Тема: Федір Петрів. "Що починається з малого?" Клас: 4
Мета уроку:
Ознайомити учнів з творчістю Федора Петріва та його твором "Що починається з малого?";
Розвивати вміння аналізувати та інтерпретувати літературні тексти;
Сприяти формуванню моральних цінностей.
Обладнання:
Підручник з літературного читання;
Дошка;
Маркери.
Хід уроку
I. Організаційний момент (2 хв.)
Привітання, перевірка готовності до уроку.
II. Мотивація (3 хв.)
Обговорення з учнями важливості читання та аналізу літературних творів.
III. Представлення твору (15 хв.)
Інформація про автора (5 хв.)
Коротка біографія Федора Петріва та його внесок у українську літературу.
Читання та аналіз твору "Що починається з малого?" (10 хв.)
Голосне читання твору вчителем або учнями.
Перше обговорення основних ідей та повідомлень твору.
IV. Глибокий аналіз твору (20 хв.)
Обговорення головних героїв і їхніх дій (10 хв.)
Завдання: учні мають описати головних героїв та їхні дії.
Дискусія про повідомлення та тему твору (10 хв.)
Завдання: учні обговорюють, яку важливу ідею висвітлює Федір Петрів в своєму творі "Що починається з малого?".
V. Підсумок уроку (5 хв.)
Обговорення виконаних завдань (2 хв.)
Учні представляють свої висновки, обговорюють, чи вони зрозуміли основну ідею та повідомлення твору.
Підсумок (3 хв.)
Вчитель робить підсумок уроку, наголошуючи на значущості творчості Федора Петріва та його впливу на українську літературу.
VI. Домашнє завдання (1 хв.)
Призначення домашнього завдання для подальшого закріплення матеріалу: написати невеликий есе на тему "Що, на мою думку, 'починається з малого?'"