План-конспект позакласного заходу.
Брейн – ринг
«ЛОГІЧНА ВЕСЕЛКА»
Мета:
Метод: проведення заняття в ігровій формі.
Тип заняття: гра.
Обладнання:
СЦЕНАРІЙ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНИХ ЗМАГАНЬ
Умови гри. Кожен клас вибирає команду із шести учасників.Всі інші учні – вболівальники. Кожна команда обирає капітана та назву команди.
Назви команд вводять в початковому вікні програми. На ноутбуках попередньо встановлені клієнтські програми «Брейн-ринг». Серверна частина програми встановлена на комп’ютері вчителя.(Програма «Брей-ринг» створена вчителем інформатики Кошарівського НВК "ЗОШ І-ІІІ ступенів -ДНЗ" Зеленським Володимиром Івановичем https://sites.google.com/site/infowladgreen/home)
Вчитель запускає презентацію із запитаннями, а також таймерна 1 хв.. Команди обдумують відповіді. Та команда, яка першою натисне відповідну клавішу на ноутбуці, отримує право відповіді. Якщо відповідь вірна, то команда отримує 1 бал, а якщо ні. То право відповіді переходить до іншої команди в межах залишеного часу від 1 хв. Правильні відповіді і загальний рахунок змагання відображається на екрані.
І раунд. ЛОГІЧНА РОЗМИНКА
(Обдумування – 1 хвилина)
1.Віні-Пух, прогулюючись лісом, зайшов до П'ятачка. Потім вони разом пішли до Кролика, і потім утрьох відправилися до озера. Яка схема відображує маршрут друзів?
2. По алгоритму із стрілок відтвори малюнок. Що у тебе вийшло?
3. Обчислювальна машина рахує за алгоритмом, зображеним у вигляді блок-схеми. Якщо a = 17, то чому дорівнюватиме результат?
4. Настав сонячний день. П'ятачок і Вінні-пух домовилися зустрітися з друзями на березі озера. Визнач, з ким зі своїх друзів вони зустрілися?
5. Що побачить Кіт Матроскін, коли надіне окуляри, які показують чорне білим, а біле чорним і подивиться на цей малюнок.
1) 2 і 4; 2) 1 і 5;
6. Виберіть зайвий пристрій.
7. Виберіть пристрій опрацювання інформації.
8. Колись так називали людей, які безкоштовно обмінювалися комп'ютерними програмами. Потім їх стали вважати «віртуальними хуліганами». Самі вони вважають, що ведуть боротьбу за вільний доступ до будь-якої інформації.(Хакери).
9. Їх існує 10. Їх знає кожний.Для комп'ютера ж тільки 2 головні.
Про що йде мова? (0 і 1).
10. Якщо ви поїдете до Каліфорнії, будете там працювати з комп'ютером і протягом 2-х годин жодного разу не зробите цього, то вас оштрафують на 500 доларів. Що саме ви повинні зробити, щоб уникнути штрафу?
(Перерву)
11. В 1кг— 1000 г,
В 1 км — 1000 м.
А скільки байтів у 1 кілобайті?(1024)
12. Один символ у тексті має обсяг 1 байт. Скільки інформації міститься у книзі, яка має 30 сторінок, на кожній сторінці - 40 рядків, а в кожному рядку - 50 символів?
ІІ раунд. БЛІЦ.
(Операційних систем).
ІІІ раунд. ПРИСТРОЇ ТА ПРОГРАМИ
(Обдумування- 1 хвилина)
(Ярлик).
Які є види вирівнювання тексту у текстовому процесорі?
(Піксель).
(Пошукові системи)
ВИЗНАЧЕННЯ ПЕРЕМОЖЦІВ
Чекаємо вердикту журі…
Підведення підсумків заходу. Нагородження переможців.
1