Тема. Експериментальні та теоретичні методи досліджень законів природи. Правила безпеки під час здійснення експериментів та досліджень
Мета.
-
Ознайомити із методами здобуття нових знань; правилами безпеки при проведенні експериментів та досліджень.
-
Розвивати увагу, вміння аналізувати, критично мислити, робити висновки.
-
Виховувати патріотичну свідомість, інтерес до творчості.
Тип уроку. Вивчення нового матеріалу
Навчально-методичне забезпечення. Аркуші паперу А4; відео « Дослід Галілео Галілея на Пізанській вежі»; відео «Внесок українських вчених-фізиків у розвиток науки»
Хід уроку
-
Мотивація навчальної діяльності. Актуалізація опорних знань
-
Перевірка домашнього завдання. Захист проектів. “Найважливіша речовина на Землі”
-
Гра “Долоньки”. (Плескають в долоні, коли називають фізичне тіло)
-
Стіл
-
вода
-
дерево
-
яблуня
-
ручка
-
пластмаса
-
олівець
-
куля
-
телефон
-
скло
-
алюміній
-
ножиці
-
ртуть
-
нафта
-
грім
-
гума
-
гумка
-
Чи відомий вам персонаж на картинці? Хто це? Чим він прославився?
-
План викладення нового матеріалу
-
Методи здобуття нових знань
-
Експериментальний
-
Теоретичний
-
Дослід Галілео Галілея на Пізанській вежі . Відео
-
Встановлення теорії, закону. Використання фізичних законів
-
Правила безпеки під час здійснення експериментів та досліджень
-
Внесок українських вчених – фізиків у розвиток науки. Відео
-
Закріплення нових знань
Вправа 1. Припустіть, як людина здобувала нові знання про блискавку? Як ми зараз використовуємо ці знання?
Вправа 2. Дослідження. У скільки разів можна скласти листок паперу?
(Запропонувати висунути гіпотезу, провести експеримент і зробити висновки)
-
Підсумок уроку. Рефлексія
-
Домашнє завдання
Прочитати §3.
**Підготувати проєкт про українського вченого-фізика, який вніс вагомий вклад у розвиток науки
*Виконати інтерактивну вправу «Фізичне тіло, речовина, явище» для повторення