Тема: Олена Герасимова. "Несподіване знайомство".
Клас: 4
Мета уроку:
Ознайомити учнів з творчістю Олени Герасимової та її твором "Несподіване знайомство";
Розвивати навички аналізу та інтерпретації літературних текстів;
Формувати уміння визначати головну думку твору.
Обладнання:
Підручник з літературного читання;
Дошка;
Маркери.
Хід уроку
I. Організаційний момент (2 хв.)
Привітання, перевірка готовності до уроку.
II. Представлення теми і мети уроку (3 хв.)
Вчитель представляє тему і мету уроку, акцентуючи на значущості читання та розуміння літератури.
III. Представлення твору (10 хв.)
Інформація про автора (5 хв.)
Коротка біографія Олени Герасимової, її вклад в українську літературу.
Читання та аналіз твору "Несподіване знайомство" (5 хв.)
Учні читають твор вголос, а потім обговорюють перше враження від нього.
IV. Глибокий аналіз твору (20 хв.)
Обговорення персонажів та їхніх вчинків (10 хв.)
Учні обговорюють персонажів твору, їхні дії та мотиви, що впливали на їхні вчинки.
Обговорення головної теми твору (10 хв.)
Учні обговорюють головну тему твору "Несподіване знайомство" та її важливість.
V. Підсумок уроку (5 хв.)
Обговорення виконаних завдань (2 хв.)
Учні представляють свої думки та висновки, що стосуються персонажів та головної теми твору.
Підсумок (3 хв.)
Вчитель робить підсумок уроку, наголошуючи на важливості розуміння літературних творів та використання аналізу для глибшого розуміння.
VI. Домашнє завдання (1 хв.)
Призначення домашнього завдання для подальшого закріплення матеріалу: написати невеликий есе на тему "Як я розумію головну тему твору "Несподіване знайомство".