Пластик: досягнення цивілізації чи загроза життю на Землі?

Про матеріал
Чи ви коли-небудь задумувались, скільки пластику ми використовуємо у повсякденному житті? Ще 60 років тому наші батьки та дідусі обходились без нього, проте сьогодні важко уявити свій побут без пластикових виробів, адже половина з того, чим ми користуємося щодня, виготовлено із пластмаси. Мета – привернути увагу суспільства до проблеми надмірного споживання одноразових пластикових виробів та, як наслідок, непоправного забруднення довкілля пластиковими відходами. Окрім цього, популяризувати доступні екологічні рішення на заміну пластику.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Пластик: досягнення цивілізація чи загроза життю на Землі?Презентацію Підготовили Учасники Гуртка Юний Пластун

Номер слайду 2

Мета проекту:привернути увагу суспільства до проблеми надмірного споживання одноразових пластикових виробів та, як наслідок, непоправного забруднення довкілля пластиковими відходами. Окрім цього, популяризувати доступні екологічні рішення на заміну пластику.

Номер слайду 3

З чого виробляють пластик?У виробництві пластмас використовують переважно синтетичні смоли. Крім полімерів пластмаси можуть містити наповнювачі, пластифікатори та спеціальні добавки, що надають пластмасі певних властивостей.

Номер слайду 4

Що насправді трапляється з пластиком

Номер слайду 5

Історія відкриття. Перший в світі пластик був виготовлений в Англії фахівцем-металургом А. Парксом. Це сталося в 1855 році: вивчаючи властивості целюлози, винахідник обробив її азотною кислотою, завдяки чому запустив процес полімеризації, отримавши нітроцеллюлозу. Створену ним речовину винахідник назвав власним ім’ям – паркезин. Паркс відкрив власну компанію з виробництва паркезина. Однак якість пластика була низькою і компанія незабаром розорилася. Надалі технологія була вдосконалена, і випуск пластика продовжив Джон Уеслі Хайат, який назвав свій матеріал целулоїдом. З нього виготовлялися найрізноманітніші товари, від комірців, які не потребували прання, до більярдних куль. У 1899 році був винайдений поліетилен, і інтерес до можливостей органічної хімії багаторазово зріс. Але до середини ХХ століття пластики займали досить вузьку нішу ринку, і тільки відносно нещодавно створення нових технологій виробництва дозволило виготовляти з них найширший спектр побутових і промислових виробів

Номер слайду 6

Шкода пластику для тварин. Науковці наголошують, що пластикове сміття вбиває величезну кількість птахів, морських ссавців та руйнує екосистему океану. Пластикові предмети на кшталт забутих рибальських сітей убивають дельфінів, морських черепах та інших тварин. Частинки пластику часто застрягають у горлі та травній системі жителів океану.

Номер слайду 7

Шкода пластику для рослин. Відходи пластика забруднюють ґрунт, ґрунтові води, моря та океани. Під час їх спалювання в атмосферу виділяються токсичні речовини. Руйнівні наслідки забруднення відходами пластика навколишнього середовища видно вже сьогодні. За невтішними прогнозами, через 35 років в океанах на 2 т риби припадатиме 1 т пластика.

Номер слайду 8

Номер слайду 9

Шкода пластику для людини. Збиток пластмаси людству Проникаючи в шлунково-травний тракт, частинки пластмаси отруюють тіло пестицидами та біс фенолом, ці елементи заподіюють удар гормональній системі людей. Кусочки пластмаси, можуть затримувати ріст клітин, це стане першою причиною патології дій організму.

Номер слайду 10

Номер слайду 11

Висновок. Негативний вплив пластику на планету та людину важко переоцінити, проте його можна знизити, розумно та відповідально використовуючи наявні ресурси. Наприклад,  екосумкита торбинки для фруктів і овочів зменшують кількість пакетів як удома, так і в смітнику; використання багаторазового посуду або посуду з натуральної сировини для пікніка не лише екологічне, а й більш приємне естетично. Сортування сміття та переробка пластикових виробів покращує стан довкілля. На перший погляд здається, що необхідно змінити занадто багато  звичок, засвоїти занадто багато інформації. Але насправді варто почати з невеличкого кроку.

Номер слайду 12

pptx
Пов’язані теми
Географія, Презентації
Додано
29 жовтня
Переглядів
67
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку