План-конспект уроку з ЗБД для учнів 6 класу«Попередження ризиків від вибухонебезпечних предметів»

Про матеріал
Формування компетентності учнів у питаннях обізнаності щодо ознак вибухонебезпечних предметів (ВНП) та територій, особливостей позначення/маркування небезпечної території («Небезпечно міни»), правил поведінки під час: виявлення вибухонебезпечних предметів, якщо опинилися на замінованій території, виклику рятувальних служб; розвиток критичного мислення, навичок навчальної комунікації; виховувати почуття відповідальності за своє життя та життя інших.
Перегляд файлу

                                                План-конспект уроку

                                               з ЗБД для учнів 6 класу

на тему  «Попередження ризиків від вибухонебезпечних предметів»

Тема: Попередження ризиків від вибухонебезпечних предметів

Мета:

- навчальна: формування компетентності учнів у питаннях

обізнаності щодо ознак вибухонебезпечних предметів (ВНП) та територій,

особливостей позначення/маркування небезпечної території («Небезпечно

міни»), правил поведінки під час: виявлення вибухонебезпечних предметів,

якщо опинилися на замінованій території, виклику рятувальних служб;

- розвивальна: розвиток критичного мислення, навичок навчальної

комунікації;

- виховна: виховувати почуття відповідальності за своє життя та

життя інших.

Обладнання та матеріали: підручники, зошити, ноутбук, мобільний

телефон.

Тип уроку: комбінований.

План уроку:

І. Організація навчальної діяльності.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.

ІV. Формування нових знань.

V. Узагальнення і систематизація знань.

VІ. Рефлексія уроку.

VІІ. Визначення домашнього завдання.

Хід уроку

І. Організація навчальної діяльності.

(Інтерактивний прийом «Подаруй смайлик» з використанням чату

Zoom)

- Добрий день! Готуємося до заняття. Перевірте чи ніщо не

заважатиме вам сприймати матеріал, зробіть всі відповідні технічні

налаштування для роботи на уроці: увімкніть відео, перевірте звук,

підготуйте ручку, зошит. Надішліть у чат смайлик, який відображає ваш

настрій. Дякую!

Сьогодні будемо працювати на занятті із ось таким зеленим

смайликом (демонстрація чек-листа до уроку).

З ним ви зможете працювати як на уроці разом зі мною, так і

самостійно вивчити матеріал, рухаючись за стрілочками. Розпочнемо!

ІІ. Актуалізація опорних знань.

(Прийом «Інтелектуальний пінг-понг»)

- Чи знаєте ви, що таке вибухонебезпечні предмети?

- Чи можна брати до рук іграшки чи гаджети у незнайомих місцях?

- Що робити, якщо помітили небезпечний предмет?

- Чим відомий пес Патрон?

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.

- Знайти сьогодні «небезпечну іграшку» можна практично скрізь: у

лісі, в старому окопі, на полі, навіть на власному подвір’ї та вулицях міст.

Під вибухонебезпечними предметами слід розуміти будь-які пристрої,

засоби, підозрілі предмети, які здатні за певних умов (або при дії на них)

вибухати.

На цьому уроці ми будемо навчатися розрізняти вибухонебезпечні

предмети (ВНП) та території, з’ясуємо особливості позначення/маркування

небезпечної території («Небезпечно міни»), правила поведінки під час

виявлення вибухонебезпечних предметів, якщо опинилися на замінованій

території, як викликати рятувальну службу.

ІV. Формування нових знань.

(Прийом «Відео з експертом» з використанням освітнього

відеоконтенту)

- Небезпечні предмети можуть бути схожими на красивого

«метелика». Ця міна невелика, розміром як долоня, може бути зеленою або

коричневою. Вона може вибухнути, якщо до неї хтось доторкнеться, або

навіть сама по собі - раптово. Тому наближатись до такого «метелика» дуже

небезпечно. Ось чому треба бути дуже уважним – не підходь, не чіпай,

обережно відійди і повідом про знахідку когось із дорослих. Вони

зателефонують за номером 101 і рятувальники неодмінно приїдуть, щоб

знешкодити міну і знову зробити це місце безпечним.

До вашої уваги розповідь експерта про вибухонебезпечні предмети.

Слухайте уважно, адже це дуже важливо для безпеки вас та ваших рідних.

V. Узагальнення і систематизація знань.

(Прийом «Інтерактивне тестування» з використанням освітньої

платформи «На Урок»)

- Перевіримо засвоєння нового матеріалу. Виконайте завдання від

експерта з ВНП – пса Патрона, перейшовши за посиланням

VІ. Рефлексія уроку.

(Прийом «Рюкзак, кошик, м’ясорубка» з використанням сервісу

Mentimetr)

- У «рюкзак» «покладіть» (назвіть/напишіть) те, що важливого для

себе ви засвоїв під час опрацювання теми й будете активно застосовувати в

повсякденному житті, що вас зацікавило, було корисним. У «кошик»

відправте те, що, на вашу думку, було другорядним, непотрібним. До

«м’ясорубки» покладіть думки про те, що виявилося цікавим, важливим, але

потребує додаткового вивчення, поглиблення знань, пояснення вчителя.

VІІ. Визначення домашнього завдання.

Опрацювати параграф підручника.

Творче завдання: створити макет ВНП з паперу та репрезентувати

його, додавши розповідь про його небезпеку.

docx
Додано
14 квітня
Переглядів
65
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку