Мета. Ввести нові ЛО з теми; вивчити правила читання ill, у, ti; опрацювати діалоги з використанням нової лексики; почати вивчення les verbes pronominaux та особливості заперечної форми; формувати вміння та навички розуміння тексту на слух; розвивати вміння монологічного мовлення; виховувати повагу до однокласників та до країни, мову якої діти вивчають
План-конспект уроку з французської мови у 6 класі
Тема. Введення нових ЛО з теми. Діалоги з використанням лексики. Розвиток навичок читання
Мета. Ввести нові ЛО з теми; вивчити правила читання ill, у, ti; опрацювати діалоги з використанням нової лексики; почати вивчення les verbes pronominaux та особливості заперечної форми; формувати вміння та навички розуміння тексту на слух; розвивати вміння монологічного мовлення; виховувати повагу до однокласників та до країни, мову якої діти вивчають Наскрізна змістова лінія: громадянська відповідальність.
Хід уроку
I. Привітання. Діти згадують правило "Présent"
II. Введення правил читання ill, y, ti. Діти записують правила у словники
2.1. Відпрацювання фонетичних правил. Діти читають слова та пояснюють правила читання (р. 36-37)
III. Введення нової лексики з теми. Діти читають слова та звертають увагу на особливості появи значків у певних дієсловах. (р. 19)
IV. Введення нової граматичної структури: Les verbes pronominaux (p. 19-20). Вчитель пояснює особливості зворотних дієслів. Діти у словниках записують відмінювання дієслова
Je me couche
Tu te couches
Il, elle, on se couche
Nous nous couchons
Vous vous couchez
Ils, elles se couchent
4.2. Заперечна форма. Вчитель пояснює дітям, що частка se входить у
заперечення.
V. Вправи на відпрацювання зворотних дієслів. Робота у зошитах. Діти
відмінюють дієслова та ставлять їх у заперечну форму
Se laver, se lever
VІ. Читання та переклад вірша (р. 19). Діти читають та перекладають вірш, у
якому використані зворотні дієслова
VII. Робота зі зворотними дієсловами
7.1 Діти вставляють необхідну частку та перекладають. Діти пояснюють, що
дієслово стоїть у теперішньому часі
1.Enfin je____réveille. 2.D'abord on____promène. 3. Puis nous____couchons.
4. Ensuite tu____lave. 5. D'abord ils___réveillent. 6. Puis il___brosse les
dents. 7.Ensuite elles_____habillent. 8. Enfin elle___coiffe. 9.Puis____
brossez les dents.
7.2. Діти вставляють необхідне закінчення та перекладають. Діти пояснюють, що дієслово стоїть у теперішньому часі
1. D'abord tu te lèv___. 2. Enfin ils se couch___. 3. Ensuite nous nous
promen___. 4. Puis il s'habille___. 5. D'abord je m'habill___. 6. Enfin je me
réveill__. 7. Ensuite nous nous lev _____ 8. Puis elle se repos___. 9. Enfin vous
vous coiff______
Розминка.
D'abord je me réveille
Ensuite se me lave
Puis je me brosse les dents
Enfin je me couche
D'abord je me réveille
Ensuite je me coiffe
Puis je me promène
Enfin je me couche
D'abord je me lève
Puis je me lave
Ensuite je me coiffe
Enfin je me couche
VIII. Аудіювання.
8.1.Діти слухають діалоги, у яких люди розповідають про свій день, та
роблять завдання по діалогам
Marie |
Je me brosse les dents |
Je me réveille |
Je |
me |
repose
|
Je |
m'habille |
Paul |
Je m'habille |
Je me lève |
Je |
me |
repose |
Je |
me proméne |
Anna |
Je m'habille |
Je me brosse les dents |
Je me lave |
Je |
me lève
|
8.2.Робота після діалогу
Vrai ou faux
1.Marie se repose
2.Anna se brosse les dents
З.Раul se coiffe
4.Marie se promène
5.Anna se promène
6.Paul se lève
ІХ. Говоріння. Діти заповнюють таблицю про себе та розповідають класу про
частину свого дня.
Se réveiller, se laver, se brosser les dents, s'habiller
D'abord je |
Ensuite je |
Puis je |
Enfin je |
X. Рефлексія. Діти повторюють особливості відмінювання зворотних
дієслів та нові лексичні одиниці
Devoir. Voc. p. 19, Exl, 2 p.20, phonétique p. 36-37