірюхіна О.О.; за редакцією Бар’яхтара В.Г., Довгого С.О.)
До уроку
§ 1. Фізика - наука про природу
Додано
3 січня
Переглядів
7
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку