​«Подорож до чарівного лісу» Конспект музичного заняття для розвитку мовлення дітей середнього дошкільного віку засобами музичного мистецтва ".

Про матеріал

«Подорож до чарівного лісу»

Конспект музичного заняття для розвитку мовлення дітей середнього дошкільного віку засобами музичного мистецтва

Мета заняття:

• удосконалювати співочі здібності дітей, уміння співати природним голосом, без напруження;

• залучати до слухання найкращих зразків класичної музики, розвивати вміння характеризувати почуту музику

• розвивати тембровий, звуковисотний слух

• закріпити вміння робити «пружинку», рухатися по колу, виконували рухи відповідно до музики, виразно передавати характерні особливості різних образів

• виховувати бажання слухати музику, співати, передавати позитивні емоції іншим

• розвивати мовлення, збагачувати мовленнєвий словник прикметниками, лагідними словами

• учити формулювати і висловлювати свою думку

• розвивати артикуляційний апарат.

Обладнання:

• фортепіано

• металофон

• музичний центр

• музичні диски

• шапочка для Жабки

• іграшкова жабка

• паперові сніжинки блакитного та синього кольорів

• штучні ялинки.

Хід заняття:

Звучить марш. До музичної зали, крокуючи, входять діти, стають півколом.

Привітання «Добрий день».

Перегляд файлу

«Подорож до чарівного лісу»

Конспект музичного заняття для розвитку мовлення дітей середнього дошкільного віку засобами музичного мистецтва

 

Мета заняття:

 удосконалювати співочі здібності дітей, уміння співати природним голосом, без напруження;

 залучати до слухання найкращих зразків класичної музики, розвивати вміння характеризувати почуту музику

 розвивати тембровий, звуковисотний слух

 закріпити вміння робити «пружинку», рухатися по колу, виконували рухи відповідно до музики, виразно передавати характерні особливості різних образів

 виховувати бажання слухати музику, співати, передавати позитивні емоції іншим

 розвивати мовлення, збагачувати мовленнєвий словник прикметниками, лагідними словами

 учити формулювати і висловлювати свою думку

 розвивати артикуляційний апарат.

Обладнання:

 фортепіано

 металофон

 музичний центр

 музичні диски

 шапочка для Жабки

 іграшкова жабка

 паперові сніжинки блакитного та синього кольорів

 штучні ялинки.

 

Хід заняття:

Звучить марш. До музичної зали, крокуючи, входять діти, стають півколом.

Привітання «Добрий день».

Музичний керівник:

 Діти, скажіть, будь ласка, яка нині пора року?

Діти: Зима.

Музичний керівник:

 А чи любите ви зиму?

Діти: Так.

Музичний керівник:

 За що ви любите зиму? Які зимові розваги знаєте?

 

 ( Орієнтовні відповіді дітей: «Узимку багато снігу, можна кататися на санчатах, лижах, ковзанах, ліпити снігову бабу».)

 

Музичний керівник:

 Хочете порозважатися?

Діти: Так, хочемо!

 

Вправа «Зимові розваги»

 

( Діти під музику імітують ліплення снігової баби. Після виконання вправи діти сідають на стільці )

 

Ми взяли сніжку  зовсім трішки  (нахил вперед, показують набирання снігу у жменьку)

Невеличкі, ось такі, зліпили сніжки (стають прямо і зображують кистями рук формування сніжки)

Перевертом далі сніжки покотили (рухаючись вперед, показують, як скачується снігова грудка)

Отаку велику грудку ми зробили (зупиняються, присідають і руками перед собою описують велике коло)

Ось найбільша грудка   (ноги притупують на місці)

Трохи менша грудка – тулуб (проводять руками від плечей донизу)

А найменша – голова (руки на щоках, ритмічні повороти головою)

Здрастуй, бабо снігова! (роблять крок вперед, простягаючи руку для привітання)

 

Музичний керівник:

 Щойно ви зробили вправи для м’язів, а тепер я пропоную потренувати ще й ваші голосочки.

 

Співаночка «Сніг кружляє»

Слова Марії Підгірянки

Музика та рухи Тетяни Гросул

 

 Сніг кружляє і кружляє,           виконують рух «веселі ручки»

 Білим пухом все вкриває.          гойдають руками перед собою

 Я ж замети розкидаю                    труть долоні одна об одну

 І доріжки прокладаю.                   імітують розчищення доріжки від снігу

 

Музичний керівник:

 А зараз ми слухатимемо музику.

 

Звучить «Ранок» Едварда Гріга.

Музичний керівник:

 Чи сподобалася вам музика?

Діти: Так.

Музичний керівник:

 Якими словами можна описати цю музику? Яка вона?

 

(Орієнтовні відповіді дітей: «Ця музика спокійна, лагідна, ніжна».)

 

Музичний керівник:

 А тепер заплющте очі, ще раз послухайте цю музику і уявіть різні образні картини.

( Діти вдруге слухають «Ранок» Едварда Гріга .)

Музичний керівник:

 Що ви уявляли собі, слухаючи цю музику?

 

 (Орієнтовні відповіді дітей: «Ця музика передає мальовничі образи природи й наче запрошує нас у подорож до казкового лісу».)

 

Музичний керівник:

 А ви хочете під цю музику потрапити до казкового лісу?

Діти: Звичайно!

Музичний керівник:

 Тоді  давайте станемо в коло закриємо оченята та скажемо чарівні слова.

Один , два , три музико будь ласка до казкового лісу нас проведи .

 

 ( Поки діти промовляють слова під музику Е . Гріга  « Зимовий ранок » вихователь ставить штучні  ялинки ,  та розкидає сніжинки білого та голубого кольору ) .

 

Музичний керівник:

                    Діти подивіться ми справді в чарівному лісі , навколо нас  що росте ? 

Діти : Ялинки.

Музичний керівник :  А які ялинки в нас  ?

Діти : Великі та маленькі.

Музичний керівник : Якого кольору ялинки ?

Діти : Зеленого.

Музичний керівник :А давайте ми   з вами заспіваємо пісеньку про ялинку.

 

           ( Діти співають  пісню про ялинку на вибір муз . керівника )

(  Музичний керівник бере сніжинку  у руки та звертає  увагу дітей на сніжинку )

 

Музичний керівник : Діти подивіться на фортепіано впала чарівна сніжинка , і мені здається що вона хоче щось мені сказати.

 

( Музичний керівник імітує слухання сніжинки )

Музичний керівник : Діти ця чарівна сніжинка і її подружки хочуть  з вами погратися . Пограємось ?

Діти : Так.

Музичний керівник : То ж давайте  зараз я перетворю вас на чарівні сніжинки, які вміють розрізняти високі та низькі звуки.

 

Музично-дидактична гра «Сніжинки»

 ( Музичний керівник роздає дітям паперові сніжинки синього та білого  кольорів; пояснює, що сніжинкам синього кольору відповідають низькі звуки металофону, сніжинкам білого — відповідно високі звуки металофону. Музичний керівник зачитує Тетяни Гросул «Сніжинки». )

Музичний керівник:

 Сніжинки літають, сніжинки кружляють,

 На землю сідають і знову злітають.

 Чудові сніжинки до себе скликаю:

 Послухайте, любі, для кого я граю?

( Гру граємо три чотири рази )

 ( Діти зі сніжинками в руках вільно кружляють залою. На останні слова музичний керівник грає на металофоні звуки у низькому або високому регістрах. Діти зі сніжинками відповідного кольору повинні підбігти до музичного керівника. Гру можна повторити кілька разів, міняючи кольорові сніжинки між групами. )

 

Музичний керівник : Молодці діти гарно грали в гру .

 

      ( Чути  що хтось плаче , на пеньочку сидить вихователь - Бабуся та плаче .)

 

Музичний керівник : Бабусю доброго дня що сталося.

Бабуся : Ой біда у мене , мала я маленьке  гуся , вирішила з ним піти до зимового лісу на прогулянку , йшли ми лісом я попереду гусочок мій біленький позаду мене пісеньку співали , аж раптом я помітила що не звучить голос гусачка мого . Повернулась , подивилась , погукала  немає мого гусачка . Ось сиджу тай плачу.

 

Музичний керівник : Бабусю не плач в нас є чарівна  сніжинка вона нам допоможе .

 

Бабуся : Буду дуже вам вдячна якщо ви мені допоможете знайти гусачка.

 

Музичний керівник : Сніжинко , сніжинко , допоможи нам гусачка знайти.

 

( Музичний керівник приставляє до вуха сніжинку та слухає , що каже сніжинка).

 

Музичний керівник : Я думаю Сніжинко що наші діти справляться з цим завданням. Дітки наша сніжинка хоче щоб ми  з нею потанцювали, потанцюємо .

Діти: Так.

 

( Діти танцюють під час танцю помічають що щось стоїть під ялинкою . Придивляються  а там Гусачок сховався , беруть Гусака та йдуть до Бабусі ).

 

Музичний керівник : Бабусю ми знайшли твого Гусачка ось він подивись.

 

Бабуся: ой і справді мій маленький мій біленький , Дякую вам дітки а за вашу допомогу я вам хочу подарувати веселу пісеньку « Гусі  - потягусі » , яку співає моя маленька онучка  , тож увага на екран.

 

( Діти дивляться на екран  підспівують та виконують танцювальні  рухи ).

 

Музичний керівник : Дякуємо тобі Бабусь за таку чудову пісеньку але нам час вже до садочка повертатися .

Бабуся : І мені теж до дому йти з гусачком.

Музичний керівник: Дітки закриваємо оченята  , та промовляємо наші чарівні слова . Один , два , три музико до садочка нас поверни .

 

Музичний керівник:

 Вам сподобалось наше заняття? А що сподобалося найбільше?

                                                            (Відповіді дітей.)

          Час прощатися і вирушати до групи. До побачення, діти!

( Діти під музику крокують до групи )

 

 

 

 

 

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Павчук Орися Володимирівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додано
12 квітня 2018
Переглядів
5206
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку