Розділ І
ЯКБИ ЗНАЙШЛАСЬ НЕОПАЛИМА КНИГА
Розділ II
ПОЛТАВСЬКИЙ ПОЛК ЬНА ЗОРІ
Розділ ІІІ
СПОВІДь
Розділ IV
ГІНЕЦЬ ДО ГЕТЬМАНА
Розділ V
СТРАТА
План уроку
Урок №
Тема. Ліна Костенко. Історико-фольклорна основа історичного роману у віршах «Маруся Чурай». Духовне життя нації крізь призму
нещасливого кохання
Мета: допомогти учням усвідомити ідейно-художній зміст та особливості твору; розвивати навички цілісного сприйняття великого за обсягом художнього твору, виділення ключових епізодів, висловлення власної думки щодо прочитаного; виховувати почуття відповідальності за свої вчинки, прагнення до розвитку духовних якостей.
Очікувані результати: учні знають зміст твору письменниці, виділяють ключові епізоди, вміють їх коментувати; визначають особливості сюжету й композиції, риси індивідуального стилю.
Обладнання: портрет письменниці, видання твору й ілюстрації до нього.
Тип уроку: комбінований.
Перебіг уроку
I. Актуалізація опорних знань учнів
Перевірка домашнього завдання.
1. Читання напам’ять поезії Ліни Костенко (за вибором, обґрунтувавши його).
2. Заслуховування есе про одну з поезій Ліни Костенко.
III. Мотивація навчальної діяльності учнів.
Оголошення теми й мети уроку
Вступне слово викладача.
III. Сприйняття та засвоєння учнями навчального матеріалу;
формування вмінь та навичок
Повідомлення учнів.
Розділ І
ЯКБИ ЗНАЙШЛАСЬ НЕОПАЛИМА КНИГА
Розділ II
ПОЛТАВСЬКИЙ ПОЛК ЬНА ЗОРІ
Розділ ІІІ
СПОВІДь
Розділ IV
ГІНЕЦЬ ДО ГЕТЬМАНА
Розділ V
СТРАТА
Розділ VI
ПРОЩА
Розділ VII
ДІДОВА БАЛКА
Розділ VIII
ОБЛОГА ПОЛТАВИ
Розділ IX
ВЕСНА, І СМЕРТЬ, І СВІТЛЕ ВОСКРЕСІННЯ
IV. Закріплення знань, умінь та навичок
Евристична бесіда.
— Чому твір Ліни Костенко визначається за жанром як історичний роман?
— Чи можна назвати Марусю Чурай історичною особою?
— Які проблеми твору суголосні нашому часові
V. Підбиття підсумків уроку
Інтерактивна вправа «Мікрофон».
— Найбільше в романі у віршах Ліни Костенко «Маруся Чурай» мене вразило (запам’яталося)…
VI. Домашнє завдання
Знати зміст роману у віршах «Маруся Чурай», вміти його аналізувати; вивчити уривок за вибором.