План-конспект з позакласної бесіди: Поведінка на воді.

Про матеріал
План-конспект з позакласної бесіди з попередження дитячого травматизму. Тема: „ Дія води на організм людини. Як правильно купатися. Правила безпечної поведінки на воді”
Перегляд файлу

                        

 

Лозівська ЗОШ (І-ІІІ ст.) № 1

 

 

 

 

 

 

 

 

План-конспект з позакласної бесіди з попередження дитячого травматизму

з учнями 9-Б класу

 

 

 

 

Тема: „ Дія води на організм людини.

 Як правильно купатися.

Правила

безпечної поведінки на воді”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                     Підготував:

                                                                                        Класний керівник 9-Б класу

                                                                                        Волков В. В.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Лозова – 2008 р.

 .

Мета: - ознайомити учнів з властивостями води , вплив її на організм людини;

           - з засобами для засвоєння навичок в плаванні , користування цими засобами;

           - з тим як правильно вести себе в критичних ситуаціях;

           - з небезпекою жартів на воді;

 

 

 

Тип уроку: комбінований.

 

 

                                       Хід уроку:

 

                   І. Повідомлення від класного керівника.( 25 хв.)

 

             Уміння триматись на воді – запорука самоврятування! 

 Життя людини завжди було тісно зв’язане з водою. Це й не дивно, адже вода вкриває понад 70% поверхні нашої планети. Ще з давніх – давен у багатьох народів світу

високо цінувалося вміння плавати. А плавання – один з найкорисніших видів руху. Адже

коли людина пливе, працюють майже всі групи м’язів, а хребет навпаки – розвантажується.

 Коли діти ще не вміють плавати, у пригоді їм стають надувні іграшки, матраци та

автомобільні камери. Вони приносять задоволення і допомагають засвоїти деякі рухи плавця. Разом з тим вони створюють додаткові небезпеки. Раптовий вітер або швидка течія

можуть підхопити надувний засіб разом з дитиною і віднести далеко від берега. Крім цього,

вітер і хвилі можуть перевернути надувний матрац або круг. Тому треба користуватись

ними під наглядом дорослих і не відпливати далеко від берега.

 Для навчання дітей плаванню найбезпечнішими вважаються надувні нарукавники,

що декілька ізольованих камер з повітрям, та пінопластові дошки і жилетки. Вони допомагають утримувати тіло на поверхні води.

 Для тих, навчився добре плавати, маска, трубка та ласти відкривають нові можливості. Але користуючись ними, потрібно бути дуже обережним.

 Слід пам’ятати, що не можна плавати з трубкою під час великих хвиль, тому що

трубку заливатиме водою. Плавати треба уздовж берега та під наглядом дорослих, щоб

допомога могла надійти вчасно.

 Втративши орієнтацію „вверх-вниз”, треба випустити декілька пухирців повітря

і пливти за ними. Купатися можна щоразу не більше 20 хвилин. Не слід запливати за

обмежувальні буї. Небезпечно плавати там, де багато рослинності, та пірнати з каменів,

які знаходяться під водою.

 На жаль, тонути можуть не тільки плавці-початківці, й ті, кому здається, що вони

вже добре тримаються на воді. Причиною цього може стати судорога, переляк або втома.

  Найбільший ворог кожного, хто почав тонути – паніка. Вона відбирає останні сили,

а з ними – і надію на порятунок. В таких ситуаціях не варто розгублюватись, слід діяти. Спершу – покликати на допомогу.

 Потрібно пригадати, що людина може відпочивати на воді, тобто тіло може стати легшим за воду.

 У критичній ситуації на воді не треба піднімати руки і голову над водою.

Слід пам’ятати, що вага тіла у воді набагато менша, ніж у повітрі. Не бійтеся занурити

у воду голову, залишивши на повітрі тільки рот і ніс. При цьому з’явиться додаткова сила, що виштовхуватиме тіло зводи. Але це треба уміти робити. Тому необхідно вчитися

утримувати тіло на воді.

 Найлегше відпочивати на воді в положенні „медуза” . Воно доступне навіть тим, хто

Не вміє плавати.

 Для цього на невеликій глибині треба набрати повітря і лягти на воду животом догори, розслабивши руки та ноги. Тіло спочатку почне занурюватися у воду, але через кілька секунд неодмінно спливе на поверхню.

 Після того, як навчитеся лежати на воді в положенні „медуза” , спробуйте положення „зірочка”.

 Лягаючи на воду, вдихнути повітря, широко розвести руки і ноги, щоб тіло нагадувало форму зірки. Це збільшить його плавучість, і воно менше занурюватиметься.

  І ще можна відпочивати, лежачи на спині. Для цього треба набрати в легені повітря,

Розвести руки в сторони і обережно лягти головою на воду у положенні „зірочка”. Щоб

тіло не занурювалося у воду, треба повністю розслабитися і вільно триматися на воді.

 Пам’ятайте! Уміння триматися на воді – запорука самоврятування.

  Нерідко трапляється, що люди після аварії корабля кілька днів перебували у відкритому морі і залишались живими.

 

 

Правила поведінки на воді. Небезпека жартів на воді.

 

 У жаркий літній день виникає бажання поплавати у прохолодній воді. І це зрозуміло, адже вода – чудовий засіб для відпочинку і загартування. Проте купання небезпечне, коли не виконуються правила поведінки на воді.

                              Існують такі правила поведінки на воді:

 1) перше купання слід починати у тиху сонячну погоду, коли вода добре прогрілася;

 2) купатись можна у тільки, спеціально відведених для цього місцях: на пляжах, водних станціях;

 3) не можна купатися поодинці;

 4) не можна купатись у невідомих місцях;

 5) купатись можна під наглядом дорослих;

 6) не можна купатись у заборонених місцях;

 7) перебувати у воді можна не більше 20 хвилин;

 8) не можна купатись у ріках із швидкою течією, вирами, біля мостів;

 9) небезпечно плавати на надувних матрацах, автомобільних камерах, дошках;

 10) не можна купатися одразу після того, як попоїв або довго засмагав на сонці.

 11) не слід запливати за обмежувальні буї, підпливати до пароплавів, катерів чи

 човнів, що рухаються;

 12) небезпечно плавати там, де багато водяної рослинності, та пірнати з каміння,

яке знаходиться під водою.

 13) тим, хто не вміє плавати, не можна заходити у воду вище пояса;

 14) не можна штовхати будь-кого у воду, особливо – несподівано;

 15) не можна пустувати у воді. Це дуже небезпечно.

 

 

                                 Обговорення теми. ( 15 хв.)

Приведіть, будь ласка, приклади з вашого життєвого досвіду, які, на вашу думку,

могли б закінчитись нещастям. Що було зроблено неправильно? (З цим запитанням звертаюсь до недисциплінованих учнів – Ляного Станіслава, Дремова Віталія, Козака Антона... ) Вислуховуємо кожного з них.

 

 

      Висновок (5 хв.)

Для підведення підсумку уроку надається слово учням класу. Робиться висновок про

безпечне дозвілля поблизу водоймища. Як треба готуватись до пляжного сезону. Коли треба його для себе відкривати. Як треба поводитись в критичній ситуації щоб не загинути

самому та ,по можливості, допомогти тим, хто потребує допомоги.

1

 

 

doc
Додано
5 травня 2020
Переглядів
1053
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку