«Подорож до казкової країни доброти»

Про матеріал
Заняття: Ознайомлення із соціумом Група: старша Тема: «Подорож до казкової країни доброти» Мета: продовжувати вчити дітей усвідомлювати моральні категорії добра і зла на основі аналізу вчинків героїв казок; формувати стійкі навички культури поведінки; розвивати етичний світогляд дітей, зв’язне мовлення, пам’ять, мислення, увагу, творчі здібності; виховувати почуття доброти, відповідальність за свої вчинки.
Перегляд файлу

Заняття: Ознайомлення із соціумом

Група: старша

Тема: «Подорож до казкової країни доброти»

Мета: продовжувати вчити дітей усвідомлювати моральні категорії добра і зла на основі аналізу вчинків героїв казок; формувати стійкі навички культури поведінки; розвивати етичний світогляд дітей, зв’язне мовлення, пам’ять, мислення, увагу, творчі здібності; виховувати почуття доброти, відповідальність за свої вчинки.

Матеріали та обладнання: пташка з листом-посланням, квіти з «солодкими» словами, казкові герої, дощечки з сумними та веселими словами, сонечки, хмаринки, повітряні кульки, замок, кубики з різними емоціями, люстерка, іграшкове серце, шматочки чорного паперу, «чарівний» мішечок із цукерками, музичний супровід.

 

 

Хід заняття

Діти підходять до арки «Казкова країна доброти».

 

 – Чуєте, яка чудова музика лунає за цими дверима? Давайте зайдемо і подивимося, що там відбувається?!

-Подивіться, ця кімната наповнена світлом і добром. Тут зібралися незвичайні гості. Давайте із ними привітаємося.

                                     Добрий день вам, добрі люди

                                     Хай добро вам всюди буде

                                    Не на день і не на рік,

                                    А на довгий, довгий вік!

- Подивіться, тут пташка принесла для нас листа. Давайте його зачитаємо:

«Доброго дня вам, любі діти. Пише вам фея Добринка. Ви потрапили у моє королівство доброти та милосердя. У моїй країні живуть доброзичливі та чуйні мешканці. Я сподіваюся що і ви теж такі. У нас трапилося велике горе – злий чаклун відшукав сюди дорогу і почав творити тут погані справи. Всі казкові мешканці посварилися і забули чарівні слова, і тепер з кожним днем над нашою країною все менше світить сонечко. Якщо нічого не зробити – то скоро тут буде панувати тільки темрява. Допоможіть нам будь ласка пригадати чарівні слова, які допоможуть прогнати злого чаклуна і помирити всіх мешканців.»

 

 - Ну що, допоможемо мешканцям королівства доброти та милосердя знову стати чуйними та ввічливими?

-А як ви гадаєте, яку людину називають доброю?

 

1.Галявина солодких слів

 - Що буває солодким?

 - А я доведу вам що і слова бувають солодкими. Подивіться, яка гарна галявина, але квіти на ній закриті. Вони тремтять від холоду. Давайте їх зігріємо. Візьмімося за руки.  - Що ми утворили?

 - На що схоже наше коло?

 - А що нам дає сонечко?

 - Щоб наші квіточки відкрились нам потрібно їх зігріти, а зробимо ми це за допомогою чарівних слів, які в них заховані.

Зігріє серце всякого

Чарівне слово …..(дякую)

 

Коли ми їсти вже не в силі

То скажем мамі що?.....(спасибі)

 

Зазеленіє й древній пень,

Коли почує…..(добрий день)

 

Коли згорає сонце у росі,

Зоря лягає лагідно на плечі.

Серед знайомих, добрих голосів

Ми чуємо привітне…..(добрий вечір)

 

Коли нам треба зустрітись у годину зазначену,

Ми скажемо щиро усім…..(до побачення).

- А давайте розглянемо ваш звичайний день. Чи вживаєте ви чарівні слова:

…Ви прийшли до дитсадка і перші слова, які ви говорите? (доброго ранку)

…Вам допомогли роздягтися, повісити одяг. (дякую)

…ви пройшли по коридору і випадково когось штовхнули…(пробач, будь ласка)

…щоб вам допомогли у чомусь, ви просите це з чарівним словом…(будь-ласка)

…вам допомогли, зробили для вас добре діло, ви скажете…..(щиро дякую)

….які слова ви перед сном кажете своїм батькам? (на добраніч)

 

 -Скільки чарівних слів ми допомогли з вами вже пригадати жителям казкової країни. А хто може розказати віршик про чарівні слова?

Будь ласка, спасибі

І будьте здорові –

Слова необхідні й корисні у мові.

Приємно їх чути

В садочку і вдома.

Від мами, від друга

І просто знайомих.

 

2. Арка казкових героїв

- Йдемо далі і ми з вами потрапляємо до арки казкових героїв. Але погляньте – вони всі відвернулися від країни доброти. Через злі справи  чаклуна вони вже не хочуть творити добро, адже про них всі вже забули. Давайте з вами виправимо цю ситуацію: відгадаємо наших героїв і повернемо їм віру в доброту та ввічливість .

• Він звірят усіх лікує,
Від халепи їх рятує,
І зайчат, і мавпенят,
Бегемотів і тигрят,
Вилікує він за мить
Все, що в звірів заболить,
Наш добрий лікар… (Айболить) 
— Про кого йде мова?
— Яку добру справу виконував лікар Айболить?
                                                      • Сидить півник на печі,
                                                        Їсть смачненькі калачі,
                                                        Тут лисичка прибігає,
                                                        Півника мерщій хапає.
                                                        Біжить котик рятувати,
                                                        В лиса півника забрати.
                                                        («Котик і Півник») 
                                                        — Хто і яке добре діло виконав у цій казці?
• Вигнав дід козу із хати,
Тай пішла вона блукати,
В зайця хату відібрала.
Всі козу ту виганяли.
Рак козуню ущипнув —
Зайцю хатку повернув.
(«Коза-дереза») 
— Хто допоміг зайчику повернути свою хатину?
— Яким він був?
                                                 • Працювала вона у хатці,

                                                  Танцювала у палаці.

                                                   Є така у неї зв ичка —

                                                   Десь губити черевички. («Попелюшка»)

                                                  -Хто допоміг Попелюшці потрапити на бал?

 

 

Дидактична гра «Сонечки , хмаринки»

- Якщо я називаю поганий вчинок   - ви піднімаєте хмаринку, а якщо добрий – сонечко.

*допомогти другові в біді;

*когось образити;

*захистити слабкого;

*когось обдурити;

*ділитися тим, що маєш;

*не слухатися старших;

*вихвалятися перед кимось;

*пробачати і просити пробачення;

*поважати інших.

 

3. Місточок радості.

- Погляньте на цей місточок. Він називається «Місточок радості», але чомусь всі дощечки розкинуті. Злий чаклун і сюди дібрався  і на кожній дощечці написав сумне слово.  Давайте відремонтуємо його -  замінимо всі погані сумні слова на радісні, добрі, веселі.

Темний – світлий                       сумний – веселий                       злий – добрий                   поганий - гарний

Сваритися – миритися              руйнувати – будувати               жадібний – щедрий         чорний - білий

Горе – радість                              ворог – друг                                сльози – сміх

Війна – мир                                  ненависть – любов                    страх – сміливість

Фізхвилинка «Подивись на небо»

-А зараз давайте пройдемось по нашому містку незвичним музичним кроком.

 

4. Замок гарного настрою.

-Ми з вами потрапили до замку де живуть тільки веселі люди. Але от халепа: всі вони посварилися і  за святковим столом нікого немає. Давайте ми з вами їх  помиримо.

(Діти розбирають собі кубики з різним настроєм)

-В одному замку жили добрі спокійні друзі. Вони дуже любили один одного, адже між ними було багато спільного. Кожного ранку друзі прокидалися і раділи зустрічі, даруючи посмішку та бажаючи доброго ранку.

Але одного разу сталося так, що друзі посварилися і розсердилися один на одного. Вони так сильно галасували, що навіть побили посуд. Коли ж вони заспокоїлись їм стало соромно і сумно за свою поведінку. Але потім вони задумались: як так могло статись? Коли ж вони зрозуміли що це все справа рук злого чаклуна – то навіть здивувались, як не помітили цього раніше. Зрозумівши, що кожен із них був неправий, вони разом вигукнули: «Давай миритися!» Всі почали радісно сміятись. І з цього моменту вони більше ніколи не будуть сваритися і сядуть за святковий стіл знову із веселим радісним настроєм.

 

Гра «Надягни маску»

Діти дивляться у дзеркальця і зображають на обличчі ту емоцію, яку вихователь показує на картинці.

 

5. Символ доброти

- Наступна наша зупинка – це символ доброти. Символом доброти являється наше сердечко. Воно велике і світле у людей, які творять добро. Воно вміє любити і радіти, сумувати і співчувати. Воно може змінити погану людину, зробити її доброю.

Але погляньте на наше серце – воно все зіпсоване чорними поганими справами. Давайте виправим це і заберемо всю чорноту з нього, зіжмемо у маленькі комочки і викинемо у чарівний мішечок, який все виправить.

-А зараз беремо серце у ручки і доторкаємося до свого сердечка, щоб воно увібрало у себе всі наші найкращі почуття, усю любов і тепло і передамо його одне одному говорячи при цьому компліменти другу. 

(Навколо серця феї без посмішок)

-Ми з вами справились зі всіма завданнями. Давайте озирнемося і пригадаємо, що ми робили?

- Як ви гадаєте, чи задоволеною буде фея Добринка?

-Коли люди задоволені, що з’являється у них на обличчях. (посмішка)

-Давайте і ми з вами домалюємо посмішку нашим чарівним феям, які живуть у цій країні.

-Поки ви малювали посмішки, подивіться на що перетворив «чарівний» мішечок чорні погані справи, які ми туди закинули. (цукерки)

На доброті існує світ

І добротою пахне хліб.

На допомогу друзям йти –

Це також прояв доброти.

           Ми усі одна сім’я,

           Неповторні ти і я.

           Будемо усі дружити

           В злагоді та мирі жити.

Бо життя – це диво казка

В ньому є любов і ласка

Ми прийшли у світ щоб жити

Й на землі добро творити.

 

-Я хочу, щоб ваші серця були відкритими для добра. А зараз ми вийдемо через ворота доброти. І щоб вони ніколи не зачинялися для вас, ми будемо говорити чарівні слова.

 

docx
Додано
18 жовтня 2025
Переглядів
456
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку